Jump to content

Firefox ForecastFox vs. Proxy

Recommended Posts

Pouzivam plugin do FF ForecastFox a chova se to pomerne zajimave. Pokud mam nastaven FF connection settings na direct connection (bez proxy), tak mi nefunguje a skonci to timeoutem. Pokud nastavim pouziti karnevalacke proxy, tak to jede. Nesetkal se nekdo s timto problemem? Mam verejnou IP adresu, ale to s tim nema podle me nic spolecneho. ForecastFox kumunikuje pres port 80. Zkousel jsem deaktivovat firewall (outpost), ale tim to taky nebylo. Dela mi to i v praci, kde pouzivam taky firefox. Uz me nenapada zadny duvod. Kazdy napad bude vitany. Dky.

• 1 month later...

Neco podobneho mam i ja. Pouzivam FF a prime pripojeni. Kdyz dam napr. www.imdb.com, tak se tam nedostanu, s proxy ano. Nastavil jsem tedy jiny DNS server a tak nejak to s primym pripojenim chodi. I kdyz sem tam to hodi nedostupnou stranku, hlavne cizi, ale po refresh se obvykle chytne.

Taky se mi to u nejakych stranek stava. Zjistil jsem ze kdyz dam tracert na danou adresu tak se cesta zastavi u nejakeho ciziho routeru (neprojde ani ping). Rekl bych z v zahranici budou nejake adresy blokovane,a proto to prez ten router neprojde (stava se mi to napr u ftp serveru s balicky pro debiana), ale pokud pouziju proxy tak vse jde.

• Fiber Business 240
  • -
  • TV Start
  • Ubee
  • Teplice