Jump to content
Luke288

po výpadku a údržbě v síti problém s routerem

Recommended Posts

zdravím všechny,

22.4. byla v naší lokalitě v databázi UPC provedena údržba sítě, tím pádem došlo ke krátkodobému výpadku. mám UPC modem, tu motorolu, za ní zapojen router asus WL520gc. až do výpadku a údržby vše několik měsíců bezproblémově fungovalo, IP i DNS v routeru na automatiku. po výpadku funguje net pouze po propojení modemu s notebookem kabelem.

jakmile propojím modem do wan routeru a LAN routeru s ntb, už nejede připojení k netu (několikrát vše uvedeno do továrního nastavení, několikaminutové odpojení od sítě modemu i routeru, zapínám první router, pak až modem, zkoušel jsem i opačně). neproběhla nějaká změna, myslím nutnost nastavit v routeru IP, DNS, MAC nebo něco dalšího? router prostě nechce pustit signál k netu dál, at už wifi nebo kabelem.

Co mame predstavit pod pojemem "v naší lokalitě" ?

Pokud router nepusit internet dal, tak zrejme od modemu nedostal pridelenou IP adreu a DNS, takze je potreba to zkontrolovat a soravne nastavit.

• Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno

lokalita Praha 3.

u toho nastavení jsem právě v pasti, protože původně bylo vše nastaveno na automatiku a běhalo to.

tzn teď zjistit IP a DNS modemu a tohle natvrdo nastavit do routeru?

Nebo ten router prostě resetovat tlačítkem a pak najdeš přístupovou IP buď v manuálu nebo bývá (spolu s přístupovým jménem a heslem) uvedená na spodní straně.

Natvrdo nic nenastavuj, vse nech na automatiku resp. DHCP, router musi od modemu dostat pridelenou verejnou IP adresu,

to same na PC, ty zase musi pres DHCP dostat IP od routeru.

• Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno

do nastavení routeru se dostanu, v tom problém není (i když teda pouze přes wifi, přes kabel a propojení LAN to nejde). na automat je nastaveno všechno, factory reset jsem dělal několikrát.

nastavení viz obr

dhcp.jpg

ip1nu.jpg

ip2u.jpg

mno, takže jsem v routeru vyhodil automatiku u DNS a naházel jsem server 1 a 2 podle toho, co mi ukáže modem při připojení kabelem. v tuhle chvíli wifi funguje. tušíte jestli bude i nadále nebo dochází po nějakých časech k refreshi DNS a opět to vypadne?

edit: funguje i přímé propojení kabelem routeru a ntb.

nechce se mi věřit, že by to bylo jen v tomhle