Jump to content

Nefunkční Hbbtv u kanálu Nova a Prima

Recommended Posts

@robzab Nejste jediný, kdo Vodafone přisuzuje mnohem větší míru zásahů, než co stačila udělat. Vodafone s DVB-C neměl žádné zkušenosti a tak bych řekl, že do techniky se moc nevrtají. UPC mělo i ve VOP, že nemůže za nekompatibilitu koncových zařízení uživatelů.

• 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha
před 18 hodinami, robzab napsal:

Mame doma celkem 3 TV, 2 z toho jsou novejsi a 1 "starsi". Na teto starsi TV se nam to chova presne jak tady pisete, tzn. HbbTV funguje na CT, ale Nova ani Prima HbbTV nikoliv. Je to tedy opravdu nejaka nekompatibilita v nastaveni vysilani HbbTV v siti Vodafone! Bylo by dobre, kdyby se tim Vodafone zacal zabyvat. A tady na to take nejak reagovat. Podle me maji neco nestandardne nastavene pro sireni HbbTV pro Nova a Prima, protoze jak tady nekdo spravne psal, tak na DVB-T a na stejnem TV funguje HbbTV na Nova i Prima v poradku i u nas. Tudiz je to opravdu problem HbbTV v siti Vodafone, nikoliv stanice Nova nebo Prima, ani ve vasi starsi TV. Od chvile co prevzal Vodafone UPC, tak jde kvalita sluzeb do haje. Verim, ze problem s HbbTV Vodafone brzy vyresi, protoze jsou tim opravdu postizeni tisice uzivatelu Vodafone, a to neni zanedbatelne.

Bohužel nepíšete jaký tyt TV je ta na které vám přestalo HbbTV fungovat.

VF/exUPC se signále HbbTV nic nedělá, jak je dopraven od Novy, Primy a dalčích programerů, tak je pouštěno dále ke klientům.

Po konzultaci s technickou podporou Samsungu to vypadá na ukončení "podpory" HbbTV u některých starších typů TV.

Jak tu již bylo napsáno HbbTV stream obsahuje pouze odkaz na web adresu, kde si TV stahuje app ..

Edited by technik
  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC

Proč mi nefunguje červené tlačítko na UPC/Vodafone mám HD DVR box 150 programu.tv Sony 70palcu,model 2018.pokud to přepnu na anténní vstup tak hbbtv na všech stanicích funguje.

• -
  • -
  • TV Komfort
  • HD mediabox
  • Ostrava1

@technik

Bohužel nepíšete jaký tyt TV je ta na které vám přestalo HbbTV fungovat.

VF/exUPC se signále HbbTV nic nedělá, jak je dopraven od Novy, Primy a dalčích programerů, tak je pouštěno dále ke klientům.

Po konzultaci s technickou podporou Samsungu to vypadá na ukončení "podpory" HbbTV u některých starších typů TV.

Jak tu již bylo napsáno HbbTV stream obsahuje pouze odkaz na web adresu, kde si TV stahuje app ..

Upraveno sobota v 19:20 uživatelem technik

Zapomnek jste zminit, ze na starsich, mene "smart"  televizich, na ktere uz neni technicka podpora (novy SW), HbbTv uz taky nemusi fungovat. Tak jako vsechno, tak i technologie tehle ficurky se vyviji a aby to fungovalo, musi byt v TV prijimaci technologie, ktera to bude umet zpracovat.

V mem pripade TV Sony, model 2011 uz nezvladne HbbTv Novy ani Primy. 

• 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha

Aby se dalo konzultovat například se servisem SONY, potřebuji znát přesný typ TV

Konzultoval jsem problém s techniky Novy, Primy, ČRa a byl doporučen následující postup :
1/ zkusit odpojit TV od napájení (fyzicky vytáhnout ze zásuvky) - pokud nepomůže

2/ tovární nastavení (factory reset)

• -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC

@technik ja jsem pred lety taky konzultoval se Sony prave tenhle problem s HbbTv, protoze mi bylo divne, ze ze dne na den to prestalo na Nove a Prime fungovat. No a dozvedel jsem se, ze obe tyhle stanice prave upgradovaly svuj software na vysi verzi, kterou ma TV nezvladala a ani nebylo v technickych moznostech ji upgradovat. Proste konecna s HbbTv.

Jinak klasicke reseni IT odborniku vytahnout to ze zasuvky, tomu se musim smat...

• 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha