Přejít na obsah

Recommended Posts

Zdravim,mám modem od UPC a zdá se mi že pomalu odchází.Někdy třeba 10x za den se sám restartuje a někdy třeba vůbec,ale to se stane jen někdy :)

Co mám dělat když si myslim že je porouchanej?Vymění mi ho UPC?A pokud jo tak kolik budu muset platit?Poraďte mi prosím,tenhle problém už řešim docela dlouho,nejdřív jsem si myslel že mám v čudu noťas,pak zase wifi router protože ten mám k modemu napojenej ale nejspíš to bude právě modemem protože furt padá a vždycky naběhne až za tři minuty atd...Tak co mi poradíte?

Sdílet toto téma

Zdravim,mám modem od UPC a zdá se mi že pomalu odchází.Někdy třeba 10x za den se sám restartuje a někdy třeba vůbec,ale to se stane jen někdy :)

Co mám dělat když si myslim že je porouchanej?Vymění mi ho UPC?A pokud jo tak kolik budu muset platit?Poraďte mi prosím,tenhle problém už řešim docela dlouho,nejdřív jsem si myslel že mám v čudu noťas,pak zase wifi router protože ten mám k modemu napojenej ale nejspíš to bude právě modemem protože furt padá a vždycky naběhne až za tři minuty atd...Tak co mi poradíte?

Zavolejte na UPC a objednejte si servis. Výměna vadného modemu je zdarma. :)

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Nemusi byt nutne vadny modem, muze to byt zpusobene i problemem se signalem, na modemu spadne signal a ten se pak tvari jako ze se restartuje.

Podívejse do rozhraní modemu,co ukazuje za hodnoty v položce signal :

http://192.168.100.1/ nebo

http://192.168.1.1/

a dej ty výsledky měrění sem.

Hodnota SNR by mela byt minimalne 33 dB a uroven signalu nad -13 dBmV, tyto hodnoty ale nekdy muzou behem dne kolisat, takze je potreba to sledovat opakovane.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Návštěvník

Zdravím, tyto hodnoty jsou ok? Když vypadne net, tak se na modem nedostanu, tak nevím hodnoty během něj. Mam Cisco EPC3208

Power Level: Signal to Noise Ratio:

Channel 1: -6.5 dBmV 38.2 dB

Channel 2: -8.4 dBmV 39.4 dB

Channel 3: -7.5 dBmV 39.1 dB

Channel 4: -6.7 dBmV 39.4 dB

Channel 5: -5.8 dBmV 39.3 dB

Channel 6: -4.6 dBmV 39.9 dB

Channel 7: -5.8 dBmV 38.6 dB

Channel 8: -7.0 dBmV 38.2 dB

Sdílet toto téma

Zdravím všechny odborníky UPC a mám na ně dotaz.

Jsem dlouholetý zákazník UPC (a předchúdců) a používám stále jejich stařičký modem Motorola (možná má už 20 let). Otázka zní, zda je možna nějaká výměna za novější, lepší ?

Za ten starý technický zázrak, který za chvíli asi bude patřit už do technického muzea, platím měsíčně 50,-Kč a předpokládám, že už dávno jeho cena klesla na nulu. Tak jaké jsou možnosti výměny. Mám na tohoto starouška použít kladívko, abych mohl požádat o výměnu, nebo stačí kontaktovat UPC ? Ještě se zeptám zda za tu výměnu nebudu něco platit, nebo se mně za nový modem nezvedne cena jeho pronájmu třeba na dvounásobek.

U souseda vyměnili modem (ten jeho po zásluze umřel) a donesli mu nějaký nový, který má v sobě už i wifi.

Děkuji za odpovědi.

Sdílet toto téma

Zdravím všechny odborníky UPC a mám na ně dotaz.

Jsem dlouholetý zákazník UPC (a předchúdců) a používám stále jejich stařičký modem Motorola (možná má už 20 let). Otázka zní, zda je možna nějaká výměna za novější, lepší ?

Za ten starý technický zázrak, který za chvíli asi bude patřit už do technického muzea, platím měsíčně 50,-Kč a předpokládám, že už dávno jeho cena klesla na nulu. Tak jaké jsou možnosti výměny. Mám na tohoto starouška použít kladívko, abych mohl požádat o výměnu, nebo stačí kontaktovat UPC ? Ještě se zeptám zda za tu výměnu nebudu něco platit, nebo se mně za nový modem nezvedne cena jeho pronájmu třeba na dvounásobek.

U souseda vyměnili modem (ten jeho po zásluze umřel) a donesli mu nějaký nový, který má v sobě už i wifi.

Děkuji za odpovědi.

http://www.upc.cz/o-upc/pro-novinare/ti ... y-za-nove/

Pokud tě ještě UPC nekontaktovalo, tak pravděpodobně brzy bude, popřípadě se jim můžeš ozvat sám přes Kontaktní centrum.

• lokalitaKralupy nad Vltavou
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)

Sdílet toto téma

Katoda - děkuji za rychlou odpověď.

Výměnu modemu se tedy asi tohoto roku snad dočkám, ale cena pronájmu vzroste měsíčně o 20,-Kč.

Ještě se zastavím k pojmu výměna z výše uvedeného odkazu.

K starším sousedům přišel pán a vybalil a položil na PC nový modem a vzal si pod paži starý a měl se k odchodu. Sousedka, která byla sama doma se ho ještě stačila dotázat, zda jim ho aspoň zapojí a zkontroluje funkčnost. Odpověď zněla, že to provádějí pouze za úhradu 700,-Kč. No chápu, že je to nějaký technický úkon, který není zadarmo, ale ta cena je opravdu vysoká.

To, ale potom ten technický pracovník by se mněl jmenovat "donašeč modemu" (a ne technik) a klidně by toto povolání mohl dělat každý nekvalifikovaný člověk.

Sdílet toto téma

Instalace nebo výměna příjímacího/přijímacích zařízení technikem 403,33 Kč Službu na dodaném přijímacím/přijímacích zařízeních zprovozní technik.

http://www.upc.cz/pdf/Cenik.pdf

samoinstalace je samozřejmě zdarma 0Kč,pouze donese modem a vyplní protokol a padá pryč

• lokalitaMost
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD Mediabox, HD DVR Mediabox ,CA modul

Sdílet toto téma

Sou to sráči, já sem taky při přechodu na Fiber 60 zaplatil litr za výměnu modemu (650 výměna + 400 instalace). Pokud by si to chtěli účtovat i při výměně vyvolané z jejich strany, tak by byla fakt nehoráznost.

• lokalitaPraha - Letňany
  • internetInternet 300
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal CH7465LG-LC

Sdílet toto téma

To si určitě neúčtujou, to by je každej poslal někam a nechal si starej modem. Navíc mně není ani moc jasný, proč se UPC tak vehementně snaží vyměňovat modemy, když na síti můžou v pohodě běhat jak ED2, tak ED3 současně a ničemu to nevadí a ještě ušetří za samotnou výměnu. Ne každej chce nutně tarify 120 a 240, spousta lidí si vystačí i s 40.

Sdílet toto téma

V tom oznámení co tu odkázal Katoda je uvedeno, že UPC postupně vyměňuje starší modemy za nové pro stávající zákazníky zdarma. U toho mého souseda, kterému zkolaboval modem nakonec nevzali také žádný poplatek, ale také tam ani nevytáhli napájení ze sítě, to musela udělat sousedka.

Mírně odbočím a vzpomenu na vzpomínání mého kamaráda, který určitý čas byl v USA a popisoval jak si tam zařizoval kabelovku. Jak si tam zákazníka váží, po určité době bezproblémového placení mu zdarma připojili dalších 10 filmových kanálů jako bonus, zrychlili automaticky zdrama net a na vánoce mu ta kabelovka ještě poslala čumkartu se Santa Clausem.

Tady se nedovoláte ani na podporu a že by vás někdo informoval aspoň emailovou zprávou o nějakých změnách, třeba že se budou vyměňovat medemy, tak to vůbec nehrozí. Jediná rychlá reakce je, když jim pošlete výpověď.

Sdílet toto téma

To si určitě neúčtujou, to by je každej poslal někam a nechal si starej modem. Navíc mně není ani moc jasný, proč se UPC tak vehementně snaží vyměňovat modemy, když na síti můžou v pohodě běhat jak ED2, tak ED3 současně a ničemu to nevadí a ještě ušetří za samotnou výměnu. Ne každej chce nutně tarify 120 a 240, spousta lidí si vystačí i s 40.

ale na 40/4 se taky dávají ED3 modemy

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Však se taky divím proč, když u týto rychlosti stačí v pohodě ED2. Ještě to beru u novejch zákazníků, když má UPC už jenom ED3 modemy, tak je bude dávat všem, ale vyměňovat starý za nový úplně zbytečně, to fakt postrádá logiku. Leda by UPC čítalo s tím, že budou všichni časem na 120+

Sdílet toto téma

Katoda - děkuji za rychlou odpověď.

Výměnu modemu se tedy asi tohoto roku snad dočkám, ale cena pronájmu vzroste měsíčně o 20,-Kč.

Ještě se zastavím k pojmu výměna z výše uvedeného odkazu.

K starším sousedům přišel pán a vybalil a položil na PC nový modem a vzal si pod paži starý a měl se k odchodu. Sousedka, která byla sama doma se ho ještě stačila dotázat, zda jim ho aspoň zapojí a zkontroluje funkčnost. Odpověď zněla, že to provádějí pouze za úhradu 700,-Kč. No chápu, že je to nějaký technický úkon, který není zadarmo, ale ta cena je opravdu vysoká.

To, ale potom ten technický pracovník by se mněl jmenovat "donašeč modemu" (a ne technik) a klidně by toto povolání mohl dělat každý nekvalifikovaný člověk.

V případě výměny modemu ze strany UPC:

V rámci výměny se dává kabelový za kabelový. Cena za pronájem zůstává stejná.

Cena za výměnu v tomto případě je 0,- Kč a technik odpojí i zapojí.

V případě výměny modemu z důvodu např. zvýšení rychlosti:

Cena výměny je 403,33 Kč a technici ceník ani technologické postupy opravdu nevytváří. Možná by Vás zajímal třeba ceník konkurence za připojení modemu

( http://www.o2.cz/file_conver/17713/Ceni ... 140601.pdf )

Nevím, jak by nekvalifikovaný člověk vyřešil např. nefunkční inet/tv u dalšího zákazníka (resp. vím :puker::cry: )

Sdílet toto téma

Mírně odbočím a vzpomenu na vzpomínání mého kamaráda, který určitý čas byl v USA a popisoval jak si tam zařizoval kabelovku. Jak si tam zákazníka váží, po určité době bezproblémového placení mu zdarma připojili dalších 10 filmových kanálů jako bonus, zrychlili automaticky zdrama net a na vánoce mu ta kabelovka ještě poslala čumkartu se Santa Clausem.

Tady se nedovoláte ani na podporu a že by vás někdo informoval aspoň emailovou zprávou o nějakých změnách, třeba že se budou vyměňovat medemy, tak to vůbec nehrozí. Jediná rychlá reakce je, když jim pošlete výpověď.

Ja si taky vzpomenu na kamarada z USA. Povidal, jak mu zavedli na kablu limit na data, o rychlosti 240 mbit si muze nechat zdat, nemluve o tom, jak to tam je drahe (v porovnani na nase). Takze ja bych si nestezoval :salut:

Jinak mam podobny problem s EPC3208 jako karlos, obcas (reknu cca 1x za 14 dni) se stane, ze po zapnuti vubec nenabehne (vypinam ho na noc i s routerem spinackama), neposkytne IP adrersu, neda se na nej vubec pripojit ani pri nastaveni staticke IP na 192.168.100.2, jedine, co pomuze, tak ho znovu vyponout a zapnout. Adapter jsem jinej zkousel, na UPC zalogovany je (potvrzeno linkou), ale LAN cast je proste mrtva, nehlasi se ani kdyz si pripojim notebook kabelem naprimo. Nemate nekdo tip? Reset cudlem toto bohuzel nevyresil a stava se to dost malo na to, aby se to dalo nejak zopakovat. Je sice v zaruce, ale aby mi to nezamitli jako neopravnenou reklamaci...

Sdílet toto téma

zobin: měl jsem podobné problémy, od té doby ho nevypínám (už kvůli telefonu) a zatím vše ok. V tomto případě by reklamace byla asi dost problematická.

• lokalitaBrno-Žabovřesky
  • internetInternet 50
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCOMPAL

Sdílet toto téma

Může někdo kompetentní ( asi "Marek-26", "technik" nebo někdo z UPC) napsat zda je tato "výměna" modemů takzvaně povinná. Nebo jí lze odmítnout.

Ptám se protože, používám ještě starou MOTOROLU ( 5100 ) z dob Karnevalu, a za ní mám routr - "MIKROTIK". Modem se nehřeje, nepadá a na mou rychlost 10 M my scela postačuje. Prostě je to držák. A ve spojení s "MIKROTIKem" mám stabilní spojení jak po kabelu tak přes Wi-Fi.

A velmi, velmi nerad bych byl, kdybych dostal sice nový modem ( kde stejně nové rychlosti nevyužiji), ale měl pak nějaké problémy se stabilitou, napájením nebo zahříváním apod.

A , že jsou problémy s některými novými modemy jsou, to potvrzují diskuze i na tomto fóru.

Dík za odpovědi.

• lokalitaLitoměřice
  • internetInternet 50
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníWi-Fi modem Technicolor TC7200

Sdílet toto téma

Pokud je instalace provedena správně, úrovně signálu jsou v pořádku, a modem není EPC3925 (které mívají problémy s výpadky wifi), tak problémy jsou výjimečně. U kabelových modemů téměř nejsou.

Akorát na fóru,kde se řeší problémy se to zdá, že 50lidí má problém s něčím ohledně internetu, z toho 50% jich to svádí na modem. Ale statistiku z toho těžko uděláte.

Je pravda, že SB5100/1 byl asi nejspolehlivější modem, ale výměně, to vypadá, se nevyhne nikdo. Jestli Vám to pak UPC vymění v rámci servisu nebo s poplatkem, že jste odmítal, neví nikdo.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku