• David - UPC

   Vítejte na webu UPCZONE   19.7.2017

   UPCzone je nezávislé internetové fórum zaměřené na uživatele služeb UPC. Fórum UPCzone (tehdy ještě "Karnevalzone") bylo založeno v roce 2004, uživatelem Tomus. Po spojení firmy Karneval s UPC v roce 2007 se web přejmenoval na nynější název UPCzone. UPC fórum slouží pro komunikaci klientů UPC mezi sebou navzájem. Zákazníci zde mohou mezi sebou diskutovat, sdělovat si zkušenosti, navzájem si radit a aktivně se tak i účastnit vývoje společnosti UPC. Kritické příspěvky zde nejsou cenzurovány.

Konkurence UPC ???
0

8 příspěvků

Co soudíte o této nabídce?

Nabídka se snaží oslovit nájemníky především na sídlištích, odhaduji 10 až 15 tisíc domácností. Dále odhaduji, že většina těchto domácností má již přípojku od UPC (nebo od jiných společností, které už v minulosti pohltil tehdejší Karneval). Asi dost zákazníků od UPC odešlo a používá satelitní nebo pozemní příjem (Buková hora, Jedlová hra, místní Vodárna).

Samotný záměr, tedy že na vlastní náklady vybudují optickou síť, vypadá zajímavě. I když to nesleduju, zdá se, že zatím nejsou ve skluzu ale pochybuju, že o služby této společnosti bude nějaký nadměrný zájem (viz ceník).

Netuším, kdo stojí za touto společností, ale od jara, kdy představenstvo bytového družstva zveřejnilo svůj záměr spolupracovat s touto společností, má tato společnost už minimálně třetí webovou stránku zaměřenou na teplicko.

I tato společnost nejspíš zkrachuje, čímž ovšem městskou optickou síť nejspíš získá UPC... (pak by to mohlo být zajímavé)

Při běžném pohledu na nabídku

- nabídka tv programů srovnatelná s UPC

- nabídka připojení na web zdá se lepší, ale pro běžného uživatele zbytečná

- cenově se zdá méně výhodná, než nabízí UPC

 

O oné bílé krabičce (Network Box) jsem nenašel žádné informace, ten pátý (barevně odlišený) port bude asi WAN port, tedy žádná optika po baráku, "jen" ethernet z rozvaděče u paty domu (někde na jiném obrázku to vypadalo jako switch z optiky na ethernet).

Pro příjem tv opět nutný set-top-box (TV box), zde sice vstup ethernetem (asi), ale opět další krabička a DO navíc

 

Zajímají mě vaše názory.

 • Bydliště: Teplice

Sdílet toto téma


Link to post

ta nabídka mi teda přijde dost nepřehledná, nějak tam nevidim kombinace internetu a televize, telefon nejspíš ani nemaj :shock: ale jinak je fajn, že se gigabit pomalinku rozrůstá :) a provozuje to firma Futurenet ISP, s.r.o....

 • Bydliště: Praha
 • Internet: CenTrio 1 Gb/s
 • Televize: CenTrio Komplet+
 • Telefon: CenTrio

Sdílet toto téma


Link to post

Na všech postupně přejmenovávaných webech byla nabídka stejně nepřehledná, už od jara...

Samozřejmě jsem hledal různá propojení této firmy, z jednoho pohledu jde o jakousi malou rodinnou firmičku, jinde lze vyhledat, že má jakési větší zázemí.... Což mě zajímá jen potud, zda bude životaschopná...

 • Bydliště: Teplice

Sdílet toto téma


Link to post
Návštěvník
Komentujete jako návštěvník. Pokud máte účet, přihlašte se.
Vložit příspěvěk

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Remove formatting

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

0