Jump to content
Sign in to follow this  
Brčko

Nefunkční programy při zapojení více televizí

Recommended Posts

Dobrý den,

v poslední době se mi vyskytuje následující problém.

V případě, kdy mám zároveň připojeny dvě televize (1x CA modul, 1x set top box CV-6000 DVR) mi na obou televizích nehraje část programů (Prima Cool, Prima ZOOM, Nova Cinema, Telka, Fanda a další). V přípojce mám kovový rozbočovač, z něj 2x koaxiální kabel HAMA s dvojitým stíněním (1x1.5m, 1x15m,vše cca měsíc staré)... Při odpojení jednoho z koaxiálních kabelů u rozbočovače funguje vše v pořádku... Avšak při zapojení obou, zmiňované programy buď kostičkují nebo nehrají vůbec, sem tam hraje pouze zvuk...

Lokalita: Ostrava Zábřeh

Nemáte někdo nápad, čím by to mohlo být, popřípadě zda by pomohl nějaký zesilovač?

Děkuji za Vaše rady!!!

Nové kabely ještě nezaručují, že jsou bezporuchové, ale nejprve bych zkusil vřadit do jedné z obou větví galvanický oddělovač, třeba takový, nejspíš do větve s STB...

• Internet 300
  • -
  • Komfort
  • Compal LG - router mode, 3x CAM
  • Teplice

Ještě jeden dodatek, když odpojím koaxiální kabel od STB, tak nedojde k žádnému zlepšení. Pouze když jej odpojím ihned u rozbočovače...

Zkusím vyzkoušet galvanický oddělovač, zda se něco zlepší nebo ne...

Asi tušíš..., to by mohlo svědčit o nějaké závadě na kabelu - konektory. I u průmyslově vyrobených kabelů (zatavené konektory) může být nedokonalé spojení mezi kabelem a konektorem, kabel může tím být náchylný k rušení z okolí, ale to už je věštění.... Vyzkoušej, uvidíš...

• Internet 300
  • -
  • Komfort
  • Teplice

Guest

Vyzkouším ještě použít oba dva jiné kabely, zda se to nezlepší... tím bych vyloučil jestli není jeden z těch kabelů vadný...

Měl jsem stejný problém nová televize Panasonic se hádala s set top box. Pomohla druhá zásuvka. Na televize 100% kvalita na set top box 90% kvality a to mám ještě 15 metrový kabel k tomu set top box. Druhá zásuvka je od UPC. Kabel má lisovaný koncovky. Najednou bez problému.

Edited by Guest
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Tomusi, v podstatě souhlasím, ale někde (buď tu, nebo na TVFreak) se řešil podobný problém, kdy se nejednalo o "síťový brum", ale o průnik rušivých signálů z jedné tv do druhé (vf rušení - rozpad obrazu...) a oddělovač kupodivu pomohl.

EDIT

Asi jsem něco podobného našel, tady

Edited by Guest
  • Internet 300
  • -
  • Komfort
  • Teplice