Jump to content

Placení služby, která neexistuje


Recommended Posts

Dobrý den, doma používáme služby UPC (televize a internet), nicméně v nájemní smlouvě máme položku DTS, což má být anténa. V bytě nemáme anténu nikde zavedenou, takže tuhle možnost ani není možné používat, přesto za ní musíme platit a RPG byty nechtějí tento poplatek ze smlouvy odstranit. Je možné z právního hlediska platit za něco co neexistuje?! Děkuji, popřípadě jestli mě můžete odkázat na nějaké paragrafy.

Link to post
Share on other sites

Asi bude vhodné nejprve si ujasnit pojmy...

RPG Byty, s.r.o. Nejspíš pronajímatel bytu

DTS Určitě to nebude digitální vícekanálový formát prostorového ozvučení

služby UPC Podle čeho soudíš, že se jedná o služby UPC? Máš smlouvu s UPC? Pokud ano, pak je dotaz oprávněný, pokud ne, pak služby televize a internet poskytuje RPG a platíš je pod položkou DTS (jaká je cena?) ...

Svůj dotaz tedy upřesni a poněkud rozveď.

 • Internet 300
 • -
 • Komfort
 • Compal LG - router mode, 3x CAM
 • Teplice
Link to post
Share on other sites

Ano pojmy sedí, DTS nám pronajímatel opravdu vysvětlil jako anténu. Smlouvu máme s UPC, vše ohledně toho jde mimo pronajímatele. RPG byty však nabízí služby od firmy PODA, ale jak jsem psal, nemám je možnost využít - v bytě není zavedena zásuvka (je, ale tu nám dělalo soukromě UPC). Tak tedy znovu, je vůbec možné platit za něco, co neexistuje? Tedy položka DTS (anténa), která není součástí bytových prostorů?

Link to post
Share on other sites

Takže, když už jsem začal... Máte smlouvu s UPC, UPC instalovalo přívod do bytu včetně účastnické zásuvky, za využívané služby platíte UPC. Sužby firmy PODA nepopužíváte. Je (nebo bývalo) celkem běžné, že do bytu byly přivedeny služby více poskytovatelů, záleželo pouze na nájemcil, kterou službu si vybere, bude využívat a platit za její používání.

Asi záleží i na tom, co je naspáno v nájemní smlouvě s RPG a co jste podepsali. Mám pocit, že podobný problém se zde už řešil, snad se někdo ještě ozve. Ale asi to bude otázka pro právníka, nebo alespoň do jiného fóra, zabývajícího se klamáním zákazníků a podobnými tématy.

 • Internet 300
 • -
 • Komfort
 • Compal LG - router mode, 3x CAM
 • Teplice
Link to post
Share on other sites
 • 2 months later...

DTS je krabička společnosti PODA s.r.o která je smluvním poskytovatelem internetového připojení pro byty RPG. Nemá nic společného s UPC ale jelikož je instalovaná ve vašem bytě jste povinen ji platit. Nevím za jakých podmínek by se dal tento poplatek ve výši 50,- kč měsíčně odstranit a silně pochybuji že by se vám to podařilo jelikož jste pouze nájemník uživající majetek RPG a s tím je i spojena nájemní smlouva, která tuto službu(DTS-Poda) nabízí a tudíž je i zpoplatněna.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...