Jump to content

ČT2 - pořad Zázračná planeta - Pouze orig. zvuk/angličtina??


Recommended Posts

Dobrý den,

teď od 20:00 šlo na ČT2: "Zázračná planeta: Setkání s lenochodem". Ať jsem se pokoušel nastavit všechno možný, tak mi šla pouze anglická stopa (žádná čeština - žádný titulky).

Zkoušel jsem nastavovat jak na modemu tak i na TV všechno možný - zvukový stopy (stereo/mono, levý kanál/pravý kanál atd) a prostě mi šel celý pořad pouze anglicky. UPC TV modem mám (v menu) samozř. taky nastavený na češtinu.

Hned jak ten pořad (Zázračná planeta) skončil, tak začala nějaká reklama a po ní (teď tam jde) nějakej další dokumentární pořad o vesmíru, a tam už všechno chodí zase v pořádku - česky.

Mám dojem, že mi to dělalo u stejnýho pořadu na ČT2 i minulý týden, když jsem přepínal.. ale u žádnejch jinejch programů nebo pořadů mi to nedělá, jenom u některých dokumentů na ČT2.

 

Nevíte někdo v čem může být problém???

Opravdu jsem zkoušel 20 minut nastavovat kde co (i jsem vypnul TV + modem na chvíli ze sítě) a nešlo to.. nebo MOŽNÁ chyba od nich?

Link to post
Share on other sites

Nevím jak přesně toto vysílání, ale ČT slibovala, že některé pořady budou sice s orig zvukem, ale buď s titulky nebo s druhou nadabovanou stopou (nikdy jsem ale takový případ nezaznamenal). Skuste se obrátit přímo na ČT, protože UPC Vám odpoví, že pouze programy přebírá a nijak je neupravuje (krom ČT2HD, které sama "převzorkovává").

Link to post
Share on other sites

Jednalo se o sledování programu ČT2 nebo ČT2 HD?

 

Pokud o ČT2 - tak ten je kompletně přebírán od České televize bez jakýchkoli změn.

Program ČT2 HD je u nás pouze enkódován ze zdroje Ceské televize, opět bez jakýchkoli změn.

 

Nechám prověřit v České televizi

 

Jinak tento pořad je dnes opakován v 16:55 na ČT2

 

Teď také dávají pořad i v originálním znění.

 

Co máte za zařízení - pomocí UPC modemu obrázek nechytáte. Nejspíše se jedná o STB. Jaký je to typ? Co máte nastaveno ve zvukovém doprovodu? (Na DO tlačítko reproduktorku s otazníkem)

Jsou tam 3 možnosti: 1/ CZE , 2/ CZE , 3/ Levý+Pravý (qaa). Správně je nastaveno na CZE (to první - druhé je audiopopisná stopa)

  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Link to post
Share on other sites

technik: díky moc, už je to v pořádku.. chyba byla u mě.

Pustil jsem si to včerejší ČT2 opakování a měl jste pravdu - bylo to tím špatně nastaveným zvukovým doprovodem na DO.

Neměl jsem tam správně označeno to 1/ CZ. Nějak mě to v první chvíli zmátlo - viděl jsem tam "CZ", ale nějak jsem si neuvědomil, že modře označená byla ta 2/ nebo 3/ ENG? (už nevím) a tak jsem to v tu chvíli nijak dál neřešil.

Takže stačilo najet kurzorem nahoru na "1/ CZ" + dát "uložit" a je to OK.

Někdo si s tím asi doma hrál a omylem to přepnul..

 

Díky moc.

Link to post
Share on other sites
Nevím jak přesně toto vysílání, ale ČT slibovala, že některé pořady budou sice s orig zvukem, ale buď s titulky nebo s druhou nadabovanou stopou (nikdy jsem ale takový případ nezaznamenal).

 

ČT2 některé zahraniční pořady takto dvojjazyčně (s dvěmi jazykovými stopami) vysílá - viz např. ona "Zázračná planeta" (česky a anglicky).. a těsně předtím běžel nějaký jiný dokument zase ve francouzštině.

Ono originální znění (pokud je vysíláno) anebo zase nazpět český dabing stačí přepnout na DO (je to to tlačítko s reproduktorem a otazníkem).

 

S CZ titulky dávali např. včera na Nova Cinema jeden starý český film (v CZ znění + s CZ titulky = pro hluchoněmé).

Jestli je nějaký pořad vysílán i se skrytými titulky lze na DO také zkontrolovat - stačí zmáčknout to tlačítko s jednou vodorovnou čárkou v obdélníčku ve tvaru obrazovky.

 

Pozdravuje kuky220

Link to post
Share on other sites

mám 4 roky starou TV Sony. To, že je více zvukových stop to reprákem správně označuje, ale ještě jsem u ČT takové pořady o nichž píšete nezastihl. Titulky to oznamuje taky, ale je v tom zmatek, někdy ukazuje, ale titulky nejdou a naopak jeden čas to titulky zapínalo, i když jsem je měl vypnuté. Před několika lety se dělal originál/dabing také v jedné zvukové stopě a to rozdělením do pravého/levého kanálu. V tomto případě pak někdy nešlo vybrat požadovaný zvuk. Jinak díky.

PS vidím, že Technik je informovaný, mohl by mi sdělit, jak je to s Dolby Digital (AC3) prostorovým zvukem u českých HD programů, většinou je velmi mizerně udělaná ambience ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...