Jump to content

Recommended Posts

Zdravim,mám modem od UPC a zdá se mi že pomalu odchází.Někdy třeba 10x za den se sám restartuje a někdy třeba vůbec,ale to se stane jen někdy :)

Co mám dělat když si myslim že je porouchanej?Vymění mi ho UPC?A pokud jo tak kolik budu muset platit?Poraďte mi prosím,tenhle problém už řešim docela dlouho,nejdřív jsem si myslel že mám v čudu noťas,pak zase wifi router protože ten mám k modemu napojenej ale nejspíš to bude právě modemem protože furt padá a vždycky naběhne až za tři minuty atd...Tak co mi poradíte?

Zdravim,mám modem od UPC a zdá se mi že pomalu odchází.Někdy třeba 10x za den se sám restartuje a někdy třeba vůbec,ale to se stane jen někdy :)

Co mám dělat když si myslim že je porouchanej?Vymění mi ho UPC?A pokud jo tak kolik budu muset platit?Poraďte mi prosím,tenhle problém už řešim docela dlouho,nejdřív jsem si myslel že mám v čudu noťas,pak zase wifi router protože ten mám k modemu napojenej ale nejspíš to bude právě modemem protože furt padá a vždycky naběhne až za tři minuty atd...Tak co mi poradíte?

Zavolejte na UPC a objednejte si servis. Výměna vadného modemu je zdarma. :)

• 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Nemusi byt nutne vadny modem, muze to byt zpusobene i problemem se signalem, na modemu spadne signal a ten se pak tvari jako ze se restartuje.

Podívejse do rozhraní modemu,co ukazuje za hodnoty v položce signal :

http://192.168.100.1/ nebo

http://192.168.1.1/

a dej ty výsledky měrění sem.

Hodnota SNR by mela byt minimalne 33 dB a uroven signalu nad -13 dBmV, tyto hodnoty ale nekdy muzou behem dne kolisat, takze je potreba to sledovat opakovane.

• Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno
  • 1 month later...

Zdravím, tyto hodnoty jsou ok? Když vypadne net, tak se na modem nedostanu, tak nevím hodnoty během něj. Mam Cisco EPC3208

Power Level: Signal to Noise Ratio:

Channel 1: -6.5 dBmV 38.2 dB

Channel 2: -8.4 dBmV 39.4 dB

Channel 3: -7.5 dBmV 39.1 dB

Channel 4: -6.7 dBmV 39.4 dB

Channel 5: -5.8 dBmV 39.3 dB

Channel 6: -4.6 dBmV 39.9 dB

Channel 7: -5.8 dBmV 38.6 dB

Channel 8: -7.0 dBmV 38.2 dB