Jump to content

Brno => Židenice => Svatoplukova ulice


Recommended Posts

Zdravím, pokouším se řešit dost nešťastnou situaci už několik let, zatím bez úspěchu. Bydlím / nacházím se v rodinném domě v poměrně rušné čtvrti druhého největšího města republiky. Problém je nečekaně s dostupností připojení. Ulice je poměrně zajímavě dělená, protože jí prochází městský okruh a nachází se na ní jak samotná vytížená silnice tak i obytné domy s vlastní slepou příjezdovou silnicí. Kabely jsou taženy prakticky všude, jen ne tam, kde bych je potřeboval. Naproti přes okruh jsou paneláky, kde je UPC / NETBOX a napravo činžovní domy, kde je rovněž UPC, při nekolikrát opakovaném kontaktu s firmou nebo jejími obchodními zastupci mi však bylo sděleno, že přímo v naší části ulice kabel natažen není, tudíž služby dostupné nejsou. I přes tuto rušnou lokalitu nemám tedy prozatím jinou možnost, než používat národní metodu O2, kde mi prodají sice za 500 Kč 20MB lajnu, díky ústředně však nemám víc než 6 reálných + jejich proklientský přístup. Nedalo by se s tím něco dělat? Jiné části stejné ulice připojení mají... Stejně tak rodinné domy v blízkých ulicích.

 

Náhled mapy

http://img827.imageshack.us/img827/5812/mapgw.png

Link to post
Share on other sites

No, tak dobrýho známýho tam tedy opravdu nemám aby tam měl mašinu 24h a ještě sme se bavili o financích... ale nemůžu říct že mě to nenapadlo, nedělá UPC něco jako připojení na zakázku? Že by to hodili na střechu sami a já zaplatil třeba náklady nebo pronájem?

Link to post
Share on other sites

Technik sice nejsem, ale osobně si myslím, že jsou dost daleko na router u okna. Ani by mě nemusely zajímat ty paneláky, když jsou vedle ty činžáky, jednu chvíli mě napadlo, že by se ten kabel dal dokonce táhnout vzduchem na ocelovým lanku, je to KOUSEK... Nicméně slyšel jsem, že je to pak otázka věcného břemena, že to povede přes střechy či nad pozemky sousedů....

Link to post
Share on other sites

Ten kabel by byl možná levnější natáhnout vzduchem, navíc bych nemusel snad nahánět X vlastníků z nichž jsou většina důchodci, že nějakej jouda odvedle si chce picnout nějakou krabici na střechu, co pro ně nemá význam, otazkou je jak by to snášelo okolí, že se jim nad zahrádkou houpe lanko.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...