Přejít na obsah
D3VL3R

Placení služby, která neexistuje

Recommended Posts

Dobrý den, doma používáme služby UPC (televize a internet), nicméně v nájemní smlouvě máme položku DTS, což má být anténa. V bytě nemáme anténu nikde zavedenou, takže tuhle možnost ani není možné používat, přesto za ní musíme platit a RPG byty nechtějí tento poplatek ze smlouvy odstranit. Je možné z právního hlediska platit za něco co neexistuje?! Děkuji, popřípadě jestli mě můžete odkázat na nějaké paragrafy.

Sdílet toto téma


Link to post

Asi bude vhodné nejprve si ujasnit pojmy...

RPG Byty, s.r.o. Nejspíš pronajímatel bytu

DTS Určitě to nebude digitální vícekanálový formát prostorového ozvučení

služby UPC Podle čeho soudíš, že se jedná o služby UPC? Máš smlouvu s UPC? Pokud ano, pak je dotaz oprávněný, pokud ne, pak služby televize a internet poskytuje RPG a platíš je pod položkou DTS (jaká je cena?) ...

Svůj dotaz tedy upřesni a poněkud rozveď.

 • lokalitaTeplice
 • internetInternet 300
 • televizeTV Komfort
 • telefonTelefon 30 minut
 • zařízeníCompal Router Mode, 3x CAM

Sdílet toto téma


Link to post

Ano pojmy sedí, DTS nám pronajímatel opravdu vysvětlil jako anténu. Smlouvu máme s UPC, vše ohledně toho jde mimo pronajímatele. RPG byty však nabízí služby od firmy PODA, ale jak jsem psal, nemám je možnost využít - v bytě není zavedena zásuvka (je, ale tu nám dělalo soukromě UPC). Tak tedy znovu, je vůbec možné platit za něco, co neexistuje? Tedy položka DTS (anténa), která není součástí bytových prostorů?

Sdílet toto téma


Link to post

Takže, když už jsem začal... Máte smlouvu s UPC, UPC instalovalo přívod do bytu včetně účastnické zásuvky, za využívané služby platíte UPC. Sužby firmy PODA nepopužíváte. Je (nebo bývalo) celkem běžné, že do bytu byly přivedeny služby více poskytovatelů, záleželo pouze na nájemcil, kterou službu si vybere, bude využívat a platit za její používání.

Asi záleží i na tom, co je naspáno v nájemní smlouvě s RPG a co jste podepsali. Mám pocit, že podobný problém se zde už řešil, snad se někdo ještě ozve. Ale asi to bude otázka pro právníka, nebo alespoň do jiného fóra, zabývajícího se klamáním zákazníků a podobnými tématy.

 • lokalitaTeplice
 • internetInternet 300
 • televizeTV Komfort
 • telefonTelefon 30 minut
 • zařízeníCompal Router Mode, 3x CAM

Sdílet toto téma


Link to post

Má-li tazatel smlouvu s UPC a ve prospěch UPC platí jimi účtované částky, tak si všechny věci řeší s UPC.

Má-li smlouvu s RPG Byty a ve prospěch RPG Byty platí jimi účtované částky, pak si vše řeší s RPG Byty.

Sdílet toto téma


Link to post
Návštěvník

DTS je krabička společnosti PODA s.r.o která je smluvním poskytovatelem internetového připojení pro byty RPG. Nemá nic společného s UPC ale jelikož je instalovaná ve vašem bytě jste povinen ji platit. Nevím za jakých podmínek by se dal tento poplatek ve výši 50,- kč měsíčně odstranit a silně pochybuji že by se vám to podařilo jelikož jste pouze nájemník uživající majetek RPG a s tím je i spojena nájemní smlouva, která tuto službu(DTS-Poda) nabízí a tudíž je i zpoplatněna.

Sdílet toto téma


Link to post
Návštěvník

Ještě se musím opravit. DTS je vlastně i anténní zásuvka optického přenosu TV signálu. Tak jako máte krabičku od UPC, tak Tato krabička je od PODA s.r.o. a máte ji namontovanou někde u hlavních bytových dveří. Takže jste vlatně povinen ji platit, jelikož zásuvky STA které se nacházely vesměs na stěně obývacího pokoje jsou již nefunkční tak se společnost RPG rozhodla k variantě DTS od společnosti PODA čímž vlastně nahradily STA přípojky v bytech RPG.

Sdílet toto téma


Link to post

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

 • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

  Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

×