Jump to content

Zyxel NBG 418-N


Recommended Posts

Zdravím,

 

mám net od UPC cca. 14 dní, router Zyxel NBG 418-N cca. měsíc, stává se mi, že nepravidelně vypadne WAN připojení z routeru, jsem stále připojen k WIFI avšak nejde internet... Do toho rychlost kolísá od 5MB až po 60, mám 60/10 fiber bussines... Po konzultaci se Zyxel podporou resp. jejich servisním střediskem mi bylo navrhnuto router reklamovat. Takže moje otázka zní, jaký jiný router pořídit?

 

Přemýšlím nad http://www.alza.cz/tp-link-tew-671br-d235410.htm nebo http://www.alza.cz/western-digital-my-n ... 339889.htm u toho WD se mi líbí možnost zapojení externího HDD od WD a možnost streamování filmů do TV a osobní cloud odkudkoliv, tím mi odpadá NAS server....

 

Děkuji za názory a rady

Link to post
Share on other sites

Nemusí být, sám jsem na něho fungoval několik let s originál firmwarem a v pohodě uroutoval cca 20 zařízení. Pouze měl nedostatek v QoS (řízení rychlostí), protože při aktivním režimu klesla rychlost mezi WAN a LAN na cca 80Mbps (nestíhal HW routeru) a nešlo využít těch 120Mbps, co UPC nabízí. Ale celkově jinak velmi povedená mašinka, prakticky jsem neznal co je to vytuhnutí, restarty apod. :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Zdravím, mám obdobný problém se stejným routerem. Vypadává WAN, resp. router hlásí, že IP od modemu dostal, koncový klient IP v LANu dostal, ale nedostanu se ven na externí obsah. Všiml jsem si, že je to spojeno se změnou IP, resp. když se mně to dvakrát stalo po cca týdnu používání UPC, tak jsem zjistil, že se změnila IP od UPC. Netušil by někdo co by mohlo být špatně? Případně zdali to spojovat se změnou IP od UPC-modemu?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...