Jump to content

Konec podpory starých modemů

Recommended Posts

Dnes jsem od technika UPC/Vodafone zjistil, že podpora Technicoloru nebude. Pouze Compalů. Dále mi bylo řečeno, že přechod potrvá ještě cca asi tak 2 měsíce. No a poslední, co se vyjádřil bylo to, že kdybych si nechal staré nepodporované zařízení, tak mi internet už nemusí úplně správně fungovat, což teda neimplikuje, že internet nepojede vůbec. Takže jsem z toho ještě větší jelen, než dřív.

Jo a ještě údajně prý prodej modemů v budoucnu prý zase bude.

Edited by Nikishek
  • 300 Mb/s
  • Jiná služba
  • Klasik
  • UBEE EVM 3230 + CA modul
  • Brno
1 hour ago, Retiree said:

192.168.0.1 vs 192.168.100.1

192.168.100.1 je aktivna vzdy, aj v router mode.. tak je definovane v DOCSIS specifikacii.

1 hour ago, Nikishek said:

kdybych si nechal staré nepodporované zařízení, tak mi internet už nemusí úplně správně fungovat

Inymi slovami nebudes/nemusis dosahovat plnu rychlost, kedze CMTS bude uprednostnovat (davat vyssiu prioritu) novsie zariadenia (Compal, Arris) voci starym zariadeniam s obmedzenym poctom download kanalov.

2 hours ago, Bucky Kid said:

až to ve čtvrtek přepnou na ten gigabit, zrestartuje se s nastavením DOCSIS 3.1?

Nestane sa vobec nic.. tvoje zariadenie nadalej pojde v DOCSIS 3.0 mode (kedze vyssi nepodporuje a nema taky hw).

Edited by quadra2030
  • 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

cit.: 192.168.100.1 je aktivna vzdy, aj v router mode.. tak je definovane v DOCSIS specifikacii. 🙂
Což já to nerozporuju, byla to rada (asi nevhodně napsaná) poněkud bloudícímu  Bucky Kidovi. Každopádně dík za upřesnění (DOCSIS) ...

• -
  • -
  • Komfort
  • Compal LG (router mode), 3x CAM
  • Teplice