Jump to content

Problém s HD programy (HD STB)

Recommended Posts

Zdravím, mám HD PVR Box od UPC a od dnešního odpoledne mi začaly kostičkovat veškeré HD programy, některé dokonce zmizely (Eurosport 2 HD)... Kvalita signálu těch HD programů se pohybuje kolem 10%.. V domě máme 2 tyto set-top-boxy a na druhém je to vše v pohodě. Když ale naladím ty HD programy na televizi bez set-top-boxu (DVB-T) tak to jede v pohodě, takže problém v kabelu asi není. Netušíte, čím by to mohlo být ?

Neuvadis ze ktere ho jsi mesta,

ja bych zkusil znovu naladit vsechny kanaly, podle seznamu multiplexu (v Odkazech),

pripadne muze take byt problem v kabelu, ktery vede od rozbocovace k tomuto STB, predpokladam ze vsechny kanaly neblbnou, ale jen na ktercyh multiplexech.

• Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno

Čemu nerozumíš? Rozbočovač má velký útlum, nebo je vadný...

Jaký rozbočovač používáš, uveď typ nebo obrázek (odkaz).

Vyrábějí (vyráběly) se i rozbočovače pro tv pásmo I-III (1. větev) a tv pásmo IV-V (2.větev). Takový by byl naprosto nevhodný!

• Internet 300
  • -
  • Komfort
  • Compal LG - router mode, 3x CAM
  • Teplice

Připouštím, že jsem pořádně nečetl, nicméně stále neuvádíš, jaký rozbočovač používáš, těžko radit. Na rozbočovači je vždy štítek (nebo vylisovaný popis), kde je uveden frekvenční rozsah, ten musí být ideálně 5 až 1000 MHz, vyhoví i 50 až 800 MHz, útlum okolo 3 dB.

Pokud použitý rozbočovač tyto podmínky splňuje (a není vadný), pak to, co doporučuje Tomus, tedy kabeláž.

• Internet 300
  • -
  • Komfort
  • Compal LG - router mode, 3x CAM
  • Teplice