Přejít na obsah

Recommended Posts

Zdravím, měl jsem společný účet na jednom diskusím fóru a kolega dostal BAN. Nemohu se tedy díky tomu ani znova zaregistrovat :(

Rád bych bych si udělal nový vlastní účet ale musel bych mít novou IP adresu. Jak toho mohu skrze UPC docílit? Nechce rušit a dávat si novou smlouvu to je dost pracné. Měla by existovat i jiná možnost.

Děkuji za pomoc.

Sdílet toto téma

Změnit MAC adresu koncového zařízení, restartovat kabelový modem a nová IP je na světě :D

Použil jsem W7 mac adress chaner a nefunguje to. Vše jsem vyplnil dal cahnge pak odpojil a zapojil a modem a přes ipconfig to ukazuje pořád to samé.

Edit.

Po restartu PC je IP jiná.

Je normální, že se změní pouze část IP adresy? Například První 4 čísla jsou stejný

Maska podsítě zůstala stejná. Proč se nezměnila?

Sdílet toto téma

UPC (i jiný ISP samozřejmě) má IP v určitém rozsahu, takže je normální, když se ti přidělí nová IP s pouze jiným koncovým číslem. Maska podsítě na to pak žádný vliv nemá, to nemusíš řešit.

Sdílet toto téma

Zdravíčko, funguje to stále? Já mám s ip neustále problémy, jednak mne často přiřadí na jedněch stránkách ip, kterou použil k registra už někdo jiný a oni to mají takto zabezpečené a pak mám momentálně zakázaný přístup na některé stránky kvůli někomu z minulosti. Když jsem volal na linku, tak mne akorát pán nepochopil a snažil se nabídnout pevnou. Mám Ubee EVM3230 30M kabel net. WIndows 10, nepomáhá změna MAC, restartování modemu, routeru, nic....

Sdílet toto téma

Přiznám se, že do routeru s emi dvakrát lézt nechce :-) Ale čistě teoreticky, když se připojím rámcově přes kabel a vyhodím wifi, tak mi to hodí novou ip, ne?

Ano pokud ten kabel zapojis primo do modemu a ne do routeru.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Ne, IP adresa ktreou dostanes je zavisla na MAC adrese zarizeni pripojeneho za modem,

takze musis vlest do nastaveni tveho routeru a tam mu vnutit jinou MAC adresu.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

No jěště jsem tu nikde nečetl, jak má nastavený modem. Jen aby náhodou neměl "dva" routery za sebou.

Pokud má modem v bridge módu, stačí místo jeho routeru přímo zapojit PC a určitě dostane novou IP. Pokud je modem v normálním nastavení nic se mu nezmění.

• lokalitaPraha
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenímodem

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku