Přejít na obsah
ThomasM

Technicolor TC 7200 zkušenosti

Recommended Posts

Návštěvník
Tak jsem se snažil na TC7200 rozchodit telefonni adaptér Linksys SPA 1001 ale ani náhodou. .. Když už se mi podařilo, že adaptér dostal IP adresu a zaregistroval se

na SIP ústředně a dokonce fongovalo volání, tak po simulaci výpadku proudu (odpojil jsem adaptér z napájení) už nedostal IP adresu a když ji dostal nemohl jsem se

dostat na webové rozhraní adaptéru. Nepomohly restarty TC7200 ani adaptéru, zkoušel jsem jiné ether. kabely atd. Prostě TC7200 se chová tak nějak "gumově". Zajímavé je, že jakmile připojíte k TC7200 počítač kabelem, okamžitě dostane IP adresu a všechno funguje ale jakmile to není PC s windows, tak si užijete..

Ještě jsem zkoušel na adaptéru nastavit statickou adresu, masku atd. ale neuspěl jsem, TC7200 adaptér nadále ignoroval..

Nakonec jsem to po cca 2 hodinách vzdal. Nedalo mi to a tak jak jsem adaptér měl, připojil jsem ho k routeru TP-Link WDR4300 u jiného IP, adaptér se zaregistroval během 2 sekund, zvedl jsem sluchátko a slyším oznamovací tón, volání fungovalo normálně..

Takže asi opravdu zbývá nastavit ten krám jako most a připojit za něj něco použitelného.

Tak musím korigovat svůj příspěvěk. Jak jsem zjistil, všechny trable byly způsobeny tím, že jsem používal síťové kabely, které byly zapojeny podle starší normy (T568A). Jakmile jsem použil kabely zapojené podle novější (T568B), tak router TC7200 se začal chovat způsobně a vše funguje jak má..

Sdílet toto téma

T568A a T568B není žádná starší a novější norma... Když chceš křížený kabel, tak na jedné straně T568A a na druhé T568B. když naopak nekřížený, tak se obvykle používá T568B

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic
  • zařízenítechnicolor, hd mediabox

Sdílet toto téma

Návštěvník

TIA/EIA-568 was developed through the efforts of more than 60 contributing organizations including manufacturers, end-users, and consultants. Work on the standard began with the EIA, to define standards for telecommunications cabling systems. EIA agreed to develop a set of standards, and formed the TR-42 committee,[3] with nine subcommittees to perform the work. The work continues to be maintained by TR-42 within the TIA.

The first revision of the standard, TIA/EIA-568-A.1-1991 was released in 1991. The standard was updated to revision B in 1995.

První revize standardu TIA/EIA-568 byla v roce 1991 - TIA/EIA-568-A.1-1991. Pak byl standard aktualizován v roce 1995 na TIA/EIA-568-B. (Info z wikipedie). Takže

TIA/EIA-568-B je novější verze normy a byla zavedena proto, že vykazuje v lepší výsledky, hlavně lepší odolnost vůči rušení.

Sdílet toto téma

pěkný, až na to, že TIA/EIA-568 má 3 revize. TIA/EIA-568-A či TIA/EIA-568-B je úplně něco jiného než T568A a T568B (to bylo už v první verzi TIA/EIA-568, to T značí pravděpodobně twist, tím si nejsem jist).

aby toho nebylo málo, např TIA/EIA-568-C má různé podksupiny TIA/EIA-568-C.1, TIA/EIA-568-C.2,...

Podle tvé logiky by dřív nemohli propojovat pc navzájem tehdy bez hubu, neboť nebyla norma T568B :)

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

Dík za pomoc. V CZ to je divně přeloženo a proto jsem si to spletl a neviděl jsem tam Bridge mode.

Btw jak udělám abych to měl jak to je (2x ip pro dve PC připojené kabelem od UPC modemu)

+ aby byla možnost vysílat wifi s neveřejnou IP pro TV a telefon? Když to přehodím do router módu zase mi to pokazí IP pro ty počítače.

Tedy musel bych tam nějak navíc zapojit switch?

:diky

Sdílet toto téma

Joecz:ani ne tak switch, jako spíš router. Technicky by nebyl problém udělat bridge pro wifi, ale to by nesmělo být UPC :D

až 3 IP adresy máš pouze s rychlosti 120mbits a víc.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

Však mám Router od UPC.

Tedy když si koupím router. Je možné nastavit jak píšeš, aby vše co bude zapojeno přes kabel mělo vlastní IP od UPC a vše přes wifi nemělo vlastní IP ?

Já myslel, že možné mít pouze router mód anebo Bridge mód.

Btw je normálně, že ten křáp hřeje jako prase? To topí více jak topení :lol:

Sdílet toto téma

Tak hodí se to. Není problém se pak na na dané PC lehce připojit v případě hry. Pro p2p přenosy to je dobré apod. Nechápu, jak je možné, že v pokročilé době máš jednu IP a musíš platit za další. To je k na*rání.

Zpátky k mému dotazu.

Však mám Router od UPC.

Tedy když si koupím router. Je možné nastavit jak píšeš, aby vše co bude zapojeno přes kabel mělo vlastní IP od UPC a vše přes wifi nemělo vlastní IP ?

Já myslel, že možné mít pouze router mód anebo Bridge mód.

Btw je normálně, že ten křáp hřeje jako prase? To topí více jak topení :lol:

Sdílet toto téma

už jsem ti odpověděl ;) nepoužívat switch, ale router.

btw. Nevím, o jakých P2P přenosech mluvíš, ale nepotrřebuješ veřejnou IP, ale jen určitý rozsah portů...

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

Když do dám na tom UPC modemu do routeru, tak to nejde. Tak to bylo původně a druhé PC mělo stejnou IP jako první PC.

- Když někomu něco přímo posíláš přes torrent, který lze vytvořit a dát to pouze danému člověku. Tak je dobré mít veřejnou adresu. Lepší jak to dávat přes FTP anebo složité přes nějaký server.

Sdílet toto téma

nemyslel jsem to tak, aby jsi dal modem do módu router, ale abys za modem připojil další router :)

Přes torrent ti stačí 1 otevřený port, snižuješ tím radikálně riziko napadení ;) jinak v tomto případě mě osobně příjde rychlejší to poslat přes uschovnu, než vytvářet složite .torrent :)

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

nemyslel jsem to tak, aby jsi dal modem do módu router, ale abys za modem připojil další router :)

Přes torrent ti stačí 1 otevřený port, snižuješ tím radikálně riziko napadení ;) jinak v tomto případě mě osobně příjde rychlejší to poslat přes uschovnu, než vytvářet složite .torrent :)

To musím mít 2 krámy? :?

Neumí to jedno zařízení? :)

Tedy žádný router neumí dávat různé IP dvěma PC a také vysílat wifi kde to vlastní IP již není potřeba?

Kdybych tam zapojil ten kabelový cisco tak musel musel mít tedy Modem -> Switch -> router? To je šílenost :)

Upraveno uživatelem Návštěvník

Sdílet toto téma

Veřejná IP je výborná věc ale obvykle stačí jedna pro celou síť. Přístup k jednotlivým síťovým zařízením se pak určí přidělením různých portů v nastavení routeru - port forwarding. Pokud se potřebuješ dostávat do sítě zvenku, pohodlnější je statická adresa ale dá se vyžít i s dynamickou + nějakou službou typu dyndns, no-ip apod.

O hrách nemám povědomí, jestli tam máš nějaké omezení, možná ty dvě adresy potřebovat budeš. Neznám okolnosti.

• lokalitaPraha
  • internetFiber Business 240
  • televizeTV Start
  • telefonBusiness 100
  • zařízeníCisco 3208

Sdílet toto téma

Na normalni pouziti typu prohlednout si net a stahnout si film vetsina lidi verejnou ip skutecne nepotrebuje, proto treba o2 uz verejne ip k pripojkam nedava a lidem to obvykle ani nevadi.

Vicero verejnych ip je dobrych, pokud mate za pripojkou treba vicero xboxu, kazdy hrac muze mit svoji ip, ale nevylucuji, ze by to patrne slo resit i za jednou ip. Nekdo si bere konektivitu treba i na chalupu, kde bezi kamery, zabezpoecovacky, kotel, atd. No a nez si hrat s portama, tak muze byt pohodlnejsi nastavit verejnou ip :) Upc jich ma dost a tak s nima nesetri, ze jsou dynamicke treba mne vubec neva, naopak jsem za ne rad 8)

Sdílet toto téma

UPC mi vnucuje TC7200 - předpokládám, že bych ho provozoval jako bridge. Mám se bát? Není lepší si nechat sice pomalejší, ale osvědčenou Motorolu?

• lokalitaPraha 6
  • internetFiber Business 500
  • televizeStarší služba
  • telefon-
  • zařízeníJe toho hodně.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku