Jump to content

Ampersand

Recommended Posts

Při psaní příspěvku v tomto fóru se mi nedaří napsat znak AMPERSAND, místo něj se zobrazuje znak & (jeho název neznám, nechce se mi hledat). Chyba je v použité znakové sadě fóra nebo jinde?

Při zkopírování tohoto textu do MS Wordu (ještě před odesláním) se namísto uvedeného chybného znaku správně zobrazí ampersand

• Internet 300
  • -
  • Komfort
  • Compal LG - router mode, 3x CAM
  • Teplice

Dobře, může být, to jsem pouze tušil, nicméně nenašel jsem znakovou sadu, která tento znak obsahuje. Pokud ten odkaz na wiki ukazuje vývojové fáze znaku, pak je to mezifáze a ve znakové sadě nemá co dělat (pouze můj názor)... Na podobných fórech, založených na PHP,se ampersand zobrazuje stejným, nikoli běžným, znakem. Nezaexperimetovali si tvůrci (české) verze PHP se znaky?

• Internet 300
  • -
  • Komfort
  • Teplice

Dobře, znak, který nedokážu napsat, se používá v určitých souvislostech, má určitý význam. Naopak, zobrazovaný znak bych četl spíš jako ET, což sice nemění jeho smysl,ale vypadá to přinejmenším nezvykle. Takže jinak, nedokážu určit typ fontu, používaného v tomto fóru. Jelikož používám IR a Win, tak to bude nějaký středoevropský font Win... Tak proč se to sakra zobrazuje jako Et? Jaký font tedy fórum používá?

P.S. Asi by se mělo mluvit spíš o znakové sadě Win?

• Internet 300
  • -
  • Komfort
  • Teplice

Bude to jeden z techto - podle kodu z teto stranky:

font-family: "Lucida Grande", "Trebuchet MS", "Verdana", "Helvetica", "Arial", sans-serif;

Teoreticky bych to mohl postelovat na jiny font, staci kdyz reknete ktary by vam vyhovoval.

• Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno