Jump to content

HD DVR Mediabox a vlastní router

Recommended Posts

Dobrý den, mám od UPC (Vodafonu) internet a televizi a využívám je přes jejich HD DVR Mediabox. Jelikož je tento Mediabox nedostatečný co se nastavení a lan portů týče, používám vlastní router (TP-Link AC1200). Jak můžu  nastavit Mediabox tak aby moje konfigurace fungovala co nejlépe? Možnost přepnout Mediabox do režimu bridge jsem nikde nenašel. Používám port forwarding v routeru a všiml jsem si že některé funkce jsou od výměny starého mediaboxu za nový HD DVR Mediabox nefunkční.

Případně,  je jiná možnost jak mít internet a televizi od UPC (Vodafone) za použití odděleného modemu a set-top boxu, aniž bych přišel o funkce HD DVR Mediaboxu? U modemu bych mohl využít bridge mód, což by pro mě bylo ideální. Avšak jediný set-top box, který je v nabídce, je HD Mediabox, který ovšem postrádá funkci nahrávání, kterou v domácnosti využíváme.

• Internet 300
  • -
  • Komfort
  • HD DVR Mediabox
  • Zlín
V 7. 4. 2020 v 15:57, Adolf.Shitler napsal:

Požádat VF/UPC o kabelový modem. Ten sice bude s routerem (Compal), ale jde přepnout do režimu bridge. A Mediabox by měl zůstat pro TV.

Samozřejmě se pak za obě zařízení platí (pronájem i elektřina). Mediabox pak nelze jako modem/router používat ani v případě závady modemu.

Ověřeno na vlastní kůži.

• Internet 150
  • -
  • -
  • Compal_CH7465LG
  • Praha 17