Přejít na obsah
ThomasM

Technicolor TC 7200 zkušenosti

Recommended Posts

Mám nainstalovány win 7, 1Gb externí síťovku a už jsem vyzkoušel snad vše.

strč kabel do jiný síťovky a uvidíš :cool: ale je to divný, když se to začalo dít hned po výměně, takže nejspíš reklamace :)

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Jen pro kompletnost informací... problém vyřešen. Zní to neuvěřitelně, ale hned 2 síťové kabely, které jsem zkoušel po sobě byly nějaké vadné. Dnes vyzkoušen úplně nový síťový kabel a rychlost downloadu hned hezkých 239 Mb/s. Tak to jsem opravdu nečekal, že za vším bude blbej kabel :D

• lokalitaPraha Modřany
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD Mediabox, CA Modul, COMPAL CH7465LG

Sdílet toto téma

Venca79: nebyli ty "vadné" kabely náhodou jen cat5? ;)

Jinak, vcera mi dosel, vsechno funguje nadherne :) jen ta wifina ma horsi dosah, ale byt 2+1 v pohode pokryje.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic
  • zařízenítechnicolor, hd mediabox

Sdílet toto téma

moje tři ne úplně pozitivní zkušenosti s tímto modemem/routerem:

- odmítá změnit IP adresu na 192.168.1.1 a k ní odpovídající přidělování DHCP serverem (takže jsem musel všechna zařízení s pevnou IP překonfigurovat)

- při použití pevných IP adres ve Windows (7) nelze zadat jako DNS server IP modemu/routeru (výchozí 192.168.0.1), musí se zadat napevno adresy DNS serveru UPC (takže pokud se změní nebude fungovat Internet a člověk si je bude muset znovu zjistit přepnutím na automatické přidělení DHCP serverem)

- při změně IP adresy ve Windows dojde k zablokování přístupu k web administraci modemu/routeru - píše, že uživatel je již přihlášen a nelze se přihlašovat víckrát najednou - takže je třeba se před změnou IP adresy z administrace odhlásit, v nastavení jsem nenašel jestli existuje nějaká doba automatického odhlášení, pokud ne, tak je to vážně problém

jinak s rychlostí spokojenost - běží na mém maximu 250/20

také jsem zatím nepřišel na to, jak zpřístupnit administraci přes web zvenku, ale do manuálu jsem zatím nekoukal...

• lokalitaPraha
  • internetFiber Business 240
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníTechnicolor

Sdílet toto téma

Přesně z těchle důvodů jsem se s nimi dnes domluvil na vrácení a výměně za klasický modem. Tohle se s Ciscem nedá srovnat, takže si tam hodím vlastní router..

• lokalitaOstrava
  • internetFiber Business 500
  • televizeBusiness Exclusive
  • telefon-
  • zařízeníModem Compal, HD PVR, Horizon, CA modul

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Chci se zbavit toho Technicolor smejdu, ale nevim jestli na Ciscu pojede 240mbit, "pry" ne. Kazdopadne ja jsem z tech 5% co potrebujou bridge nebo alespon DDNS, mozna kvuli tomu downgraduju na 120mbit. Je nekdo, komu bridge zapli?

Jo a samozrejme mam router, modem od ISP nikdy nemam jako router, to je tak pro dedky. Muj drahej router by rad WAN IP, aby me poskytoval cloudove sluzby, DDNS a vsechny ty vecicky pro produktivitu.

Sdílet toto téma

Chci se zbavit toho Technicolor smejdu, ale nevim jestli na Ciscu pojede 240mbit, "pry" ne. Kazdopadne ja jsem z tech 5% co potrebujou bridge nebo alespon DDNS, mozna kvuli tomu downgraduju na 120mbit. Je nekdo, komu bridge zapli?

Jo a samozrejme mam router, modem od ISP nikdy nemam jako router, to je tak pro dedky. Muj drahej router by rad WAN IP, aby me poskytoval cloudove sluzby, DDNS a vsechny ty vecicky pro produktivitu.

Na WiFi modemu Cisco jsem nejvíce vytáhl 150/25 Mbps

• lokalitaOstrava
  • telefon-

Sdílet toto téma

Zdravim kolegove,

samozrejme z duvodu prechodu z 120>240 MBps, ktere mi soucasne Cisco neodroutuje - potrebuji od nekoho, kdo tento modem ma overit nekolik zasadnich veci, ktery byli receny v tomhle tematu:

- ma nastavitelny port forwarding? Dle mistnich prispevku nema, lec dle screenu zde to tak vypada (i kdyz buhvi, co to do ty cestiny prelozili? :)):

http://www.upczone.cz/gallery/image.php?album_id=25&image_id=320&view=no_count

- ma prenastavitenou vlastni mistni IP?.. Jde mi o nastaveni na 192.168.1.1/pri mascce 255.255.255.0, samozrejme - nechci tu mit 192.168.0.1 - opet tu zaznelo, ze to neumi, ale podle screenu to tak vypada...

http://www.upczone.cz/gallery/image.php?album_id=25&image_id=314&view=no_count

- posledni - co tu ale nezaznelo - ma nekde zkusenosti s VPNkou?... Funguje pres nej v poradku (staci mi Cisco klient)?

Diky moc za info!!!

Sdílet toto téma

- port forwarding je ok

- s vlastni IP jsem nemel uspech, nevim proc, proste mi to 192.168.1.1 nechtelo sezrat, ale nehlasilo co je konkretne spatne a nez abych se v tom dal hrabal, prenastavil jsem vsechno na rozsah 192.168.0.xxx (ted kdyz nad tim zpetne premyslim, myslim ze jsem mozna mel spatne vychozi hodnotu "Velikosti fondu DHCP")

- VPNku provozuji (na Synology DS) bez problemu, je jen treba mit spravne port forwarding

jinak plati co jsem psal o par prispevku vyse

• lokalitaPraha
  • internetFiber Business 240
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníTechnicolor

Sdílet toto téma

- ma nastavitelny port forwarding?

Ano, má, ale za určitých nezjištěných okolností zahazuje až 60% packetů.

- ma prenastavitenou vlastni mistni IP?.. Jde mi o nastaveni na 192.168.1.1/pri mascce 255.255.255.0, samozrejme - nechci tu mit 192.168.0.1

Ne, ip adresu nemůžeš žádným způsobem změnit, řešil jsem to s techniky a i když je tam na to kolonka, tak změna není možná.

VPN jsem netestoval, protože tohoto modemu jsem se co nejrychleji zbavil a pořídil obyčerný Cisco modem. Další pro mne závažný problém je, že pokud administraci jen zavřeš (neodhlásíš se) již se do ni nikdy nedostaneš bez restartu modemu. Rozhodně jej nedoporučuji kupovat, v nejhorším případě jen pronajmout a počkat až UPC začne nabízet něco použitelného

• lokalitaOstrava
  • telefon-

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Než se vztekat s(e) (ne)schopnostmi toho wifiroutermodemu, doporučuju spíš jít do obyčejného modemu a bezdrát řešit až za ním, nějakým kvalitnějším routerem...

Za to vztekání s NATem, osekanou funkčností a nastavitelností to fakt nestojí.

Pokud tedy jste jen trochu náročnější, než "máňo pocem, máme ty internety s těmi fejsbůkami. A přines mi pifčo." (chápu, že někomu to stačí, záleží na vkusu a potřebách každého konkrétního soudruha)...

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Zkuste po restartu modemu ve WEB rozhrani nastavit rezim bridge mode (premostene pripojeni ), Modem nebude NATovat , pobezi v rezimu "obycejny modem" takze na zarizenich za modemem dostanete verejnou IP vc. zarizeni na wifi. Pozor vsak na limit povolenych IP at neprecerpate. Zpet na NAT rezim pres IP 192.168.100.1 a to pouze pres LAN ethernet (ne wifi) :cheers:

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Zdravim prosim o radu , mam modem-wifi router technikolor, z nicoho nic mi nejde wifi a nefunguje ani vyp/zap cudliku teda nereaguje. prosim o radu. :santa:

Sdílet toto téma

Ahoj. Mám docela velký problém. Na každém zařízení ze kterého jsem se přihlásil na tento modem se můžu přihlásit jen jednou. Pak mi začne modem psát při pokusu o přihlášení: "Uživatel je již přihlášen." Zkoušel jsem vymazat cookies,session,cache,temp ale problém stále přetrvává. Nevíte co by se s tím dalo dělat? Kromě restartu zařízení. Nebo jak tomu předcházet. Nechápu jak si ten modem může myslet že jsem stále přihlášen, podle čeho to pozná?

Sdílet toto téma

Jo je to pojebaný. Musíš se odhlásit. Protože, když to neuděláš, zavřeš třeba okno a chceš se pak lognout znova, tak to nejde :D

V rodičovská kontrola - základní nastavení, je doba trvání přístupu. Zkus to změnit na kratší dobu, ale nevím jestli to je ono. Nejspíš to ono není, ale něco podobného by mělo být v nastavení někde, dost možná to ale tenhle model nemá :D

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Dobrý den,

může někdo potvrdit, že ten bridge mode funguje? Chci si zvednout rychlost a klasické modemy už nemají, chtějí mi podstrčit tydle šmejdy s WiFi a nastavením pro děti a důchodce... Po telefonu mi sdělili, že bridge mód zapnout jde. Normálně bych už nic neřešil, bridgnul si to a vše si už řešil přes svůj router, nicméně protože se jedná o UPC (a jejich triky jsou nám všem již leta známy), rád bych se zeptal lidí co mají Technicolor, zda v tom jejich UPC firmwaru nejsou nějaký finty popřípadě omezení již zmíněného bridge módu? Zda je skutečně zaručena 100% propustnost veškerého síťového provozu "tak jak je" bez nějakých filtrů a omezení, nebo ještě hůře blokování. V případě že tam něco podobného mají, jaké jsou možnosti flashnout si tam normální firmware. U těch Cisco to tuším šlo.

Díky za odpověď.

Sdílet toto téma

Mě funguje. Ze začátku to nějak zlobilo, přepnul jsem na bridge mód, modem se restartoval, ale byl zase zpátky v router módu. Tak jsem to nechal nějaké dva týdny být, protože tam ještě trvale nebydlím a pak jsem to zkusil znova šlo to napoprvé a od té doby to jede.

Po přepnutí na bridge mód se do administrace dostane přes 192.168.100.1.

Sdílet toto téma

Tenhle modem je nejaky specialni pro UPC? Hadam, ze jde o pripojeni toho jejich kabelu, ktery nelze do normalniho wifi routeru pripojit? A stejne tak tento model nelze treba v budoucnu pouzit pro pripojeni k internetu od jineho spokytovatele (tam, kde vam vede do bytu klasicke UTP s RJ45 koncovkou)? Dik za odpoved. Ptam se jak blb, ale dosud jsem wifi nepouzival, tak se v tom nevyznam. Nyni mam od UPC nejaky obyc modem, asi 5 let stary, myslim, ze je to motorola.

Sdílet toto téma

Neřekl bych, že je až tak speciální pro UPC, jako že tento modem je pro sítě DOCSIS (Data Over Cable Service Interface Specification). Prostě pro kabelové operátory. O2 používá ADSL, to je úplně jiná technologie, logicky tam DOCSIS modem nezprovozníte a naopak ADSL modem nezprovozníte na DOCSIS síti.

Obecně kabelový modem nemá RJ45 (ethernet) ani RJ11 (telefon) WAN zdířku, ale namísto toho má vstup pro příjem signálu z koaxiálního kabelu.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku