Přejít na obsah
Pavel m

UPC nabizi nový set-top-box Kaon KCF-SA700

Recommended Posts

Obávám se, že nedá - alespoň já nic takového nenašel. Na konec ledna byl avizovaný nový firmware, který měl (alespoň jak jsem to z informací pochopil) mj. vylepšit čitelnost EPG, ale zatím se neobjevil. Vzpomínám s láskou na Handana CV 5000, zejména na jeho ovladač - bohužel mi loni v prosinci odešel zdroj, místo něj jsem dostal tohoto Kaona. Už se těším, až se ho po pořízení nové TV s CA modulem zbavím - něco tak neergonomického, jako je ovladač KCF-SA700 jsem v ruce snad ještě neměl - a to blížím k šedesátce...

• lokalitaPlzeň
  • internet-
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCA modul (1× vlastní, 1× pronajatý)

Sdílet toto téma

Návštěvník

Lubos_PM - nový firmware ten vyšel ,ale objevily se problémy musel se stáhnout. Problém nefungovalo odkódování některých stanic. Nový firmware vypadal jako bude mít Horizon.

Sdílet toto téma

Návštěvník

Mám dotaz k STB HD Kaon KCF-SA700, zda tento přístroj umožňuje nahrávání ze scart např. DVD receiveru nebo podobného zařízení, tak jak umožňoval starý STB. UPC mi chce nyní STB vyměnit a já nevím, zda to bude nový STB umět. Vzhledem k tomu, že mám 2 CL moduly, moc ho nepotřebuji, ale ze starého se dá nahrávat jenom v SD kvalitě.

Díky za info

ikopriva

Sdílet toto téma

Prehrávanie - tak ako si napísal, cez SCART priamo do TV. Pre nahrávanie prepni SCART výstup STB z RGB do CVBS.

Menu/nastavenie systému/výstup SD video/CVBS

Znamená to tedy, že nový STB Kaon KCF-SA700 propojím prostřednictvím scart s DVD rekordérem a když budu chtít nahrávat ze STB do DVD recorderu musím ve STB nastavit výstup z RGB na CVBS ? Poté by to mělo jít nahrávat samozřejmě v SD kvalitě, když je to přes scart ? Můžete mi to potvrdit, že takto funguje.

Moc díky Makon

Sdílet toto téma

Návštěvník

..........Zapůjčenej set-top-box musí splňovat jedině to, aby šel nějakým způsobem propojit s televizorem a daly se sledovat programy. Cokoliv jinýho (víc scartů, USB, LAN) je nenárokovej bonus navíc a když je, tak je a když není, tak prostě není. A pokud to dotyčnej jedinec nechtěl měnit, tak měl výměnu rázně odmítnout a ne teď brečet nad rozlitým mlíkem.- "...takže UPC je teď ve fázi, kdy HANDAN 5000 likviduje a místo něj dávají tento KAON. Přesto, že s tím nesouhlasím, nedávají mi na výběr. Prý by byl jednoho dne starý STB nefunkční. Jsem naštvaná, nevyhovuje mi :x ... Každou stanici abych dolaďovala na TV a stejně to není tak jak jsem byla zvyklá. ... Zvuk je u každého programu jiný, takže stále mít ovladače v rukou. A nejhorší, jak mě teď po chvíli sledování bolí oči. To se mi nikdy dříve nestalo. Nic nahrávat nepotřebuji, HD kvalitu také ne. Mně stačí STB pro nenáročné klienty, jenže UPC jinou alternativu nemá, takže nevím co s tím. Pokud bych sehnala ještě nějaký HANDAN, obávám se, že by mi k němu nedali akt. kartu...Bude lepší od nich odejít? :roll:

Sdílet toto téma

Pokud chces Handana CV-5000, tak jedinym resenim asi je koupit ho nekde z inzeratu a pak do nej dat CA modul s kartou, ktery si koupis nebo pronajmes u UPC, fungovat to bude,

ale ja radim chvily jeste pockat, v beznu ma vyjit na Kaona novy firmware, ktery cele menu uplne zmeni a vse by melo byt fukncnejsi.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Návštěvník

Ještě přemýšlím :roll: ... Píšete dát CA modul s kartou do, příp. mého, STBu. Tzn. samotnou kartu, ne? Omlouvám se, jsem totální laik a musím vše vědět přesně :lol: ...A pakliže kartu vložím, neovlivní karta samotná nějak ten STB. Už jsem do UPC volala hned poté, co HANDAN vyměnili, že mi to nevyhovuje a operátorka mi právě nabízela alternativu ještě ten CA modul. Jenže do naší TV jej nejde asi dát, i když stará není. Ani nevím, jestli by to něco vyřešilo...

Sdílet toto téma

Děkuji za názory. :) Zatím jsem našla jen tento HANDAN, nevím jestli bude stejný jako ten co jsem měla. :roll:

http://www.antena.cz/set-top-boxy/stb-h ... t-stribrny

Každopádně se informuji u UPC na pronájem CAMu s kartou...

Do toho nedáš CAM, má to jenom slot na kartu, což nelze (karta je vždy párovaná buď s konkrétním CAM nebo set-top-boxem, ovšem pouze tím od UPC). Koupit může třeba toto: http://www.omko.cz/ab-cryptobox-650-hdc/

Sdílet toto téma

Návštěvník

...takže do HANDANA 5000, který mi vyhovoval, ten CAM s kartou také nedám? :roll:TOMUS tvrdil, že to tak lze...Děkuji...

Sdílet toto téma

Návštěvník

...tak to by bylo fajn. :wink: Teď ještě aby původní STB s CAM + kartou spolupracoval dle mých představ :roll: ... Někde jsem také četla, že je důležitý i propojovací kabel. Že to hodně ovlivní výsledek.... Momentálně scart kabel máme odpojený a připojený jen HDMI kabel. Tzn., že bychom museli vrátit původní scartky... Ještě otázka poslední. Na TV PHILIPS máme výstup CI, pokud by šel CAM s kartou od UPC zprovoznit ( UPC sice tvrdí, že je třeba CI+, ale funguje to prý i na CI), mohl by být efekt stejný jako u HANDANU 5000 nebo lepší než u stávajícího KAONU KCF-SA700PCO? :roll: Děkuji moc...

P.S. Včera nám u filmu 2x vypadl zvuk a museli jsme vypínat a zapínat znovu :cry: ...

Sdílet toto téma

Návštěvník

...dobře, tak pokud dám kartu přímo do TV, jak to bude vypadat? Aby to nebylo stejné jak teď s tím Kaonem teď. Vizuelně.... O to mi jde... :roll:

Sdílet toto téma

Návštěvník

Dobrý den, zjistil jsem že tento set-top-box má jen jeden tuner. Právě proto nelze jeden program sledovat a jiný mezitím nahrávat. Nešlo by to spravit tím že bych přes loop out vedl signál do TV - na set-top-boxu bych nahrával a mezitím bych na TV sledoval jiný program. Lze to tak udělat ??

:diky

Sdílet toto téma

Ano, lze to tak udelat, ale s tim ze sledovat na TV muzes jen to co TV umi naladit,

loop out je jen propojka, to co do STB vchazi, to z nej i vychazi, takze na vystupu zadny dalsi signal z STB neni, protoze STB nema modulator.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Prehrávanie - tak ako si napísal, cez SCART priamo do TV. Pre nahrávanie prepni SCART výstup STB z RGB do CVBS.

Menu/nastavenie systému/výstup SD video/CVBS

Ahoj,

toto jsem udělal a stejně se mi nic nenahraje, resp. nahraje se mi jen tma - žádný obraz tam prostě není. Mam HDD video rekordér nastavený tak, že jakmile se na SCART vstupu označeném jako EXT2 objeví signál tak se probudí ze standby režimu a začne automaticky nahrávat z tohoto vstupu. Nahrávání se automaticky ukončí a rekordér usne zpět do standby jakmile zase signál zmizí (max. se ale nahraje 6h, protože to je limit video rekordéru pro jeden záznam a automaticky začít další to neumí, pro nahrání delšího vstupu musí být mezera dostatečně dlouhá, aby rekordér usnul a znovu se aktivoval).

Nevíte někdo prosím co s tím? Nemá se tam někde nastavit ještě něco dalšího?

Bohužel na tento set top box nemam slušných slov. V Út jsme toto neštěstí už taky vyfasovali místo Handan a celou St se to pokouším donutit k nějaké spolupráci s HDD rekordérem. Taky už jen budu vzpomínat na Handan, který byl proti němu zlatý. Co mě štve nejvíce:

- Především tedy zřejmě neschopnost nahrávat na rekordér připojený přes SCART. Rekordér je sice starý analogový (kopili jsme ho 2006), ale má 250GB HDD a DVD vypalovačku a stále funguje spolehlivě. Sice jsem už delší dobu přemýšlel sehnat něco s digitálním tunerem, ale nechce se mi ho zbavovat, když je plně funkční. Navíc je velmi spolehlivý - nikdy se mi nestalo, že by se něco nenahrálo (na rozdíl od HDD připojeného přes USB k TV, nebo tohoto nového STB, viz níže). A popravdě taky nebyl nejlevnější. Tuším že stál snad 18 000,- ale v porovnání se starým kazetovým videem jsem na to tenkrát koukal jak na dílo mimozemské civilizace. Bylo to prostě úplně o něčem jiném.

- Možnost programových nastavení časovače jen 8 je v dnešní době ubohost. To mam na tom starém HDD rekordéru, na páskovém jsem měl tuším 6. Na TV jich můžu nastavit snad libovolný počet. U Handan bylo 20 a to byl v porovnání s 8 luxus.

- Nahrávání je absolutně nespolehlivé. Co se týče nahrávání na HDD připojený přes USB, to bude asi stejné šméčko jako u TV. Zkusmo jsem nastavil nahrávání 3 nahrávek a nahráli se jen 2. Prostřední to vynechalo. Navíc jsem zjistil, že když vypadne napájení byť jen třeba na 1s, tak po obnově napájení se sám není schopen dostat do standby režimu a je jen v nějakém chybovém režimu (na displey svítí znaky "_") dokud ho někdo nepustí. Po tu dobu samozřejmě nic nenahraje. Takže když třeba odjedu na měsíc pryč a hned jak za mnou zaklapnou dveře bytu, dojde k výpadku proudu, tak na mě po návratu bude čekat nemilé překvapení v podobě STB v chybovém režimu a že se nic nenahrálo. No super. Handan se dokázal sám napravit a dostat do standby.

- Komunikace s HDD připojeným přes USB jde vůbec jak podle plotu. Jednou ho to vidí, podruhé ne. To bude asi i důvod proč to jednou něco nahraje a po druhé nic.

Nevíte někdo jak je to s funkčností třeba Dreambox DM 7020 HD V2 v kabelové síti UPC? Tahle věcička by byla dobrá, celé to neštěstí by pořešila a to že se na ní dostanu přes internet odkudkoliv je taky fajn. I když je fakt, že dát za to 18 000,- (včetně dalšího kabelového tuneru a 2TB interního HDD) se mi zrovna 100x nechce už jen s ohledem, že jsem chtěl HDD rekordér tak nějak provozovat pořád dál dokud si neklekne. To že nahrávka není HD je mi fuk.

Díky

Sdílet toto téma

Návštěvník

Kaon vysiela signál do SCART výstupu len v režime prezerania programov. Pokiaľ zvolíš na Kaone naprogramované prepínanie programov pomocou recordingu, tak do výstupu SCART ide signalizácia 12V na PINE č.8 o prítomnosti signálu, ale signál tam nie je, preto DVD recorder nahrá čiernu obrazovku. Ide naozaj o neštandardné správanie. Kaon nemá možnosť programovať prepínanie programov ako mal Handan CV6000. Jediná možnosť nahrania programu na DVD recordér je nahrávanie živého vysielania, alebo manuálne prepnutie programu na Kaone. Programovanie prepnutia predvolby Kaona v tomto prípade nie je možné.

Hovorím o verzii SW pre SR.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku