Jump to content

Recommended Posts

V září začne vysílat stanice s teleshoppingovými prvky Top TV

 

První tuzemská televizní stanice, jejíž program bude z výrazné části založen na teleshoppingu, spustí 5. září vysílání. Bude vysílat v kabelových sítích a nekódovaně přes satelit.

První tuzemská televizní stanice, jejíž program bude z výrazné části založen na teleshoppingu, spustí 5. září vysílání. Informovala o tom Kateřina Fričová, která za stanicí Top TV společně s dalšími třemi společníky stojí. Televize by měla podle Fričové vysílat v kabelových sítích a nekódovaně přes satelit. Investorem stanice bude společnost Stanford, která spadá pod skupinu podnikatele Karla Komárka.

Licenci dostala společnost United Teleshop od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání loni v dubnu, platná je do roku 2016. Podle Fričové je přímo v programové specifikaci stanice určeno, že je to zábavně-informační stanice s teleshoppingovými prvky. "Říkáme, že je to 'inspiromat', jak využívat volný čas, jak si zjednodušovat život, který člověk musí trávit hodiny v domácnosti," uvedla Fričová, bývalá šéfka Primy.

Teleshoppingový charakter budou mít pořady na Top TV například proto, že závěry vysílaných magazínů budou mít podobu odkazu na firmy vyrábějící zboží či nabízející služby, o kterých budou pořady pojednávat. Zatímco klasický teleshopping je v televizních stanicích časově omezen, podle Fričové u této stanice naopak udělená licence teleshoppingové odkazy v pořadech vyžaduje.

Stanice bude od prvních dnů vysílat 18 hodin denně, od šesti ráno do půlnoci. Měla by se objevit v základní nabídce Mini sítě Karneval a u dalších menších operátorů; síť UPC zatím o zařazení programu do některé z nabídek neuvažuje. "Je to skutečně první stanice podobného druhu u nás," řekl ČTK mluvčí Karnevalu Jan Hlaváč. Podle propočtů vedení Top TV by mohlo mít přístup k vysílání přes kabelové sítě a satelit až 700 000 domácností.

 

Podle informací ČTK zažíval loni trh teleshoppingového prodeje pokles, který způsobila zejména nejistota lidí před vstupem do Evropské unie a špatná zkušenost s některými prodejci. Rozvoj trhu se čeká zejména po digitalizaci televizního vysílání. Obrat teleshoppingových firem se odhaduje v řádu stovek milionů korun, přesné údaje nejsou k dispozici.

 

Zdroj: http://mam.ihned.cz/1-10000145-16525590-100000_d-8e

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno
Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

Více zde:

 

A teď schválně, co bude dříve - TOP TV v Karnevalové nabídce MINI nebo ČT24 dostane konečně regulérní pozici na samostatném kanále? :)

Já to tipuji, že zpravodajská ČT24 zase ostrouhá. :(

 • Internet 300
 • Jiná služba
 • TV Komplet
 • HD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)
 • Kralupy nad Vltavou
Link to post
Share on other sites

No super!!!!!! Pocitam, ze hodne zakazniku, kteri se nemohou rozhodnout, jestli teda jo, ten karneval, nebo ne pronuti tenhle super program podepsat smlouvu. :evil: At se dou bodnout a daj uz konecne ct24 na plnej format. Boze jak znicujici je ta nemoznost u Karnevalu jako zakaznik cokoli ovlivnit :x

Link to post
Share on other sites
 • 3 weeks later...

Česká Top TV krátce před startem

 

Začátkem září odstartuje na českém trhu nový televizní kanál - Top TV. Start je naplánován na 5.září 2005. V tento den program odstartuje v kabelových síti Karneval a v rámci distribuční a DTH platformy Czech Link na satelitu Eurobird-1. Signál Top TV nebude kódován.

 

Provozovatelem stanice je společnost United Teleshop. Za firmou a projektem Top TV stojí bývalá ředitelka české privátní TV Prima a generální ředitelka mediálního zastoupení Regie Radio Music (RRM) a rozhlasových stanic Evropa 2 a Frekvence 1 Kateřina Fričová. Nedávno zakoupila společnost Stanform třetinový podíl ve společnosti United Teleshop. Rada koupi dala již před časem zelenou.

 

Nová televize - staré tváře

Česká Top TV je nová stanice. Vedle nových tváří se objeví celá řada bývalých moderátorů celoplošných stanic TV Nova a TV Prima. Do éteru se vrátí Slávek Boura a Markéta Mayerová, Hanka Kousalová, Eva Jurinová a také Honza Musil.

 

Formát televize

Top TV má být tzv. hobby stanicí a určená pro diváky všech věkových skupin. Vysílání televize bude z větší části založeno na teleshippingu. V programu se počítá s magazíny např. o zdraví, filmu, motorismu, které budou přinášet odkazy na firmy vyrábějící zboží či služby. Obvyklý teleshopping je na ostatních stanicích limitován, licence Top TV vysílání pořadů s prvky teleshoppingu přímo nařizuje.

 

V programu Top TV se objeví i interaktivní soutěže. Do konce roku se bude prostor pro tento formát rozšiřovat až na 3 hodiny denně.

 

Dostupnost televize

Novou televizi si v první fázi bude moci naladit přibližně 700 tisíc domácností. Program bude součástí nabídky kabelové televize, satelitní platformy Czech Link (Eurobird-1, 28,5°E, freq. 12,607 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4). O zařazení do nabídky UPC se zatím jedná. Do budocna se počítá s možností sledování vysílání Top TV i na internetu a možná se objeví i v rámci DVB-T experimentu společnosti Czech Digital Group (CDG) na území Prahy a středních Čech. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání musí vydat souhlas k změně programové nabídky spočívající v zařazení programu Top TV do sítě CDG.

 

Zdroj: http://www.parabola.cz/r-art.php?id=1124983582

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno
Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...