Jump to content
CableG

UPC od ledna mění ceny služeb

Recommended Posts

po zdražení ukončil jen TV a snížil rychlost internetu a dívám se na TV ze společné antény a nějak jsem tu změnu ani nezaznamenal

Tak pokud jseš věrným divákem přiblblých nováckých seriálů, různých na hlavu praštěných soutěží typu Hledáme ...., a tak podobně., tak to potom opravdu žádnou změnu nezaznamenáš. prostě novácká a primácká kultura opravdu na úrovni.

Ale jsou lidé, kteří chtějí vědět více a mít větší rozhled, kteří se zajímají i o jiné věci. Mě by velmi chyběly kanály typu NG, Discovery, History channel, Viasat, zpravodajství BBC a CNN, dokumenty francouzské televize z jejich bývalých kolonií, atd., atd.

• lokalitaJirkov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox

Člověk, který chce poznat více, chce mít větší rozhled (a k tomu právě slouží ony populární pořady na výše zmíněných kanálech), tak takový člověk NENÍ maniak.

• lokalitaJirkov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

No sledoval jsem z 80% jen ČT24 (zpravodajství) a ČT2 (dokumenty) a zbytek pak Big Bang Theory a podobně, což můžu i zadarmo :) Samozřejmě mě to částečně omezilo třeba že nemám Sport5 (ale jelikož přestali dávat Nascar, tak je mi to nakonec taky jedno) nebo Nova Sport (sledoval jsem MotoGP a Superbiky) - ale prostě něco za něco, nehodlám už akceptovat to, že za stejnou službu platím každého půl roku víc, když pro to neexistuje žádný relevantní důvod.

Člověk, který chce poznat více, chce mít větší rozhled (a k tomu právě slouží ony populární pořady na výše zmíněných kanálech), tak takový člověk NENÍ maniak.

Tak ono i sledování nováckých seriálů se dá zdůvodnit "rozšiřováním obzoru" na poli televizní seriálové tvorby. :lol:

Myslím, že podstatné je, kolik času člověk u TV stráví. Jestli si ji pustím jen občas na vybrané pořady, tak k tomu opravdu nemusím mít bohatý výběr kabelovky, ale postačí to, co se šíří pozemně ;)

Samsung UE32ES6100 CA-modul Kombi Klasik 40M+ Telefon 30

Tak ono i sledování nováckých seriálů se dá zdůvodnit "rozšiřováním obzoru" na poli televizní seriálové tvorby. :lol:

Myslím, že podstatné je, kolik času člověk u TV stráví. Jestli si ji pustím jen občas na vybrané pořady, tak k tomu opravdu nemusím mít bohatý výběr kabelovky, ale postačí to, co se šíří pozemně ;)

Kde se u nás a v jakém muxu DVB-T se šíří kanály, o kterých jsem psal?

No a ta první věta má také vypovídací charakter. Vzdělanost našeho národa je opravdu velmi tristní - není potom divu, že čeští voliči patří mezi nejpitomější v celé Evropě.

• lokalitaJirkov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

Ta první věta byla narážka na zdůvodnění toho, že kdo sleduje TV často je TV maniak, asi to berete moc vážně, ale to je vaše věc.

Na druhou stranu si nedovedu představit, že by sledování TV (ať už NG, Viasatu nebo ostatních kanálů) jaksi výrazně zvýšilo úroveň voličů.

Samsung UE32ES6100 CA-modul Kombi Klasik 40M+ Telefon 30

Divák UPC vůbec nemusí být televizní maniak (ani dost dobře nechápu, z čeho tento čirý nesmysl vzniknul), protože jde především o to, že si lze vybrat z většího počtu stanic. A nikoliv o to, že když mám 120 programů, tak musím automaticky sedět u TV od rána do večera...

Přesně, jde o to, že se můžu dívat na to, co mě zajímá. Sleduju hlavně dokumenty, který ovšem jdou jen na ČT2 /ne vždy/, a to ještě neznamená, že mě zaujmou. Je prostě rozdíl vybírat z asi 15 dok. kanálů nebo jednoho.

• lokalitaVelké
  • internetInternet 100
  • televizeTV Klasik
  • telefon-
  • zařízeníModem

Musím říct že je to k smíchu, prý vyšší ceny za lepší služby, ale na upload (jedinou věc která může parametry služby podstatně zvednout) zase ani nešáhli :thumbdown::thumbdown: připojení v poměru 30:1 snad nemá nikdo.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 30
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníUbee něco něco :-)

Upload se časem zlepší. A pokud těch pár korun navíc znamená i více kanálů či konečně videotéku, proč ne. Aspoň si každý vybere.

Zlatej Kabel Plus...

• lokalitaHlavní město
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníKaon

Zdravím, jsem sám koho čím dál štve to neustálé plíživé zdražování bez jakékoliv v praxi přidané hodnoty?

Začínal jsem na 10/1 za 300, teď mám 2/0.5 za 250 a od novýho roku 5/0.5 za 300 takže za stejnou cenu jako před 3 roky budu mít poloviční připojení.

Naivně jsem si myslel že poměr rychlost k ceně se postupně spíš zvětšuje ale překvapivě u UPC je to spíš naopak, přitom vyšší download je mi úplně k .....  a to ani nemluvím o tom že za celou tu dobu postupného zdražování pod záminkou navýšení rychlosti vyčúraně na upload ani nešáhli. Přitom vyšší upload je to po čem všichni klienti UPC celou dobu marně volají, jsem sám koho tohle u UPC tak štve?? :thumbdown:

Kdyby aspoň netbox něco dělal ale nerozšířil pokrytí už roky ani o metr čtvereční, přitom má na všech úrovních výhodnější tarify, takže o přísun nových klientů by jako jediný konkurent UPC v lokalitě neměl nouzi.

A jaká "přidaná hodnota" je u zdražení třeba plynu? Má větší výhřevnost? Asi sotva, že? :-)

Upload se časem zlepší.

Opavdu? Neznám privajdra který by tak šetřil na uploadu. Stále jen zbytečně navyšuje down. A když posuzuji cenu za připojení podle rychlosti uploadu patří UPC k jedněm z nejhorších, to i ty blbý ADSL mají za tu cenu lepší up.

A jaká "přidaná hodnota" je u zdražení třeba plynu? Má větší výhřevnost? Asi sotva, že? :-)

Já sem snad obhajoval zdražení cen plynu? :lol:

Když to srovnám s plynem tak tam alespon je to na základě zvýšení ceny komodit nebo jakse to počitá :) jenže u UPC je to jiný princip, do infrastruktůry neinvestuje a pochybuji že by měl jiné provozní náklady než údržbu sítě nebo platil někde za konektivitu vyšší poplatky. Takže mi to obhajování na úkor jako vyšší rychlosti spíš připadá jako že dělají z lidí blbce. Rychlost připojení je čím dál tím víc stejná ne-li horší. :thumbdown:

• lokalitaBrno
  • internetInternet 30
  • televize-
  • telefon-

Jako koncovému uživateli je mně srdečně jedno, jestli se někde mění nebo nemění cena nějakých komodit (ani nemusím vědět, co to je) - prostě plyn je dražší a zatopím si s ním pořád stejně.

Jako koncovému uživateli je mně srdečně jedno, jestli se někde mění nebo nemění cena nějakých komodit (ani nemusím vědět, co to je) - prostě plyn je dražší a zatopím si s ním pořád stejně.

Páč se zdražit musí ale UPC zdražit nemusí. Vy jste tady ukázkové ovce které ochotně odkejvou cokoliv :lol::lol:

UPC si jen chce namastit kapsy podobně jako mobilní operátoři. Taky jsi tak naivní že věříš že minuta hovoru stojí operátora na nákladech skoro 7Kč?

A podobně šroubuje ceny UPC, aniž by tam byly vyšší náklady. Stačí se podívat jak "roste" uploud za poslední 3 nebo 4 roky. Neroste, ty tarify jsou na pevného poskytovatele z nouze ctnost :thumbdown:

• lokalitaBrno
  • internetInternet 30
  • televize-
  • telefon-

Proc UPC u nizsich tarifu drzi nizky upload je jasne, ne ze by to neslo, duvodem je prinutit zakazniky koupit si rychlejsi a hlavne drazsi tarif, protoze na tarifu za tri stovky prd vydelaji.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Bucky Kid: Nabízí někdo cca 100 programů + 30M internet, rozvod po domě pro 6 TV, za míň, než cca 800 Kč ?

No jo ale já mluvil o internetu. Připojení s 1Mbit uploadem za 560 to dnes není žádný terno. Stačí se podívat na konkurenci která současně s cenou alespoň navyšuje i uploud (a nemusíme chodit ani moc deleko, netbox 15/5 za 350/měsíčně bez pronájmu modemu mluví za sebe :( )

Proc UPC u nizsich tarifu drzi nizky upload je jasne, ne ze by to neslo, duvodem je prinutit zakazniky koupit si rychlejsi a hlavne drazsi tarif, protoze na tarifu za tri stovky prd vydelaji.

A to je ono, já rychlejší download ani upload nepotřebuju a stejně musím platit furt víc :thumbdown:

Kdyby navyšovali s cenou i upload byl bych ochoten na vyšší cenu přistoupit.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 30
  • televize-
  • telefon-

Páč se zdražit musí ale UPC zdražit nemusí. Vy jste tady ukázkové ovce které ochotně odkejvou cokoliv :lol::lol:

UPC si jen chce namastit kapsy podobně jako mobilní operátoři. Taky jsi tak naivní že věříš že minuta hovoru stojí operátora na nákladech skoro 7Kč?

A podobně šroubuje ceny UPC, aniž by tam byly vyšší náklady. Stačí se podívat jak "roste" uploud za poslední 3 nebo 4 roky. Neroste, ty tarify jsou na pevného poskytovatele z nouze ctnost :thumbdown:

Jenomže UPC - bohužel - taky musí zdražit. Ať už jde o důvod rozšíření programové nabídky nebo zkrátka proto, že mají i vyšší vstupní náklady. A zatím pokaždě při navýšeni ceny dostal zákazník alespoň něco navíc (víc programů, větší rychlost netu) - narozdíl od toho plynu, který sice stojí čím dáĺ víc, ale je pořád stejný...

Bucky Kid: Nabízí někdo cca 100 programů + 30M internet, rozvod po domě pro 6 TV, za míň, než cca 800 Kč ?

No jo ale já mluvil o internetu. Připojení s 1Mbit uploadem za 560 to dnes není žádný terno. Stačí se podívat na konkurenci která současně s cenou alespoň navyšuje i uploud (a nemusíme chodit ani moc deleko, netbox 15/5 za 350/měsíčně bez pronájmu modemu mluví za sebe :( )

Tak k té konkurenci běž, to je přece velmi snadné řešení! Opravdu tě nikdo nenutí setrvávat u UPC...

Tak, když to zvyšují, tak doufám, že nás překvapí a od toho nového roku pustí HBO OD a HBO GO. Když jim budeme financovat díky tomu zvýšení nové stb a všechny možné další věci na přípravu těchto dvou kanálů

TV: Baby Kaon, 3x CA modul (TT-connect CT-3650 ; Technisat Cablestar Combo HD)
NET: Cisco EPC3208 + Turris 1.1
Horizon GO: Odroid C2, Pine A64 2GB
Hračky: Odroid U2, RPi 2B

• lokalitaPraha 4 - Chodov
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic
  • zařízení3x CA modul, 1x Kaon, 1x Technicolor