Jump to content
Rebkos

UPC modem/router + 6 ethernetu

Recommended Posts

Zdravím,

 

Chtěl bych si ujasnit, zda uvažuji správně v přípravě sítě v bytě. Ethernet a televizní coaxy jsou rozvedené po bytě v celkovém počtu 6 pro TV (není podstatné) a 6 ethernetů. Všechno je následně svedeno do sníženého stropu k hlavní přípojce UPC.

 

Takže tedy k problému. Tak jak to zamýšlím by byl připojený wi-fi modem Technicolor TC 7200 z něj první tři ethernety a z čtvrtého portu by šel kabel do switche kde by byly zapojené zbylé tři ethernety. S velkou pravděpodobností bude v jednom z pokojů další router (do LAN portu, takže jako další switch + wi-fi extend) na který bude připojená TV, AVR a NASky a ještě bude zajišťovat bezdrátovou konektivitu pro mobilní zařízení pro celý byt. (proč nepoužít wi-fi přímo z upc modemu? Protože někteří členové domácnosti si nepřejí mít wi-fi vysílač v pokoji kde je hlavní UPC přípojka a bude i modem....)

 

Tak tedy, uvažuju správně, pojede to takhle?

 

A taky, zvládne to ten Technicolor? Jakou má propustnost NAT? Vyplatí se mi pak vůbec pořizovat Fiber Power 240+?

 

Pronajmout Cisco nechci, počítá se s tím že to několik let zůstane nezměněno, takže by cena rostla a rostla... A koupit předpokládám nejde?

 

Nebo použít modem od UPC jenom jako modem a koupit nějakej lepší router na a na něj pak ještě hodit switch?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta hlavní přípojka je ve sníženém stropě kde je i místo na několik síťových prvků a tam je třeba také zapojit koax do modemu. Tam kde bude wifi to dát nelze, víceméně je vše hotové a další kabely fakt zasekávat nechci, když už sem si nechal tak precizně srovnat stěny :D

 

 

Takže spíš pokusit se sehnat obyčejnej modem od UPC, když to nepůjde tak vzít tedy Technicolor TC 7200, za něj hned hodit třeba TP-LINK TL-WDR3600 a ten používat jako router, za něj ještě píchnout třeba TP-LINK TL-SG1005D aby se pokryly zbývající ethernety. A v té jedné místnosti je potřeba tu jednu ethernetovou zásuvku ještě trochu rozvětvit, takže by byl stejně potřeba další switch, takže tam rovnou hodím třeba další TP-LINK TL-WDR3600 a tím se pokryje zmíněná wifi konektivita. (Jasně, mohl bych zapnout wifi na tom prvním routeru a v té místnosti, kde je třeba jednu zásuvku roztahat pro více zařízení použít jenom levný switch, ale to mi prostě neprojde, protože některé osoby se obávají o své zdravý a já už nemám sílu se o tom dále hádat :D .... )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jistý si samozřejmě nejsem. Ale prvořadé je to hlavně poskládat tak, aby se net roztahal do všech ethernetovejch zásuvek a celý to bylo navzájem přístupný. Proto to taky nechci tahat přes WAN na tom druhém routeru.

 

 

Máš nějaké konkretní zkušenosti? Já se přiznám že se routerem jako switch s wi-fi bez WAN ne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, a nějaké kde by to šlo? Ten Tp-Link jsem vybral náhodně hlavně jako router hned za modem kvůli dostatečné propustnosti mezi WAN a LAN při prokládání..

 

Celkem nic nepreferuji. Klidně můžu dát za modem TP-LINK TL-WDR3600 a pak druhej router vzít úplně jinej. Jde mi hlavně o funkčnost..

Share this post


Link to post
Share on other sites

V diskuzích na webu dost často někdo popisuje, že to funguje s tím nebo oním modelem, ale obávám se, že to nikdo vyzkoušeno nemá. Osobně bych volil samostatný switch a samostatný AP, to funguje bez debat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...