Přejít na obsah

Recommended Posts

Mam dotaz ohledne vybudovani pripojky.

Koupil jsem byt v panelaku, kde jsou dostupne sluzby od UPC. Ale v byte neni zrizena pripojka (overeno u UPC), protoze se tam nikdy zadne sluzby nevyuzivaly.

Ted chci od UPC internet i televizi, coz neni problem, dokonce mam vybudovani pripojky zdarma.

Problem je v tom, ze podle informaci z infolinky prijde ke me technik, vybuduje pripojku, preda zarizeni a od te chvile mi bezi sluzby. Sluzby se nedaji aktivovat treba az za 3 mesice :(

Jenze ja jeste budu byt rekonstruovat coz nejakou dobu potrva a tak nechci platit sluzby, ktere zatim nebudu vyuzivat.

Moje otazka teda je:

muzu si sam pripravit tuto pripojku ? Staci natazeni kabelu, nechci totiz aby mi po rekonstrukci po byte tahali novy kabel.

V byte je zasuvka pro TV a jak jsem pochopil, tak sluzby od UPC jsou rozvedeny koaxialnim kabelem. Takze mi technik pouze vymeni zasuvku za vhodnou nebo je mozne, ze bude tahnout novy kabel ? Panelak je z roku 1960 (asi), takze asi i ten koaxial bude ze stejneho data.

Klidne si natahnu novy koaxial v byte jak potrebuju a necham za dverma treba 20 metru aby si ho mohl technik zapojit kam potrebuje, jen bych potreboval nejake podrobnejsi info coz na infolince nemaji ...

Sdílet toto téma

Pokud si natáhneš kabel od rozvodné skříně UPC až do bytu, kde chceš zásuvku, tak to UPC jistě uvítá. A koneckonců ani o tom nemusíš nikomu říkat, že sis to udělal sám, prostě za 3 měsíce objednáš službu s tím, že je kabel v bytě a technik ho následně jenom zapojí, dá zásuvku, předá zařízení (modem, příp. STB nebo CAM) a hotovo. Akorát ten kabel použij např. Belden H125 nebo Cavel KF114, rozhodně ne nějaký noname China šmejd.

Sdílet toto téma

Rozvodna skrin nebo teda skrin s nalepkou UPC je na chodbe, kousicek za dverma od bytu. Pro me neni problem natahnout novy kabel az tam a nechat technikovi treba 5 metru rezervu u skrine aby si to zapojil jak potrebuje. Jenze co kdyz bude potrebovat zapojit ten koax jinde nez si myslim ?

A antenni rozvod v byte je neco jineho nez rozvod UPC ? Jde mi o to, ze v jinych pokojich chci televizi (klasickou DVB-T, ne UPC). Muzu pak na tu zasuvku UPC zapojit vice televizi a chytat klasicke programy na DVB-T nebo na to potrebuju jinou zasuvku / jiny rozvod ?

Abych nezrusil puvodni starou zasuvku pro TV a pak se mlatil do hlavy, ze nebudu mit v loznici televizi ...

Sdílet toto téma

Jinam, než do rozvodné skříně, se to nezapojuje (a i kdyby, tak není problém kabel naspojkovat). Pouze v některých domech, hlavně s rozvody po dřívějším KabelNetu, je jedna (hlavní) rozvodná skříň někde dole v domě a na patrech bývají menší (podružné), které se však už nepoužívají a kabely v nich jsou jenom spojené. Takže v takovém případě počítat s natažením až do té hlavní skříně.

Rozvod UPC končí zásuvkou s výstupy TV / R / DATA. Za touto zásuvku už si můžeš udělat domovní rozvod jak potřebuješ. DVB-T pak funguje i v kabelu UPC (5 multiplexů se základními programy), takže je celkem zbytečné to řešit nějakou individuální nebo společnou anténou, jedině by nabízela něco extra. A samozřejmě na jednu smlouvu s UPC je možno připojit až 4 zařízení pro DVB-C a platíš pořád stejně, takže i o tom je dobré uvažovat.

Sdílet toto téma

to už by ale neplatil pořád stejně 8)

O pořád stejné platbě je to myšleno v souvislosti s cenou za službu, nikoliv za pronájem zařízení :-) I když pronajímat si CAM bych taky viděl jako zbytečnost, já si 4ks rovnou koupil, na tom se nemá co pokazit ani za 10 let.

Sdílet toto téma

Maji to napsane nekde v podminkach nebo kde se o tom doctu ?

na to si nemusíš nikde nic číst, tak to prostě je, v jednom bytě lze odebírat max. jednu službu internet & televize & telefon :) na co by ti bylo víc stejnejch služeb? :shock:

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Pokud zrušíš všechny služby, tak dojde k fyzickému odpojení kabelu v rozvodné skříni, takže nebudeš mít nic. Jiná situace je v případě, že si nějakou službu ponecháš, pak ti zůstane i DVB-T.

Sdílet toto téma

Tak to jsme zase u prvni otazky.

V zasuvce, ktera je momentalne v byte sluzby UPC nejsou ? Nestaci teda pouze vymenenit zasuvku ?

Nerad bych kvuli ukonceni sluzeb UPC prisel uplne o televizi a potom musel znovu sekat do zdi.

Sdílet toto téma

Co je v zásuvce, která je u tebe v bytě, to samozřejmě nikdo na dálku neví. Může to být hluché nebo signál z STA nebo klidně i ta kabelovka (v tom případě by ovšem šel kabel do skříně UPC). Na toto všechno by měl dát odpověď majitel domu (SVJ, BD).

Sdílet toto téma

Co je ve stavajici zasuvce v byte si musis zjistit sam, nejspis tam bude signal STA, tedy DVB-T.

Koaxilani kabely si v byte natahni sam a nech tam rezervu aby to vyslo az do UPC bedny venku, technik UPC to pak jen pripoji do bedny, pripadne to naspojkuje a potahne nekam dal.

Kabel kup kvalitni nejlip 3x stineny, jinak hrozi ze budes mit problem s rusenim.

Jinak v kabelu UPC jde krom digitalni kabelove TV i analogovy signal a take DVB-T signal, takze tu STA zasuvku zatim asi ani nebudes potrebovat.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Tak jsem zjistil, ze je ve zdi tenky koaxial (oznaceni nevim) a vede z vrchu. Ja jsem asi koncova zasuvka, protoze je byt v prizemi.

Myslim si, ze asi po tomto koaxialu UPC sve sluzby nepousti nebo ano ? Na chodbe jsem bohuzel krabici UPC nenasel, jak jsem si puvodne myslel ...

Takze porad nemam vyreseny problem s pripojenim sluzeb pred rekonstrukci.

Jeste dotaz k tem dodatecnym kartam - musi se objednat hned pri zrizeni sluzby nebo se daji objednat i kdykoli pozdeji ?

Sdílet toto téma

U kabelovky je každá zásuvka koncová (pokud se bavíme o přípojce do bytu), protože se jedná o hvězdicový rozvod, tj. do každého bytu je samostatně kabel. Rozvodná skříň pak může být kdekoliv, třeba i vedle v domě. Ověř dostupnost služeb a pak se dá něco vymýšlet s rozvodem: http://web.upc.cz/dostupnost/

Sdílet toto téma

Je zde ještě varianta, že si necháte vybudovat rozvody před připojením. Do bytu UPC přivede na vlatní náklady, v bytě dle Vašich požadavků na Vaše náklady.

Pokud máte v bytě nějaký koaxiální kabel zakončený zásuvkou, zapojte televizi a zkuste pustit ladění, zda to něco nalezne. Nebo se informujte u správce domu, zda máte v bytě nějakou STA (společnou televizní anténu) a také se můžete zkusit zeptat UPC, jestli co mají k historii k Vašemu bytu (zda v něm už byly služby).

Ano, anténí rozvod je něco jiného než rozvod UPC (ve většině případů).

Když za zásuvku UPC umístíte nějaký rozbočovač, můžete v jiných pokojích sledovat analog nebo DVB-T bez dalších poplatků.

Co se týče těch karet (zařízení od UPC), je potřeba pamatovat na to, že maximální počet zařízení na smlouvu je 4 a z tohoto počtu mohou být max. 2 zařízení zapůjčená. Při objednání služby je potřeba si vzít alespoň jedno zařízení, zbytek doobjednáte bez problémů později.

Pokud UPC nemá společné rozvody s STA v domě, tak po odpojení všech služeb nepůjde nic. Ale už by neměl být takový problém přepojit rozvody po bytě ze zásuvky od UPC do zásuvky na STA. Z tohoto důvodu by bylo dobré mít zásuvku UPC poblíž zásuvky na STA. Poté bude stačit vypojit kabel s rozbočovačem, co povede služby dál po bytě do zásuvky na STA. Toto tedy platí, kdyby jste měl od UPC jen jednu zásuvku v bytě. Pokud si jich necháte vybudovat více, budete mít průběžné zásuvky a pak by stačilo před první zásuvkou "střihnout" koaxiální kabel a naspojkovat na kabel co povede ze zásuvky od STA a budete moci nadále využívat ten samý rozvod, jen signál bude napájen odjinud :)

Pokud by Vám na něco chyběla odpověď, nebo jste se chtěl ještě na něco zeptat, stačí napsat :D

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

U kabelovky je každá zásuvka koncová (pokud se bavíme o přípojce do bytu), protože se jedná o hvězdicový rozvod, tj. do každého bytu je samostatně kabel. Rozvodná skříň pak může být kdekoliv, třeba i vedle v domě. Ověř dostupnost služeb a pak se dá něco vymýšlet s rozvodem: http://web.upc.cz/dostupnost/

Není pravda, UPC má i hřebeny apod. Záleží, kdo v minulosti síť budoval (Karneval, Intercable ...) a kde.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Nejlepsi by bylo donest si nejaku TV s DVBT a zapojit ji do zasuvky a ztistit jestli z ni neco leze.

Jinak sluzby UPC si muzes klidne postupne doobjednavat i pozdeji, takze ohldne tech karet neni problem.

Doporucuju take prostudovat tohle tema, kde se resil stejny problem.

viewtopic.php?f=1&t=3835

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Není pravda, UPC má i hřebeny apod. Záleží, kdo v minulosti síť budoval (Karneval, Intercable ...) a kde.

Tento typ rozvodů už snad dožívá jenom někde s hromadnými smlouvami, kde paušál platí majitel domu naráz za všechny účastníky. Ale nepředpokládám, že je to i zdejší případ, protože to by o tom dotyčný nejspíš věděl.

Sdílet toto téma

V domě je služba dostupná, ověřeno přes online formulář UPC i přes zákaznickou linku. Přímo v bytě nikdy v minulosti přípojka od UPC nebyla, což mi taky potvrdila paní z infolinky a sdělila mi, že mi zdarma přípojku vybudují.

A mě právě zajímá odkud povedou kabel do bytu abych byl na toto připravený z důvodu rekonstrukce.

Pak mám v plánu z kabelu UPC vést hvezdicově do dalších místností koaxiální kabely kvůli DVB-T, popřípadě DVB-C od UPC. Modem bude u rozbočovače.

Řekl bych, že hvězdicové zapojení bude lepší než používat průchozí zásuvky.

Určitě si nechám zřídit zásuvku (pokud budou dělat novou) v místě původní zásuvky DVB-T.

Byt je zatím prázdný a tak v něm nemám ani televizi abych vůbec zjistil co je za signál v zásuvce, ale předpokládám, že DVB-T tam bude přes STA.

Sdílet toto téma

Nedá se obecně říci, kudy bude kabel veden. Někde je veden světlíkem, někde větrací šachtou, někde ve stoupačkách, někde po chodbě ... Ve Vašem případě asi bude opravdu nejlepší zaplatit si konzultaci od technika a eventuelně si to nechat rovnou do bytu natáhnout. Starou zásuvku na STA neodstraňujte ;)

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku