Jump to content

Potřebuji povolit porty a rady do začátku


Recommended Posts

Zdravím,

 

po přestěhování jsem byl nucen jako providera využít UPC, ale mám pár dotazů a k tomu nejspíše pro mě problém. Projížděl jsem fórum ohledně povolování portů a dalších věcí co se toho týče. Moc jsem se toho ale nedočetl, nebo jsem jistým věcem nechápal. U nejmenovaného providera u kterého jsem byl předtím jsem měl veřejnou - statickou IP adresu. Tu mám klasicky přidělenou, dočetl jsem se že je taky veřejná ale dynamická. Ale to prý není problém pro připojení z venčí.

 

Moje první otázka je zda je to opravdu tak a zda je na tomto možné spustit VEŘEJNÝ herní server pro Counter Strike 1.6..

 

Jako další otázka mě zajímá, tedy jen v případě že bude bude možné provozovat herní server na dynamické IP, jak povolit port 27015 atp. Mám internet o rychlosti 60/6 s modemem Cisco EPC 3925. Nějaké nepřímé návody jsem na internetu našel, ale i tak tomu nemám porozumění jak tento port povolit.

 

Děkuji za Vaše rady

S pozdravem Jirka z Teplic

Link to post
Share on other sites

Je mi to jasný, děkuji za potvrzení. Protože budu hráče odkazovat přes ''masku ip'' a ne přímo přes IP tak to nebude pro mě problém. Hráči dostanou ip ve tvaru moje-domena.tld:port a protože můj provider webhostingu a domény mění DNS záznamy do půl hodiny tak změna IP u mě nebude problém.

 

Teď bych ale rád věděl, proč by pro mě nebyl vhodný právě cisco modem a případně ještě jak se v jeho rozhraní dá právě tento port (27015 a další) povolit. Je tam toho trošku víc na mě, a nerad bych se v tom hrabal a něco tam podělal.

 

I tak děkuji za tvůj čas ;)

Link to post
Share on other sites
Promiň za mou natvrdlost, ale DMZ má být co?

 

DMZ = DeMilitarizovaná Zóna, tedy v IP komunikaci oblast (může být jediná IP adresa i rozsah), která je dosažitelná jak z vnitřní (LAN) tak i vnější (WAN) strany.

LAN = Local Area Network

WAN = Wide Area Network

  • Internet 30
  • -
  • bylo vyplněno
  • bylo vyplněno
Link to post
Share on other sites

Popis DMZ z TP-Linku:

 

The DMZ host feature allows one local host to be exposed to the Internet for a special-purpose service such as Internet gaming or video conferencing. The Router forwards packets of all services to the DMZ host. When a PC is set to be DMZ host, it's better to disable its DHCP client function and set a new static IP address to it, because its IP Address may be changed when using the DHCP function.

 

Překlad Google:

Hostitele DMZ Funkce umožňuje, aby jeden lokální počítač vystaven na internetu pro zvláštní určení, jako například pro internetové hry nebo videokonference. Router předává pakety všech služeb do DMZ. Pokud je počítač nastaven na DMZ hostitele, je lepší vypnout jeho klienta DHCP funkci a nastavte novou statickou IP adresu na něj, protože jeho IP adresa se ​​může změnit, když používáte funkci DHCP.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...