Jump to content

Recommended Posts

Jestli si pamatuji spravne, jde to jen ve webovem rozhrani. V prohlizeci zadate adresu 192.168.0.1 heslo najdete vespod modemu. Pokud jste v nastaveni jeste nebyl, proklikate quick start. Pak Pokrocila nastaveni, Bezdratove. A odskrtnete Povolit 2,4 GHz a Povolit 5GHz.

Pokud nahodou chvete za modemem pouzivat svuj router, ptepnete v Rezim modemu na Zapnout rezim modem (tzv. bridge) 

• Internet 300
  • 15 GB
  • -
  • Cisco EPC3208
  • Ostrava - Zábřeh
V 29. 5. 2020 v 8:37, Sparhawk napsal:

@tomus zeptam se blbe, ale jde prosim ten CBN CH7465VF prepnout do bridge? Diky moc

Dd, modem to umi a je to v jeho konfigu, do doby nez pripojite koax a modem si lizne konfig, pak tahle moznost uz v menu neni a modem se prepne vzdy zpet do rezimu router.

• Internet 500
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Compal.
  • Old York
  • 3 weeks later...

AHoj toto je jediny modem ktery VF nabidne po zvyseni rychlosti nebo ma i jiny ktery ma vice nez 4LAN porty a nema porty pro telefon. Aktualne mam compal 4+2 ale potreboval bych jeste jeden LAN port a nechce se mi kvuli tomu kupovat dalsi zarizeni tak me zajima jestli mam nadeji ze novy modem nebude stejny jako tento socasny...

• Internet 500
  • 10 GB
  • TV Start
  • Compal
  • Praha
  • 1 month later...

Ahoj všem,

bohužel mne příští týden čeká taky výměna modemu na CH7465VF ( nemá cenu to odkládat, když je to nevyhnutelné :) )

A chtěl bych si ujasnit pár důležitých (alespoň pro mne) věcí:

• Jde o čistě výměnu modemu, mám strach abych nepřišel při nějaké změně o veřejnou IPv4 adresu, neboť docela často se ke mne připojují klienti kvůli web stránkám co jim tvořím a nerad bych jim ještě vytvářel nějaké tunely atd (stejně se v tom nevyznám 😞 )
  • Dále je pro mne samozřejmost, že si musím přepnout do bridge módu. Jen jsem se tu dočetl viz @HURR  ( pár příspěvků výše ), že se to musí udělat před připojením na koax, to je fakt? Protože zase jinde (teď už to nenajdu) někdo píše, že se musí aktualizovat FW a potom se tam ta možnost přepnout teprve objeví. Tak jsem zmaten 😞
  • A pak jedna méně podstatný dotaz, jde ten modem nějak přimontovat na bok stolu ??? Teď mám jak modem a router přišroubovaný cca 50 cm nad zemí a kabely vedené v liště. Mám totiž dlouhé nohy a pořád jsem si do toho kopal  a pak se divil, že něco nefunguje 😄 V nejhorším si vytisknu nějaký držák a postavím to na něj, ale bylo by lepší ho přimontovat "natvrdo"
  • A nakonec, doufám, že jde jen o výměnu s technikem kus za kus, mezi dveřmi - nechce se mi uklízet 😄

Děkuji předem za ochotu všem co mi poradí

Dan

Edited by Sparrow
  • -
  • 1 GB
  • Klasik
  • Compal
  • Praha 10

Jedná se pouze o výměnu modemu, ipv4 adresa ti nejspíš zůstane, alespoň u mě to tak bylo a pokud by se náhodou změnila no ipv6, tak není problém si znovu požádat o změnu na ipv4.

Po připojení modemu k síti a k internetu ho nech asi 30 minut než se připoji k síti a stáhne si aktuální firmware. To poznáš podle blikajících kontrolek. Pak ho můžeš přepnout do režimu bridge (modem).

Teď modem nemám v ruce ale mám dojem že je z boku modemu jsou dvě díry pro uchycení na stěnu.

Ano výměna kus za kus mezi dveřmi, samozřejmě za předpokladu že si ho dopředu odmontuješ a pak zase připojíš.

• Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno