Jump to content

Compal CH7465VF Port Forwarding s vlastnim rozsahem DHCP

Recommended Posts

Prijde mi, ze nastaveni Port Forwarding neumoznuje zadat vlasnti IP rozsah, jaky je nastaveny pro DHCP.
Nezavisle na zvolenem rozsahu pro DHCP (v mem pripade 192.168.121.0/24) je vzdy pri pridavani pravidla predvyplnen prefix 192.168.0.xx.

Mate nekdo podobny problem?

image.thumb.png.ec326eb3dc3b53b1c64113ff6268441e.png

Edited by Termitt
  • Internet 100
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • CH7465VF
  • Praha

Hmm... to je presne to, cemu jsem se chtel vyhnout. ;-)

Nicmene jsme prisel na Workaround. Pokud pomoci Vyvojarskych nastroju (Chrome/Opera - Ctrl+Shift+C) upravite prefix adresy na pozadovany, zaznam pro Port Forwarding se zalozi spravne a forwarding funguje...

image.thumb.png.f962d3900d2fb0e65a3dc32375f04591.png

image.thumb.png.60349f9931e2e7ccdfb9af75430a4f55.png

• Internet 100
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • CH7465VF
  • Praha

Je sice možné, že to takto jde, nicméně pořád je riziko, že to při nějakém restartu (a samozřejmě resetu do výchozího nastavení) zmizí, což bohužel může udělat i VF na dálku. Mimochodem co je špatného na vlastním routeru? Že má podstatně víc možností? :-)

• -
  • -
  • -
  • -
  • -

Ne ne. 😉
Nechtel jsem mit zbytecne dve zarizeni za sebou. Jenze prehodit sit doma na Compal mi trvalo dost casu, tak jsem to nechtel absolvovat znova pri nastavovani zpet...
...taky tak trochu doufam, ze v nove verzi FW by mohly nektere neduhy byt opraveny... 😉

BTW nastaveni Port Forwardingu neni soucasti zalohy Confgiurace a jak je psano vyse, nepreziji restart...

Zacinam mit pocit, jako by mi nekdo dal klicky od paradniho auta ale s deravou nadrzi, nikam s nim clovek nedojede.

• Internet 100
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • CH7465VF
  • Praha