Přejít na obsah
Rebkos

UPC modem/router + 6 ethernetu

Recommended Posts

Zdravím,

Chtěl bych si ujasnit, zda uvažuji správně v přípravě sítě v bytě. Ethernet a televizní coaxy jsou rozvedené po bytě v celkovém počtu 6 pro TV (není podstatné) a 6 ethernetů. Všechno je následně svedeno do sníženého stropu k hlavní přípojce UPC.

Takže tedy k problému. Tak jak to zamýšlím by byl připojený wi-fi modem Technicolor TC 7200 z něj první tři ethernety a z čtvrtého portu by šel kabel do switche kde by byly zapojené zbylé tři ethernety. S velkou pravděpodobností bude v jednom z pokojů další router (do LAN portu, takže jako další switch + wi-fi extend) na který bude připojená TV, AVR a NASky a ještě bude zajišťovat bezdrátovou konektivitu pro mobilní zařízení pro celý byt. (proč nepoužít wi-fi přímo z upc modemu? Protože někteří členové domácnosti si nepřejí mít wi-fi vysílač v pokoji kde je hlavní UPC přípojka a bude i modem....)

Tak tedy, uvažuju správně, pojede to takhle?

A taky, zvládne to ten Technicolor? Jakou má propustnost NAT? Vyplatí se mi pak vůbec pořizovat Fiber Power 240+?

Pronajmout Cisco nechci, počítá se s tím že to několik let zůstane nezměněno, takže by cena rostla a rostla... A koupit předpokládám nejde?

Nebo použít modem od UPC jenom jako modem a koupit nějakej lepší router na a na něj pak ještě hodit switch?

Sdílet toto téma

Ta hlavní přípojka je ve sníženém stropě kde je i místo na několik síťových prvků a tam je třeba také zapojit koax do modemu. Tam kde bude wifi to dát nelze, víceméně je vše hotové a další kabely fakt zasekávat nechci, když už sem si nechal tak precizně srovnat stěny :D

Takže spíš pokusit se sehnat obyčejnej modem od UPC, když to nepůjde tak vzít tedy Technicolor TC 7200, za něj hned hodit třeba TP-LINK TL-WDR3600 a ten používat jako router, za něj ještě píchnout třeba TP-LINK TL-SG1005D aby se pokryly zbývající ethernety. A v té jedné místnosti je potřeba tu jednu ethernetovou zásuvku ještě trochu rozvětvit, takže by byl stejně potřeba další switch, takže tam rovnou hodím třeba další TP-LINK TL-WDR3600 a tím se pokryje zmíněná wifi konektivita. (Jasně, mohl bych zapnout wifi na tom prvním routeru a v té místnosti, kde je třeba jednu zásuvku roztahat pro více zařízení použít jenom levný switch, ale to mi prostě neprojde, protože některé osoby se obávají o své zdravý a já už nemám sílu se o tom dále hádat :D .... )

Sdílet toto téma

Jistý si samozřejmě nejsem. Ale prvořadé je to hlavně poskládat tak, aby se net roztahal do všech ethernetovejch zásuvek a celý to bylo navzájem přístupný. Proto to taky nechci tahat přes WAN na tom druhém routeru.

Máš nějaké konkretní zkušenosti? Já se přiznám že se routerem jako switch s wi-fi bez WAN ne..

Sdílet toto téma

Hm, a nějaké kde by to šlo? Ten Tp-Link jsem vybral náhodně hlavně jako router hned za modem kvůli dostatečné propustnosti mezi WAN a LAN při prokládání..

Celkem nic nepreferuji. Klidně můžu dát za modem TP-LINK TL-WDR3600 a pak druhej router vzít úplně jinej. Jde mi hlavně o funkčnost..

Sdílet toto téma

V diskuzích na webu dost často někdo popisuje, že to funguje s tím nebo oním modelem, ale obávám se, že to nikdo vyzkoušeno nemá. Osobně bych volil samostatný switch a samostatný AP, to funguje bez debat.

Sdílet toto téma

Ta hlavní přípojka je ve sníženém stropě kde je i místo na několik síťových prvků a tam je třeba také zapojit koax do modemu. Tam kde bude wifi to dát nelze, víceméně je vše hotové a další kabely fakt zasekávat nechci, když už sem si nechal tak precizně srovnat stěny :D

Pokud ti do mista kde chces mit router s wifi vede take koax, tak tam namisto nej muzes dat modem (modem s wifi) a u hlavni pripojky muze byt jen switch,

to co vymyslis me prijde zbytecne slozity.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Vede tam kabel na TV a jeden ethernet. Modem bude muset být přímo u hlavní přípojky, jinam ty koaxy vyvedený nejsou.

A buď způsobem že se modem použije jako router a za ním už bude jenom switch (následný wifi router/AP teď neřeším) a nebo se za modem dá router a na něj ještě switch. Jde mi o to, aby to ten modem od UPC zvládl a aby to taky běhalo plnou rychlostí, když už bude Fiber Power 240+. Ne abych pak zjistil, že to při prokládání zvládá max 120... Přeci jenom tam bude desktop, 4 laptopy, 2 tablety, 2 TV, 2 AVR, 2 NASky a několik telefonů.

Sdílet toto téma

Pokud tam vede od hl. pripojky koax na TV, tak ho lze pouzit i pro modem s routerem a wifi, akorat s tim ze ten koax u hl. prpojky zapojis do vyvodu pro modem,

a na druhe strane das kvalitni rozdvojku s dobrym zpetnym utlumem, na kerou zapojis modem a TV,

pokud by modem nahodou i tak TV rusil, tak se jeste na vyvod pro TV prida filtr horni propust 65 MHZ, ktery zadrzi rusivy signal od modemu.

Ethernet kabelem pak potahnes signal zpet k hl. pripojce kde bude switch.

Pak nebudes potrebovat 2 routery ani 2 switche, bude ti akorat stacit jeden switch a modem Technicolor.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Abych to uzavřel, nakonec je to vyřešeno následně:

Modem Technicolor TC7200 v bridge módu -> do WAN portu TP-Link TL-WDR3600 -> tři ethernety do třech pokojů a jeden ethernet do TP-Link TL-SG1005D -> další tři ethernety do zbývajících pokojů. To vše ve sníženém stropě u hlavní připojky. Protože tam jsou ještě 4 koaxy na TV do jednotlivých pokojů, je tam ještě zesilovač "Domovní zesilovač MSB-10/65". V jednom z pokojů je ještě píchnutej ASUS RT-N15U v AP módu pro zajištění bezdrátové konektivity a zapojení síťové tiskárny.

3159312546.png

Sdílet toto téma

..aneb proc to delat jednoduse, kdyz to jde slozite ;-)

Pokud mas modem Technicolor TC 7200 v pronajmu, tak ho aspon vymen za obyc modem, at za nej zbytecne neplatis navic, kdyz uz ho pouzivas jen jako bezny modem bez routeru .

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Mám ho koupenej, protože počítám s používáním po dlouhou dobu. Obyčejný modem bohužel neprodávají.

Nepříjde mi to složitý. Je tam navíc jenom ten router. Nechci používat ten od UPC. Více možností na TP-Linku, HW NAT, solidní QoS, funkční USB. Chtěl jsem koupit obyč modem, ale bohužel...

Sdílet toto téma

Pár routerů od TP-Linku jsem zkoušel pro použití jako switch+Wi-Fi a neúspěšně. Switch ještě ano, ale Wi-Fi už bez šance.

Tak to jsi zkousel malo, vsechny tp linky kompatibilni s openwrt (coz jsou skoro vsecky novejsi) jde takhle nastavit. Staci flashnout openwrt a nastavit podle dumb ap recipu, pak to je switch s wifi a funguje to krasne, propustnost jeste vetsi nez se zapnutym natem, nehlede na spoustu volne pameti, ve ktere muze lecos bezet :D

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku