Jump to content

Internet nepoužitelný pro hraní, Skype, Discord, vysoký buffer load

Recommended Posts

Zdravím, nechal sem si zařídit internet od UPC, rychlost 300/20. Rychlost parádní, stahuje skoro plnou, problém nastává při hraní her, komunikaci na discordu. Tak co 30 sekund vysoce vzroste ping, projevuje se to třeba vrácením se herní postavy o pár metrů zpět (Elder Scrolls Online, CSGO), Discord je na hlasovou komunikaci nepoužitelný, ostatní a i já je se slyšíme nazvzájem velice špatně, něco řeknu a na druhé straně jdou slyšet jen útržky slov a ještě k tomu jakoby robotickým hlasem, něco jako špatný autotune, jestli mě chápete.

Zkusil sem vše co bylo na stránkách technické podpory a i co mě napadlo. Rád bych zkusil dát router do režimu Modem, což by mělo problém vyřešit, zapojil bych do něj vlastní router, ale jelikož už je IpV6, tak do tohoto režimu router nelze přepnout. Podle všeho je v tomto routeru špatný firmware a v režimu Router se tento problém objevuje.

Napadá vás ještě něco?

• Internet 300
  • -
  • -
  • COMPAL CH7465LG
  • Opava, Hobzíkova

Začni požádáním o IPv4.

Pak můžeš aspoň na vyzkoušení propojit počítač kablíkem rovnou do Compalu (bez vlastního routeru). Jen ber na vědomí, že v té době budeš mít veřejnou IP rovnou na počítači a bude náchylnější na nějaké hacknutí, zavirování atd... Za pokus to stojí.

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • TC7200 (bridge)
  • Brno