Jump to content

Tragická rychlost připojení

Recommended Posts

V poslední době mám problém, že si nepřehraju žádný film nebo seriál ze svého serveru bez bufferingu, mas 1080p.

Když zkusi iperf, tak to naběhne na těch 300 a postupně klesne třeba na 20 mbit. To stejné jiné iperf servery.

Speedtest servery ukážou 300.

Reálně stahování mimo ČR se chová stejně jako iperf prostě začne to na 35 a spadne postně na 2 MB.

Iperf na můj server od jinud než z UPC dá klidně gigabit.

Chová se to tak i ostatním?

Kdyz zkusim test na CZ server, ale nee ookla, ale http://speedtest.cesnet.cz/ tak prvni test zacne na 300, bohuzel nejdelsi delka jde dat 30s - pada to ale obvykle tak nekam ke 170 po trech testech a pak se vrati na 300, to by me popravde stacilo, ale 20 a 170 je trochu rozdil.

Edited by evlo2
  • Internet 300
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • compal VF
  • Holesovice
  • Slamb changed the title to Tragická rychlost připojení

Dofam, ze jsi jen trol, ale tak treba tohle zamezi dalsim podobne stupidnim prispevkum.

Je teda zajimavy, ze nez upc koupil vodafone jsem tyhle problemy nemel.

spacer.png

Nasledne

spacer.png

spacer.png

• Internet 300
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • compal VF
  • Holesovice

Ahoj, skús PingPlotter, a skús zistiť pri pingu nejakého problémoveho spojenia, či sa neukáže na nejakom uzle nejaká chyba.

PepaFritzl: Bridge/NeBridge to je fuk. Výkonnosť internetu obmedzuje Modem i keď ho máš v Bridge/neBridge režimu, pretože úkon Modulácie stále preberá modem, nie Router za nim.

Takže skúšať sto routerov za modemom bude zbytočnosť. Najlepšia možnosť - Pustiť zariadenie priamo do modemu bez žiadnych routerov, to bude skôr na nič ten router za nim než Modem od UPC, pretože ľudia radi kupujú 20-30€ routery.

A Autorovi ešte odporúčam skúsiť napísať na podporu čo ti povedia, prípadne pozri hodnoty rušenia a signálu v modemu. Ale priprav sa na to, že ak máš starši modem tak ti budu automaticky tlačiť nový.

• Internet 500
  • -
  • TV Start
  • Compal CH7465LG
  • Košice
Posted (edited)

Zajimavy,  dneska to nefungovalo ani do CZ, blikalo na modemu DS, tak jsem vyresetoval i do FR to vali tedka 300, ale to me furt nejde do hlavy jaktoze jindy to do CZ slo normalne a do FR spatne vyresil to reset modemu, IP stejna.

Edited by evlo2
  • Internet 300
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • compal VF
  • Holesovice

Nejsmutnejsi teda, je ze cela tahla anabaze vznikla tak, ze jsem si chtel na TV pustit film a videl jsem akorat buffering, tak teda tedka pripojeni vyresno, ale film furt buffering 😄

aha tak proto me to asi konecne funguje https://www.idnes.cz/mobil/mobilni-operatori/vodafone-vypadek-sluzeb-mobilni-data-hlasove-sluzby-televize-internet.A200528_155601_mobilni-operatori_oma ze tam nejsou konkurencni spojeni 🙂

• Internet 300
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • compal VF
  • Holesovice
  • 5 weeks later...
Posted (edited)

Je fakt možné, že by připojení do UPC a na speedtesty jelo rychle, ale připojení do internetu reálně nepoužitelně a byla to chyba modemu/kabelu?

Je mě prostě divné, že test na UPC ukáže 300 mbit, ale test ke mě na server ukáže několik jednotek megabitů, spíš míň a bylo by to kabeláží.

PWIN5i0.png

Edited by evlo2
  • Internet 300
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • compal VF
  • Holesovice