Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 
Pavel m

UPC nabizi nový set-top-box Kaon KCF-SA700

Recommended Posts

Jak se ti to konkretne seka ?

Zkus ji v STB zformatovat.

No na nahrávce se obraz po cca 5-6s, někdy i 10s, kostičkuje, zadrhává a přeskakuje zvuk. Až bude chvilka tak upnu krátké video. Byl tu technik z UPC, zkusili jsme vyměnit přístroj a výsledek je stejný. Zkoušel jsem 2 flashky s USB 2.0 i 3.0, HDD s USB 2.0 a vlastním napájením,nic nepomohlo (vše formátované v přístroji). Taky jsem popřeházel kabely, zkusil jiný vstupy v TV a stále nic. Docela mě to štve, protože něco nahrát občas potřebuju. Jestli máte někdo nějaký další nápad, sem s ním.

Sdílet toto téma

Včera jsem poprvé zkusil nahrávání naostro, kdy jsem se chtěl dívat na pořad a stalo se mi něco podobného jako píše tomas. Jednak se to občas trhalo, občas to přeskočilo pár vteřin a jednou taky reset, kdy to při timeshiftu smázlo nahrávku... Mám hdd 2,5" bez napájení, tak nevím, jestli je to tím. Zkusím připojit nějakej zdroj.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníKAON KCF-SA700PCO + CA modul

Sdílet toto téma

Ja to ted zkousel s rychlou flashkou USB 3.0, 170/150 MBit/s a take se me nahravka trha a kostickuje,

pritom kdyz jsem to zkousel s pomalou flaskou se zapisem 30 MBit, tak to nedelalo, jediny rozdil byl v tom ze byl vypnuty timeshift, tak mozna tady je problem, jeste budu testovat dal.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Nechci tady sejčkovat, ale je to opět z bláta do louže. Já teď budu o vánocích testovat hodně podobný přístroj, pro jednu malou kabelovou společnost. Nelze ho samozřejmě použít pro UPC, ale uvidíme, jak se bude chovat tzv. značkový přístroj......

Sdílet toto téma

Pokud ten přijímač nemá taky USB 3, tak je rychlost flashky stejně o ničem. A flashky celkově na tom nejsou nijak úchvatně, radši externí HDD.

Dobře, ale vzhledem k ceně jsem si pořídil flashku co má přes USB 3.0 čt/záp 170/150M a přes USB 2.0 70/60M abych měl jistotu rychlý odezvy a plynulost nahrávky. Takovou rychlost přes USB 2.0 málokterá flashka (i HDD) dosáhne a je to investice i do budoucna. Kapacitně mi to stačí. Mimochodem v PC mám už USB 3.0. Jak už jsem psal, já mám ale problémy i s externím diskem, když se mi ho konečně povede v přístroji zformátovat, tak při stopnutí nahrávky se přístroj restartuje a nahrávka nejde pustit. V PC se pak disk jeví jako nenaformátovaný :scratch:

Sdílet toto téma

OK, takže si to shrňme. Je tu na fóru někdo komu funguje nahrávání SD i HD kanálu a nahrávka běží plynule ? Prosím o info o použitém HDD nebo flashdisku, případně firmware přístroje (i když ten asi máme všichni stejný). Díky.

Sdílet toto téma

O rychlosti to urcite neni, ta moje USB 3.0 flash hlasi v STB rychlost cteni/zapis 170/190 MBit, co je vic nez dostacujici, minimum pro timeshift a HD nahravani je podle STB 60 Mbit.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Pokud ten přijímač nemá taky USB 3, tak je rychlost flashky stejně o ničem. A flashky celkově na tom nejsou nijak úchvatně, radši externí HDD.

Dobře, ale vzhledem k ceně jsem si pořídil flashku co má přes USB 3.0 čt/záp 170/150M a přes USB 2.0 70/60M abych měl jistotu rychlý odezvy a plynulost nahrávky. Takovou rychlost přes USB 2.0 málokterá flashka (i HDD) dosáhne a je to investice i do budoucna. Kapacitně mi to stačí. Mimochodem v PC mám už USB 3.0. Jak už jsem psal, já mám ale problémy i s externím diskem, když se mi ho konečně povede v přístroji zformátovat, tak při stopnutí nahrávky se přístroj restartuje a nahrávka nejde pustit. V PC se pak disk jeví jako nenaformátovaný :scratch:

Ty hodnoty jsou na 99% vymyšlené. Dost těžko věřit tomu, že se z ničeho nic objeví zázračná technologie, která dokáže rychlost takto vyšroubovat nahoru a navíc se to ani neprojeví na prodejní ceně, která je zcela identická jako u papírově podstatně pomalejších flashdisků s USB 2. To je prostě nemožné.

Sdílet toto téma

Podle mě by tyto problémy mohl vyřešit nový firmware, protože hardwarově přehrát HD obraz přístroj zvládá bez problémů. Pokud byl opravdu použit port USB 2.0, nevidím problém. Beru to dle mého LG Bluray u kterého několikeré přehrání firmwaru vyřešilo spoustu problémů a přidalo nějaké nové funkce. Pokud tady má s námi být tento přístroj ještě alespoň pár let, je třeba nedostatky odstranit. Hlavně aby to netrvalo půl roku, by mě kleplo do tý doby.

Sdílet toto téma

To by mne tedy zajimalo, co to mas za znacku a typ te flesky.

USB 2.0 70/60M :-)

Vycházím z toho co mi nadetekuje set-top-box. Většinou to ukazuje těch 70/60M, což je reálně blbost, souhlasím. Reálné rychlosti viz příloha, na USB 2.0 o trochu nižší. Flashka je to tahle http://www.adata-group.com/index.php?ac ... 144&lan=en

Nicméně HD, SD, timeshift to zvládat má, tak proč to nezvládá. Datový tok u HD kanálů je 9600kbit/s.

obrazek.jpeg.8267238ce704c4fd72c894a43f7f305d.jpeg

Sdílet toto téma

To je dobře. Připomínkovat se musí :) Taky myslím, že to taková katastrofa není. Já mám v podstatě problém jen s nahráváním. Jinak odezva, rychlost, ladění, ikonky, diakritika, vše zatím v pohodě (i cena 1999Kč). Zkusil jsem ještě jednou testnout externí disk (má vlastní napájení) WD 320GB a po jeho naformátování v přístroji mám u rychlostí zápis/čtení uvedeno "N/A", kapacita, volné místo v pohodě. Funkce HD, SD, Timeshift ok. Když nahrávám tak se to tváří taky v pohodě, nahrávku zastavím a chci pustit a ejhle nejde to, doba nahrávky 0m 0s. Rozdělení disku na menší oddíly, taky nepomáhá. Někde je zásadní problém :(

Sdílet toto téma

vpa    9

Tak už ho mám 2 hodiny taky a oproti předchozímu boxu mi chodí přes SCART i HD programy. Nahrávání jsem zatím nezkusil. Třídění programů v pohodě, nejprve jsem zkusil automatické ladění, ale pak jsem po pár minutách nalezl poznámku v manuálu o rychlejším přednastaveném manuální ladění, takže jsem to zastavil a po chvilce bylo naladěno.

Po vypnutí a zapnutí se mi nahrál nový firmware, asi 5 minut, nastavení zůstalo zachováno. Změnily se nějaké hlášky, třeba zhruba už to píše Volejte obchodní oddělení UPC, místo chyba 5. Hodiny na přístroji, kolikpak to asi žere.

Zatím spokojenost. Pročpak to má RJ45?

• lokalitaHradec Králové
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba
  • zařízeníTechnicolorTC7200,HDMediabox,3xCAmodul

Sdílet toto téma

oproti předchozímu boxu mi chodí přes SCART i HD programy

Nemůžou být v kvalitě HD, jako by šly přes HDMI. Přes SCART je to technicky nemožné a neuskutečnitelné. proto bylo vymyšleno HDMI. To jenom na vysvětlení

• lokalitaJirkov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox

Sdílet toto téma

Tak už ho mám 2 hodiny taky a oproti předchozímu boxu mi chodí přes SCART i HD programy. Nahrávání jsem zatím nezkusil. Třídění programů v pohodě, nejprve jsem zkusil automatické ladění, ale pak jsem po pár minutách nalezl poznámku v manuálu o rychlejším přednastaveném manuální ladění, takže jsem to zastavil a po chvilce bylo naladěno.

Po vypnutí a zapnutí se mi nahrál nový firmware, asi 5 minut, nastavení zůstalo zachováno. Změnily se nějaké hlášky, třeba zhruba už to píše Volejte obchodní oddělení UPC, místo chyba 5. Hodiny na přístroji, kolikpak to asi žere.

Zatím spokojenost. Pročpak to má RJ45?

HD programy Vám přes SCART jdou ale ne v kvalitě HD ! Technicky to není možné.

Zajímá mě ten firmware, páč mě se nic neaktualizovalo, zatím. Mám tam S/W: 00.13.05.07. Co máte Vy po aktualizaci ? (doufám že S/W je firmware :) )

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku