Přejít na obsah
tomus

Zkusenosti s modemem Ubee EVM 3236

Recommended Posts

No jak jsem psal, je to něco co se dá oželet a pořešit i jiným způsobem.

(přepnutím režímu a napojení na klasický router) To ale neřeší základní problém.

A to že se mi modem (imyslně píšu moder režim router sem včera vypnul) pc mám nyní napřímo.

Ale stejně mezi půlnocí až 10 ráno dostane do jakého-si stavu

při kterém mam rychlost downloadu 30 M a upload 20M a na svou rychlost tedy 240/20

se dostanu až tvrdým restartem celého modemu je dost na palici.

Představ si že si půjčíš auto v půjčovně, dojedeš na nějakou destinaci a druhý den nenastartuješ.

A pomůže až výměna autobaterie protože ta s kterou jsis auto pujčil je vybitá.

Sdílet toto téma

Návštěvník

Vyměnili mi ho nedávno místo cisca 3208, které se sekalo a pak že bridge modemy už nemaj :wink: S ubee jsem co se stability a rychlosti týče spokojen, ale neměřil jste někdo wattmetrem, kolik tento modem žere? V návodu se chvástají, že má o třetinu nižší spotřebu, podle trafa by to mělo být < 12V/1A, cisco sice taky dost hřálo, ale tento topí jak čert :diky

Sdílet toto téma

Měl jsem ho chvíli pověšenej na wattmetru a odebíral něco mezi 6-7W, ovšem mám model 3230 takže se to může lišit. Pak jsem změřil samostatně router a wattmetr se ani nechytil takže musí mít míň než 2W což je udávaná prahová hodnota toho wattmetru.

Odesláno z mého Xperia P pomocí Tapatalk

• lokalitaBrno
  • internetInternet 30
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníUbee něco něco :-)

Sdílet toto téma

Ale co mé štve ještě víc je že v během 24 hodin ( zatím nevím v jaky čas k tomu dochází)

mu prostě hrábne a já když příjdu domu z práce, zapnu pc a dám měření rychlosti na stránkách

UPC, tak naměřím max 40 M namísto 240 M. Pomůže až tvrdý reset vytáhnutím

napájecího kabelu. Po opětovném přihlášeni modemu do sítě už naměřím správně 240 M.

Tohle jsem řešil u Technicoloru, neustále jsem reklamoval menší rychlosti a pomohlo mi až vyměnit síťový kabel za CAT6. Najednou rychlost jak z praku a pořád stejná.

Sdílet toto téma

ubee 3236 je jen modem, nikoliv router. Jestli chces pokrocile funcke, tak koupit za nej jeste router. Nebo koupit od upc modem s routerem (wifi), tam je rodicovska kontrola.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic
  • zařízenítechnicolor, hd mediabox

Sdílet toto téma

Návštěvník
Měl jsem ho chvíli pověšenej na wattmetru a odebíral něco mezi 6-7W, ovšem mám model 3230 takže se to může lišit. Pak jsem změřil samostatně router a wattmetr se ani nechytil takže musí mít míň než 2W což je udávaná prahová hodnota toho wattmetru.

Dekuji za informaci, neni to zadna slava, ale cekal jsem to jeste horsi, snad ten 3236 na tom nebude hur. Mate pravdu, ze na zmereni routeru je uz potreba hodne presny wattmeter, protoze wifi routery moc nezerou, udajne tp-link wr841 ma 1.9W a gigabitovy wr1043 4.5W.

Muzete mi prosim poradit, jak blokovat v routru nektere web stranky? Jde mi o youtube a facebook, diky.

Nasel jsem tam jenom nejake filtre IP adres, ale kdyz zadam nazev stranky vypisuje, ze neplatna adresa IP.

To zalezi, co mate za router ;) Jestli jen ubee 3236, tak v nem nenastavite nic. Nejsnazsi je blokovani pomoci dns. Na pocitacich, ktere chcete blokovat, nastavite dns ip z http://www.opendns.com, kde si zridite ucet a nastavite filtry. Pokud mate lepsi router jako tp link, muzete do nej nahrat alternativni firmware jako openwrt a v nem si zablokovat co potrebujete, nejen www stranky, a ip adresy, ale treba i porty, muzete treba i presmerovat port 53, takze pak to decka neobejdou ani kdyz si nastavi jiny dns. Ale cenzura je fuj! 8)

Sdílet toto téma

Nechtel jsem zakladat nove vlakno, myslel jsem, ze 3236 je taky wifi router +- jako 3226 a vlakno pro muj typ nenasel...samozrejme mam wifi modem od UPC Ubee EVW 3226...ani tam nejde jednoduse nastavit blokace konkretnich web stranek?

Mam jeste TP-LINK TL-WR741ND , kde to urcite jde, ale ten nyni nepouzivam(puvodne jej mel v minulosti v kombinaci s UPC modemem), kdyz ted mam wifi od UPC

Sdílet toto téma

Tak nakonec asi nejaky hyperV zlo a ne kabel. Ale pro zajimavost, nekomu by se mohlo hodit, ze prastary 1043ND v1 s nejnovejsim dd-wrt me da pri stahovani skoro 190mbps, asi ne na torrenty, kde je hodne pripojieni, ale na normalni stahovani linku skoru celou uroutuje se zapnutym nat i pptp serverem. A i tahle stoleta vec doda wifi dal nez technicolor.

Sdílet toto téma

Já sem jednou kdysi dostal k levnému APčku se 100 Mbit portem ethernet kabel k propojení, který byl podivně tenký a při bližším pohledu v něm byly jen dva páry, což na těch 100 Mbit stačí, giga ale už na tom nejede, by mě zajímalo kolik tím tenkrát výrobce ušetřil.

• lokalitaPraha - Letňany
  • internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

A UPC s tím nebude mít problém? Já si chtěl vzít onehdá vlastní modem k t-mobile a házeli klacky pod nohy jak to šlo.

Pomohlo až tvrdit, že tu zbyl modem od nich po předchozím nájemníkovi a prostě is zapojit svůj, jiný, než jejich. :-D Ale když jsem chtěl ofiko svůj vlastní, tak to prostě nešlo pokud nebyl s jejich FW.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku