Přejít na obsah
Badis

Nelze naladit NovuCinema v analogu

Recommended Posts

Zdravím všechny.Kromě digitálu využívám i analogové vysílání UPC. Pořídil jsem si nové video Panasonic DMR-EH63EP-K a nejde mi naladit NovaCinema.Všechny ostatní Čt,Prima,Nova,Óčko...atd v pohodě. Na tv (analogové) ji naladím ale na videu ne.Bohužel nevím ani na jaké pozici ji hledat. V Tv jsou MHz ale ve videu jen kanály. A zase se divím že nové video,byť teda analogové by snad mělo počítat s signálem z kabelové televize.:( Prase aby se vyznalo v UHF/VHF.. :? Poradí někdo? Díky. :wink:

Sdílet toto téma

Hledal jsem, ale marně. Prodejci uvádějí spoustu hovadin, ale o tuneru pouze to, že je analogový. Neznám zvyklosti v této oblasti, ale je možné, že se jedná o tuner pouze pro pozemní vysílání (nikoli pro kabel), tuner tedy neobsahuje speciální televizní pásma (superband, hyperband), ve kterých se šíří programy v UPC kabelu, ale neznám frekvenční plán analogu v Tvé lokalitě. V síti Karneval Severní Čechyje pro analog využito I.speciální tv pásmo, III.tv pásmo a IV.tv pásmo, N.Cinema je na R6.

P.S. Uveď frekvenci N.C. na tv.

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCompal CH7465LG, 3x CAM

Sdílet toto téma

Retiree - Zdravím a díky za snahu. V TV je u Cinemy hodnota 210.25MHz. Jj tuner analogový. Ale je divné že i VHSka z roku razdva počítá s kabelovým příjmen. A tohle video se nechytá. Přitom ostatní programy(taky z kabelu) naladí. Kdybych aspoň věděl přibližně kde ho hledat pokusil bych se to najít jemným doladěním.Sice to je nadlouho ale třeba by to našel. Automat to holt nazachytí.Jenže projíždět to komplet najemno by mi asi upadl palec. :lol:

Sdílet toto téma

Jde samozřejmě o analogový kabelový příjem. Tyhle speciální analogová kabelová pásma nebyla zase nic tak mimořádného.

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníModem Technicolor, 2x CA modul

Sdílet toto téma

210,25MHz = kanál E10 neboli DVD rekordér ladit dle západní normy (např. zemi používání SRN nebo AT).

Tak, tak. V minulosti se v různých kabelových sítích (předchůdcích UPC) prováděla různá "zvěrstva" bez ohledu na televizní normy...

To vhf3 asi značí III.tv pásmo-

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

Požádej UPC o frekvenční plán analogu v Tvé oblasti, nebo jiným způsobem ověř, zda je NC skutečně na kanálu E10 (210,25 MHz). Píšeš, že ve videu jsou jen kanály, zkus tedy přepnout na nejblíže nižší nebo nejblíže vyšší kanál dle normy CCIR-D, Tedy R10 (207,25 MHz) nebo R11 (215,25 MHz) a zkusit ručně doladit. Pokud se nezdaří, pak přepnou na nějakou západní zemi (CCIR-B) a kanál E10. Všechny tři kanály jsou v III.tv pásmu, v pořadí R10, E10, R11...(nebo chceš-li 206-214, 209-216, 214-222 Hz), čili rozsahy se překrývají, mělo by to jít manuálně doladit, pokud to video umožňuje

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

V tv je NovaCinema na pozici 210,25MHz. S toho bych mohl vycházet. Ve videu je v možnostech manuálního ladění volba pozice programu,název programu, normy vysílání (PAL/SECAM) zvuku(BG/DK) a pak tam je okýnko -kanál- a v tom běží hodnoty 1- až asi130.Ale čeho to nevím.Píšete že 210,25 = E10. Mohl by to být teoreticky tedy kanál 10?! No vyzkouším kanál 10 a jeho okolí projedu jemným doladěním.Třeba něco zachytí.Až budu z práce doma vrhnu se na to. 8)

Sdílet toto téma

MI se kdysyk stalo (jeste za dob analog. kabelu), ze nejaky kanal (CT4)? byl v takovem miste, ze jsem ho proste na rekorderu nenaladil ani za zlate prase.

I kdyz jsem dal rucni ladeni, tak byl videt, ze tam je, ale po ulozeni vzdycky vypadnul. Byl na konci? toho pasma, ze ten tuner uz byl na nej kratky..

• lokalitaOVA
  • internet-
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCA

Sdílet toto téma

Norma vysílání bude PAL, norma zvuku pak B, kanál E10 (210,25 MHz), III.tv pásmo, potud celkem jasno. Ovšem jak přiřadit kmitočtům pozice kanálů 1 až 130 naprosto netuším, ale pozice (kanál) 10 to asi nebude... Těch norem, pro které je přístroj vyroben, bude asi celá řada, šířka kanálu se může pohybovat mezi 6 a 8 MHz, kanály různých norem se vzájemně překrývají, co si pod čísly kanálů představuje výrobce, těžko říci... Takže jedině při nastavení PAL a B/G ladit... Zkus si na tv ověřit pořadí kanálů.

Ještě poznámka: Obraz je PAL, ale zvuk v analogu může být podle obou norem, B,G i D,K. Kanály ČT1&2 i Nova se vysílají v (bývalé) východní normě. Skutečně nejlépe si vyžádat frekvenční plán, údajně jej (podle některého příspěvku na fóru) bez problémů poskytnou...

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

Já používám starý videorecorder Panasonic pro nahrávání programů, které UPC poskytuje v analogu. Přesně vím, o čem mluvíte - manuální ladění cca 140 kanálů je opravdu zdlouhavé.

Setkala jsem se několikrát s problémem, že video nenaladilo pouze 1 kanál. Mám zkušenost, že to nastalo v případě číselné shody čísla kanálu, s číslem které používá video, když TV nemá scart, a použije se koaxiální kabel pro komunikaci s videem.

Píšu to asi dost zmateně, ale např.kanál pro komunikaci s TV je 38 - dá se to zjistit dlouhým několika-sekundovým stiskem tlačítka MENU na dalkovém ovladači videa. Pokud na kanále 33 vysílá UPC nějaký program, pak ho video nenaladí. Je potřeba zvolit pro komunikaci s TV volné číslo kanálu - návod je přesně popsán v manuálu k videu. Změna se musí dělat opatrně, protože se může stát, že se ostatní kanály rozladí - zrní.

Bez manuálního ladění se asi neobejdete - tím se totiž dají zjístit čísla kanálů, na kterých UPC nic nevysílá.

Sdílet toto téma

Tohle ale plati spis pro situaci, kdyz sledujete kanaly pres vystup z modulatoru, ted pres koax,

v pripade projeni pres Scart, cinch a pod. by to na funkci nemelo mit vliv.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Já používám starý videorecorder Panasonic pro nahrávání programů, které UPC poskytuje v analogu. Přesně vím, o čem mluvíte - manuální ladění cca 140 kanálů je opravdu zdlouhavé.

Fa UPC nikdy v nabídce 140 analogových programů neměla.

Sdílet toto téma

Janička014 byla v situaci kdy přístroje byli propojeny koax kabelem přez anténí vstupy. Já to mám přez SCART. Ale zase má pravdu že když jsou programy natěsno vedle sebe tak je s laděním problém.Aspoň pro automat.

Upraveno uživatelem Návštěvník

Sdílet toto téma

HEURÉKA!!!!!!!!!!!! :cheers::cheers: Našel!! Ve videu na 11tém kanálu!! Problém byl v tom že na tom samém(11) kanálu je Prima.Tu autoladění našlo.Ale Cinema má možná slabší signál a holt ji to přejelo.Ale stačilo v režimu jemném doladění napatrně (ale opravdu jen o fous) sjet níž a je to tam!! :thumleft::salut: Děkuji všem za snahu a ochotu. Hezký den všem. :diky

Sdílet toto téma

Já se nehádám. :wink: Ale není ani na pozici 10něco ani na pozici 12něco. Prostě jí naladím tak že autoladění najde Primu na pozici 11něco a přepnu do režimu jemné doladění. A s té 11ky něco sjedu šipkou dolů (aniž bych se posunul na 10ku něco) a je tam NovaCinema! To -něco- je vedené v setupu jako kanál. A důležitý je výsledek! :thumleft:

Sdílet toto téma

Pak je to ten problém, o kterém jsem psal - ladíš to ve východní normě a ne v západní. A jelikož východní norma má jiný rastr kanálů ve VHF než norma západní, tak to nesedí přesně na čísla (vyjma kanálu E5=R6).

Sdílet toto téma

Elnc - Jenže to video možnost volby normy snad ani nemá. Teda jestli se to neurčuje automaticky na začátku nastavení videa při prvním zapnutí, kdy se určuje země(region) určení. Ale to nevadí. Povedlo se a o to jde! :cheers:

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku