Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 
Pavel m

UPC nabizi nový set-top-box Kaon KCF-SA700

Recommended Posts

Dle aktuálních informací v současné době neplánujeme zařazení nového typu HD set-top boxu s vlastním pevným diskem, nicméně těšit se můžete od listopadu na nový HD set-top box s funkcí nahrávání na externí hard-disk.

Honza B., UPC Facebook tým

• lokalitaMost
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD Mediabox, HD DVR Mediabox ,CA modul

Sdílet toto téma

Ta cena 5000kč mi přijde přemrštěná,když vezmu v úvahu kolik dnes stojí bluray přehrávače , tak to že má funkci nahrávání a jen příjem v hd je prostě cena 5000kč moc.Kdyby byla cena okolo 3000kč tak to beru.Jinak ne děkuji,raději budu čučet na sd kvalitu,stejně sleduji jen zprávy,max. 4 filmy do měsíce,jinak stahuji filmy a serialy v hd z netu,takže asi tak.

Sdílet toto téma

Na první stránce Ceníku a programové nabídky pro listopad (http://www.upc.cz/pdf/Cenik_Digital.pdf) je na první stránce dole uveden jako novinka HD&USB PVR box s cenou 1999 Kč (prodej) a 69 Kč/měs. (pronájem). Model tam uveden není a zatím není uveden ani na stránkách UPC v sekci Přijímací zařízení digitální televize.

• lokalitaKralupy nad Vltavou
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)

Sdílet toto téma

Info z FB:

"nový set-top box Kaon KCF-SA700PCO alias Kaon Baby box je již k dispozici a můžete si jej objednat prostřednictvím našeho internetového formuláře http://www.upc.cz/klientske-centrum/kontakt/. My Vás v této záležitosti následně budeme kontaktovat pro naplánování dodání. Měsíční pronájem tohoto boxu činí 69 Kč a zakoupit si jej můžete za cenu 1999 Kč. Jedná se o digitální kabelový přijímač s 1 tunerem pro příjem standardního i HD vysílání. Funkce USB-PVR umožňuje nahrávání nebo Time-Shift na externí hard-disk. V nejbližší době se tato informace objeví na našich webových stránkách http://www.upc.cz/.

• internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Těším se na info, jesli ten nový set top box stojí za to. Ten starý krám, který zamrzává, mě už štve. Navíc se mi na televizi objevují občas jakoby čáry, nebo duchy, nebo, jak to nazvat, což bude nejspíš způsobeno scart konektorem, nebo kabelem. Ca modul použít nejde, protože jde o starší tv Samsung řady A, která kabelovku nepodporuje, takže pech. Tak teď věřím aspoň v nový set top box zapojený přes HDMI. Myslíte, že bude kvalita přenosu lepší? Jinak je obraz výborný, ty ruchy se objeví jen občas (a nejde o kostičkování, které způsobuje nekvalitní signál).

Sdílet toto téma

vpa    9
Tento tyden ho snad budu mit doma, tak pak napisu zkusenosti.

Tak jak to vypadá? Je to použitelné? Chtěl bych vyměnit svůj stařičký box za tento nový.

• lokalitaHradec Králové
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba
  • zařízeníTechnicolorTC7200,HDMediabox,3xCAmodul

Sdílet toto téma

Mam ho od vcerejska doma, prvni poznatky jsou zatim pozitivni, akorat bych potreboval nekde sehnat na pujceni nejaky externi HDD, pac ty flash pameti, co tu mam me STB hlasi , ze jsou pomale a blbe na ne nahrava, jinak ulozne video je ve formatu EXT, na disk s FAT32.

Pres vikend ho jeste otestuju a pristi tyden napisu recenzi.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Hodil jsem na server kousek zaznamu z toho Kaona, je to pulminutova nahravka z kanalu CT2,

http://www.upczone.cz/download/zaznam_z_STB_Kaon_KCF-SA700PCO.zip

prilozil jsem tam i jiz prekonvertovane video, ktere jsem zrovna prevedl do Xvidu pomoci programu Ultra Video Converter.

V tom zaznamu to obcas v obraze hodi kostky, zatim neznam duvod, ale dost mozna to bude prave tou pomalou flashkou na kterou jsem to nahraval a kterou STB oznacil za pomalou (viz. foto).

Proto bych byl docela rad kdyby me nekdo z brna bych ochotny na nejaky den pujcit externi HDD - do USB (proud max. 0,5 A),

samozrejme na revans.

PICT0115.JPG.5db7ea9f0b025a91f7de28e789f54c7b.JPG

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Zaplatím něco navíc, když ho budu chtít vyměnit za starý Handan CV-5000? V domácnosti máme i druhý CV-6000.

Za pronájem je to o 20 Kč/měsíčně více. CV-5000 je za 49 Kč/měs., Kaon KCF-SA700 pak za 69 Kč/měs.

• internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

Sdílet toto téma

Tak po par dnech testu s novym STB jsem s nim zatim celkem spokojeny, je maly, asi o polovinu mensi nez Handan CV-5000,

na povely z DO reaguje celkem rychle, zatim se me nezasekl ani nerestartoval, STB ma cerveny display, ktery ale bohuzel neinformuje zadnou kontrolkou o stavu nahravani, coz me docela chybi,

anteni propojka je pruchozi i ve stavu spanku STB, menu je prehledne a az na par drobnosti celkem dobre prelozne,

STB muze pres konektor USB 2.0 nahravat na externi HDD, nebo flash pamet, naformatovane na FAT32, NTFS neprecte a pozaduje formatovani, soubory jsou stejne jako u starsiho Kaona ve formatu TRP, buhuzel zatim prilis nemuzu hodnotit nahravani, u flesh pameti, ktere tu mam me hlasi ze jsou prilis pomale, takze lze na ne nahravat pouze SD video, HD video nahraje trhane a timeshift nelze pouzit,

Marek-26 me dovezl i externi HDD, ale byl naformatovany na NTFS a kvuly potrebny datum na nem ho nebylo mozne zformatovat.

Zitra budu mit k dispozici rychlou 32 Gb flesku, tak uvidime.

Na konci tydne napisu jeste dalsi podrobnosti pridam par fotek.

PICT0004.JPG.410c88ba2233c7dba378637d222aa830.JPG

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Teď jsem trochu zmatený.....když to má je jeden tuner, lze nahrávat např. ČT1 a sledovat přitom Primu?

Domnívám se, že nelze.

Leda tak, že pokud máš televizi s DVB-T tunerem, tak můžeš nahrávat ČT1 tímto set-top boxem z DVB-C a Primu pak sledovat z DVB-T.

Jen mě napadlo, když už je možné nahrávání na externí HDD z tohoto Kaonu, proč nelze odblokovat, aby šlo nahrávání na externí HDD či flashku skrz USB i na starších Kaonech KCF-B3000/B4003 HCO? Zdůvodnění, že tak si to přejí vysilatelé z důvodů autorských práv atd. již v této souvislosti asi neobstojí.

• internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

Sdílet toto téma

To je pravda, pak by se dal případně "odstavit" vnitřní HDD a byl by klid, přičemž by zůstaly dva tunery. Takhle je mi ten nový set-top-box k ničemu, protože většinou si něco nahrávám, když žena kouká na něco jiného :idea:. Těšil jsem se, že se případně zbavím problémového set-top-boxu s HDD, ale radost mne přešla velmi brzy :roll:

Sdílet toto téma

Uvedomte si, ze jedna o zarizeni delane na miru kabelovemu operatorovy, ktery musi dodrzovat urcita dana pravidla,

proto si neni mozne vymyslet aby vam, operator umoznil odstavit vnitrni HDD a podobne nesmysly.

Novy STB Kaon ma pouze jeden tuner a z toho plyne ze lze nahravat pouze tan kanal, ktery soucasne sledujete.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

proto si neni mozne vymyslet aby vam, operator umoznil odstavit vnitrni HDD a podobne nesmysly.

Já jsem nic nepsal o tom, že bych chtěl odstavit vnitřní HDD, to psal rokolo. Šlo mi jen o to, že UPC původně zdůvodňovalo blokaci USB na starém Kaonu podmínkami tv stanic a držitelů vysílacích práv, aby nahrávky nešly stáhnout mimo STB. S novým Kaonem to ale už jde, takže je zřejmé, že tato podmínka padla, nevýhodou ale je u něj ten jeden tuner.

Nechci vyndávat vnitřní HDD, měnit jej za větší, ani někde v šuplíku silážovat množství nahrávek, na které stejně nebudu mít čas kouknout. Ale čas od času se mi stane, že se HDD zaplní a potřebuji jej aspoň dočasně uvolnit, přičemž nechci o dosud neshlédnuté nahrávky přijít. Tak bych je jen dočasně přenesl na extérní disk. Pořizovat si extra navíc kvůli tomu další STB mi přijde zbytečné, když by stačilo jen tuhle blokaci USB pro nahrávky zrušit.

• internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

Sdílet toto téma

Tomusi:

Jen se chci zeptat u tohoto STB na 3 věci, který už možná víš, ale nepředpokládám, že by se objevily v té recenzi:

1/Když přepínáš kanály z jednoho na druhý, objevuje se na obrazovce kromě čísla a jména nového kanálu také název pořadu, který se právě vysílá a název pořadu, co se vysílá po něm, tak jak je to u mého STB Handan CV5000?

2/Je to trochu komplikovanější, ale snad to vysvětlím. Když si zapneš na ovladači EPG tj. u Handanu CV5000 ten přehled 8 programů, co vysílají na x dní, a zmáčkneš třeba u programu Nat Geo na ovladači i, aby ses dozvěděl nějaký info o pořadu, co začíná např. v 16.00, umožňuje se to pak přesouvat šipkou doprava, abych se dozvěděl info o pořadu, co hraje v 17.00, pak 18.00 atd. a přitom už vůbec nemačkám to tlačítko i, jen se prostě přesouvám šipkou stále doprava.

3/ Odpovídá velikost písma např. u info o těch pořadech nebo při přepínání kanálů velikosti, co je u Handanu CV5000?

Je mi jasný, že některým přijdu jako hnidopich, ale mám otřesný zkušenosti s EPG u Philipsu.

Tak snad odpovíš a předem díky za tvou snahu.

• lokalitaVelké
  • internetInternet 100
  • televizeTV Klasik
  • telefon-
  • zařízeníModem

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku