Jump to content

CISCO EPC3925 - dosah wifi


Recommended Posts

Zdravim mam tento modem od UPC ale wifi signal je strasne slaby ikdyž mam zaplny "Wide" režim. Prste ho nechytam ani ve vedlejsi mistnosti na mobilu, na PC s USB wifi sitovku s antenkou ano ale na mobilu ne. Dost mě to štve protoze pak wifi ztraci dost smysl kdyz je jen v pokoji kde je modem...

neřešili jste toto někdo? nění tam nějaký fígl jak to zesílit?

ještě dodávám že se jedna o cihlový dům takže žádné železobetonove konstrukce...

díky moc

Link to post
Share on other sites

Tento modem nemám, tak trochu obecného plácání... Pokud wifi modem splňuje evropské předpisy, tak má omezený vf výkon, s tím se nic (legálně) nenadělá..

Vzal bych v úvahu vlastnosti šíření elektromagnetických vln s frekvencí 2,4 resp. 5 MHz a zkusil bych si pohrát s umístěním modemu (změna polohy řádově desítky cm...)

 • Internet 300
 • -
 • Komfort
 • Compal LG - router mode, 3x CAM
 • Teplice
Link to post
Share on other sites

Může to být opravdu omezená možnost mobilního zařízení. Přeci jen v tomto malém zařízení bude i malá přijímací anténa. Naproti tomu u NTB bývá WiFi anténa výkonější a je většinou po celém obvodu displeje. Dále WiFi modem EPC 3925 má integrovanou anténu, což také snižuje jeho výkon a dosah. Zdi nemusí být nutně ze železobetunu, aby signál z větší části nepropouštěly. Routery/AP s externí všesměrovou anténou mívají dosah větší. Modem od UPC by měl v pohodě pokrýt standardní byt (za předpokladu, že je modem/router zhruba uprostřed). Jestliže máte ověřeno, že na kanálu 8 +/- 1 až 2 kanály jste sám, zkuste přemístit modem. Nejlépe blíže do nějaké mezery ve zdivu ( obvykle dveře :) ). Sám píšete, že na PC signál je. Bude to spíše problém mobilu než-li modemu. Ten se musí vejít do norem EU ať už směrem nahoru, tak dolů. Je také možné, že modem i PC jedou v 5Mhz pásmu a mobil umí jen 2,4Mhz. V tomto případě bude nutno změnit v nastavení modemu. Dále mobil nemusí zvládat wide režim. Zvláště mobily, které se chlubí dobrými hlavními parametry (procesor, ram paměť) a nižší cenou. Tam se většinou šetří na Bluetooth, foťáku, WiFi a mobilním internetem (starší HW) atd. Dále je na internetu x článků o špatném příjmu WiFi u High end mobilních zařízení (iPhone, Samsung, HTC ... ). Tam i styl držení a zvolený pogumovaný/silikonový kryt znamená fatální rozdíl v možnosti příjmu WiFi. Dále ve zdi v těsné blízkosti modemu může vést elekřina, která má také velký vliv na šíření signálu. Nebo je v blízkosti elektrické zařízení, které sice zdánlivě nemůže mít na signál vliv, ale opak je pravdou (obzvláště mikrovlnka, bezdrátový telefon ...).

Jiná věc je, kdyby nebyl signál ani na PC/NTB. Ale tady to spíše vypadá na patně umístěnou anténku v mobilu nebo špatný HW v něm. Pomocí programu inSSIDer se dá zkontrolovat kvalita signálu atd. podrobneji.

 • 300 Mb/s
 • ∞ GB 10 Mb/s
 • Komplet
 • Compal, HZN USB
 • Brüx/Praha
Link to post
Share on other sites
na channelu 8 jedu v doshu jedinej....

To nic neznamená, protože okolní zařízení mohou mít třeba přepínaní kanálů a na tu 8 se dostanou taky a samozřejmě kanály u WiFi mají přesahy, takže z těch 13 možných jsou v reálu u 40MHz jenom 2, u 20MHz pak 4.

Link to post
Share on other sites
 • 3 months later...

Mám naprosto stejný problém, ještě ke všemu, v dobré víře o proklamované výkonnosti od UPC jsem si tento modem zakoupil. Mimochodem, rady UPC - nastavit jej na bridge a pak používat stávající wifi router rozesmějí každého čtenáře. Už když si jen změříte teplotu tohoto modemu - skvělé topné těleso, zvláště v parných letních dnech. Fakt uvažuji, že jim vše hodím na hlavu, a vrátím - bohužel, s modemem by to byl asi boj. Proto jen potenciální klienty UPC internetu varuji - nevěřte samochválám, kterými Vás budou oblbovat.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...