Jump to content
Sign in to follow this  
Seraf

HD PVR Kaon KCF-B4003HCO HCO | NAS Synology

Recommended Posts

Dobrý den,

Chtěl bych Vás požádat o radu. Využívám služeb UPC s využitím Set-top-boxu Kaon KCF-B4003 - http://www.upc.cz/televize/Prijimaci-zarizeni-digitalni-televize/hd_pvr/ Postupem času jsem si pořídil NAS Synology DS - http://www.synology.cz/products/product.php?product_name=DS213air〈=csy a chtěl bych Vás požádat o radu, jestli je možné tyto dvě zařízení propojit.

 

Moje představa je taková, že NAS Synology bude sloužit jako uložiště a z toho bude set-top-box tahat filmy. Propojení NAS Synology přímo na TV není možné, jelikož mi nepodporuje DLNA TV. Předem se omlouvám, jestli se jedná o double-post a již zde na fóře řešení existuje.

 

Děkuji za rady a přeji hezký den.

 

-=Seraf=-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak tohle propojeni mozne neni, STB Kaon umi prehrat pouze sve vlastni nahravky, neumi prehrat formaty jako DivX a pod., navic konektor LAN ani nema aktivni.

Na tohle si radeji kup nejake multimedialni centrum.

  • Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Děkuju za info. Nevím, jestli by pomohlo toto. NAS Synology o obsahuje platformu pro správu multimedií - http://www.synology.cz/dsm/highlight_multimedia_platform.php?lang=csy a Mediální server - http://www.synology.cz/dsm/home_home_applications_media_server.php?lang=csy ale pokud to dobře chápu a nemá aktivní LAN konektor, tak to nemá smysl. Můžeš mi to prosím potvrdit?

Děkuji moc

 

-=Seraf=-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Kaonu toho co se týče komunikačních rozhraní opravdu moc nečekejte, její software evidentně prošel intenzívním procesem zkriplování, takže je zcela bez LAN a dokonce neumí ani jednoduchým způsobem přenášet obsah apod.

 

Má ale vlastnost, kterou asi ještě někdo nedopatřením nestihl zakázat ;-). Umí přehrávat videa (nevím ale v jakých formátech) přes USB. Pokud tedy ten NAS server umožňuje hlásit se přes USB kabel jako běžné USB Mass Storage, tak snad tuto možnost bylo možné využít. Bohužel ale většina NAS serverů tuhle vlastnost neimplementuje, pouze jen v roli konzumenta umožňujícího připojovat externí USB disky, což ale nepotřebujete.

 

Ještě by samozřejmě šlo i bez podpory DLNA připojit televizi k počítači fyzicky (např. přes HDMI) a z počítače videa přehrávat. Pak je vám sice jedno, že Kaon a televize toho moc neumí, ale na druhou stranu zase poběží jeden přístroj navíc (PC).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...