Přejít na obsah
kockonos

Wifi router pro tarif 240/20

Recommended Posts

Dobre dopoledne ,

dostal jsem od UPC email ze me zdarma zvedaji rychlost na vyse zminenou z puvodni 120/12 . Od UPC mam Ubee a k nemu Linksys E2000 wifi router . Zda se ze uz mam navyseno nebot upload uz mam 20Mb/s . Ale download se pohybuje max okolo 140Mb/s . Je slabe misto ten wifi router ? Nemate nekdo prosim zkusenost ?

Moc diky kockonos :diky

• lokalitaHlubocepy
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníKaon HD

Sdílet toto téma

Váš problém je i můj problém. Já to mám asi ještě zkomplikovný tím, že jsem před rokem modem od UPC koupil, abych neplatil ten měsíční poplatek. Když jsem do UPC volal, řekli mně, že těch 240/20 mám jako "bonus", na což můj modem nestačí. Tenhle mám někomu dát a koupit si /nebo půjčit/ od nich nový !! Takže když máme "bonus", tak nám tím zavřeli hubu. Nový stojí přes 2000 Kč a instalace na zapůjčení nového doma asi 400 Kč. Měsíční zapůjčení 70 Kč. Slečna předtím mně říkala přes 600. Ach jo.

• lokalitaPraha 10
  • internetInternet 200
  • televizeTV Klasik
  • telefonTelefon 100 minut
  • zařízeníHd mediabox,

Sdílet toto téma

Tak to vypada ze muj router Linksys e2000 je slabe misto , naprimo k pc kabel z modemu Ubee me dava 220Mb/s s routerem cca 150Mb/s . Marne jsem hledal pro tenhle router max propustnost pro WAN -> LAN .

• lokalitaHlubocepy
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníKaon HD

Sdílet toto téma

Můj router TP-Link WR1043ND taky nestíhá, dává max 130Mb/s, bez routeru na přímo s Cisco EPC3212 to jede 220Mb/s, budu se muset poohlídnout po něčem rychlejším, co říkáte na TP-LINK TL-WDR4300 :?:

http://www.czc.cz/tp-link-tl-wdr4300/109829/produkt

Sdílet toto téma

Můj router TP-Link WR1043ND taky nestíhá, dává max 130Mb/s, bez routeru na přímo s Cisco EPC3212 to jede 220Mb/s

Zkus se mrknout jestli nemas v routeru zapnute QoS, to by teoreticky mohlo rychlost snizovat.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

mel bych podobnej dotaz, tak napisu sem at nezakladam zbytecne novy tema. aktualne mame od upc jeste 30Mbit kterej neni napsanej na me, za par dni se budu stehovat a tak bych chtel s novou smlouvou jit do 240/20 a ted resim co s modemem. V nabidce uz maji jen ED3 s wifi nebo bez. Ted mi zustane tp-link 8-port gigabit switch takze ethernet port mi staci jen jeden na jeho pripojeni. ted je otazka co modem+wifi, ty jejich ED3 se mi moc nezdaji...mate nekdo zkusenosti? pripadne jaky dalsi modemy s wifi ktery tu 240/20 zvladnou byste doporucili?

...a jeste trochu ot, nechapu proc i na optice davaji porad tak mizernej upload, pro me je upload kvuli praci dulezitej a i s timto 240Mbit pripojenim je porad mizernej ale lepsi jak nic. kez by si vzali priklad z netboxu kterej nabizi 100/100 nebo 200/200. mohli by jit aspon na polovinu, takovych 240/120 by uz bylo v pohode :)

Sdílet toto téma

proč je tak pomalej upload? protože docsis... kdyby byly rozvody v domech aspoň na internet a telefon pomocí utp kabelů, nebyl by zapotřebí ani žádnej modem, na konci by měl každej svůj vlastní router a rychlost by byla klidně 500/500 8) jinak tyhle modemy by měly zvládat upload 100, ale upgrade sítě něco stojí, tak asi proto to trvá tak dlouho :roll:

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

tak podle eurodocsis 3.0 kterou ted meli zacit pouzivat je max 400/108 kdyz se divam do specifikace. ale vzhledem k tomu ze to tahnou koaxem tak netusim jaky sou tam moznosti. urcite si nechavaji rezervu aby mohli bez vetsich nakladu jeste pridat ale ten up by mohli pustit trochu vic. ja se napriklad nechci spolihat jen na zalohy v datacentru a tak si k tomu jeste pravidelne delam zalohy na domaci NAS, ale pokud by jednou byly potreba tak bude rychlejsi sednout na letadlo a nahrat to tam rucne :D chapu ze treba maji obavy aby se z poloviny domacnosti nestaly hostingy pro mensi nenarocny weby ale to se da osetrit ve smlouve, mam pocit ze napriklad netbox to tak s jejich 100/100 pripojenim ma zavedeny.

...ale zpatky k tematu, jeste sem doma optiku nemel takze poradil by nekdo s vyberem modemu? pripadne pokud bych vzal ten od upc do pronajmu tak jak to maji reseny, predpokladam ze do jeho administrace bych se nedostal.

Sdílet toto téma

Tak QSS vypnuto ale žádný zázrak se nekoná, no jo no, dle tohoto testu nemůžu čekat víc :

http://uk.hardware.info/productinfo/87872/tp-link-tl-wr1043nd#tab:overview

QSS je neco uplne jineho nez QoS,

kazdpopadne oboji je dobre nechat vypnute,

QoS se nastavuje v sekci Bandwidth Control.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

ted je otazka co modem+wifi, ty jejich ED3 se mi moc nezdaji...mate nekdo zkusenosti? pripadne jaky dalsi modemy s wifi ktery tu 240/20 zvladnou byste doporucili?

Vezmi si ten Technicolor, zatim vypada ze je vpohode.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Technicolor mám, rychlost se pohybuje v rozmezí 215 - 236 Mb, upload 19.60 Mb. To wifi se mně nezdá - rychlost 37 Mb se mně zdá ve srovnání s pevným připojením slabá. Kamarád má downlaod na pevné připojení 60 Mb a wifi 33 Mb. To wifi není zas takový rozdíl. Ale u mně je to propastný. Máte někdo s tím zkušenosti?

• lokalitaPraha 10
  • internetInternet 200
  • televizeTV Klasik
  • telefonTelefon 100 minut
  • zařízeníHd mediabox,

Sdílet toto téma

tak sem si pro zajímavost taky udělal speedtesty a nabízí se zajímavá otázka... proč mám přes wifi v benešově tak mizerný stahování a v praze tak mizerný odesílání, když stahování i odeílání jede naplno, jenom pokaždý na jinym serveru? :shock: teda to zajímavý na tom je, že po kabelu jede obojí naplno z obou serverů, tzn. nevim, jestli je to záležitost speedtestu nebo wifiny, na test přes ftp zatim nebyl čas a jinak to asi nezjistim :? btw wifi sem měřil jenom přes jednu zeď...

kabel - praha, benešov

3009241649.png3009244388.png

wifi - praha, benešov

3009233933.png3009236341.png

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Technicolor mám, rychlost se pohybuje v rozmezí 215 - 236 Mb, upload 19.60 Mb. To wifi se mně nezdá - rychlost 37 Mb se mně zdá ve srovnání s pevným připojením slabá. Kamarád má downlaod na pevné připojení 60 Mb a wifi 33 Mb. To wifi není zas takový rozdíl. Ale u mně je to propastný. Máte někdo s tím zkušenosti?

Wifi neni kabel, u bezdratu zalezi na mnoha okolnostech na jakou rychlost se nakonec dostanes,

neco si o tom nastuduj.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku