Jump to content
Masscream

Nově instalovaný Fiber Power 60/6=>Packetloss 98% Brno-Lesná

Recommended Posts

Není to ještě ani 14 dní co jsem si nechal nainstalovat Internet od UPC (dvojitá rychlost v akci) - Fiber Power 60/1. Jak jsem čekal, i samotné zprovoznění a synchronizace modemu s linkou trvala déle než oficiálně avizovali - 24 hodin, ale moc mě to nepřekvapovalo. Byl jsem spokojený po proměření rychlosti, že internet konečně funguje a snad nebudou problémy. Tato radost neměla moc dlouhou trvanlivost, když jsem zjistil, že internet má problémy a to se svojí stabilitou. Napíšu do prohlížeče http://www.google.cz, seznam.cz a další dost navštěvované weby, kolečko se točí a po několika sekundách se objeví offline error - Stránku nelze zobrazit. Co se děje? Modem běží, kabel je připojen pouze internet nemá spojení. Zmáčknu enter ještě jednou a ejhle o pár sekund později stránka naskočí. Jedná se tedy o stálou chybu neustálého kolísání spojení. Provedl jsem několik pingtestů a málem mě trefil šlak - Packetloss v rozmezí 58-98%!!! A to i v případě použití serveru ve stejném městě, poskytovaného samotným UPC. Chtěl bych vědět, zda-li je tohle normální u některých zákazníků nebo se jedná o závadu, která bude odstraněna, protože v opačném případě beru kramle, dokud to ještě jde. Ráno jsem poruchu nahlašoval, bylo mi řečeno že udělají nějaký monitoring a dají vědět večer až budu u linky osobně. Přikládám pár obrázků....

 

1pp0.pngmz13.png3jo.png

 

zzl.th.png2bcw.th.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ještě mě napadlo změnit DNS, ale nevím jestli to u toho komba modemo-routeru jde... A pak se podívat v PC do firewallu, ale jestli jich tam máš víc a dělá to všude, tak opravdu počkat až se UPC vymáčkne.

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popravdě nic moc se tam nenastavuje co do připojovacích parametrů, synchronizuje se to automaticky.... I kdyby se to nastavit ručně dalo, co tam nastavit? To má UPC záložní servery pro ty co jim nestačí ty běžný?

Share this post


Link to post
Share on other sites

DNS občas dělá problémy, takže tam hodit třeba Google 8.8.8.8 (ale teď v poslední době už to není tak markantní s těmi výpadky DNS od UPC).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Něco podobného se řešilo a nevyřešilo tady. Já jsem problém začal ignorovat, víceméně přetrvává, bez dalších zjevných problémů.

cz-prg01a-dns01.chello_cz.png.6a4451741b30c0fbea54fc973ef15629.png

  • Internet 300
  • -
  • Komfort
  • Compal LG - router mode, 3x CAM
  • Teplice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...