Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Řešit se musí spousta věcí, např. kabel od zásuvky k TV, rozbočovač (pokud je víc TV) atd. Ale pokud je to jednorázová záležitost, tak žádný problém, sám jsem vložil CA modul do TV někdy před 8 roky a od té doby o něm nevím.

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

když by každej dodavatel televizních programů chtěl vlastní box nebo vlastní modul, to bysme to dopracovali 🙄 přece pokud chci něco třeba jenom vyzkoušet, tak si kvůli tomu nebudu objednávat všechno znova 😮 mám televizi, do ní přivedenej internet i elektřinu a jediný, co chci měnit, sou samotný aplikace - záležitost pár kliků na ovladači

cvaknu na telly - vyhovuje / nevyhovuje -> odinstaluju / ponechám, cvaknu na sledovanitv - vyhovuje / nevyhovuje -> odinstaluju / ponechám, cvaknu na vodafone tv - vyhovuje / nevyhovuje -> odinstaluju / ponechám

pokud bych si musel ještě připlácet za nějaký extra zařízení, tak při každý změně musim řešit vracení nebo prodej, zatim co výměna aplikací nevyžaduje žádný změny v kabeláži nebo zapojení... a co se týká rozbočovače, tak snad úplně každej router má minimálně čtyři LAN konektory, stolní počítače už nejsou tolik v módě, tak minimálně dvě až tři televize se dají připojit bez nějakejch větších zásahů 🤔 pak se najdou i experti, co valej televizi přes wifi 😄 ale tam už je to trochu o kompromisech, pokud je slabší signál, tak ta odezva neni tak rychlá

• -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

njn, to je to naprosto rozdilny chapani sveta...
My rozumni mame TV kvuli kvalite obrazu... a takovou kvalitu, jakou poskytuje DVB-C, proste zadny IPTV neda. Proste a jednoduse proto, ze kvalita obrazu NENI jejich prioritou, at uz marketingove hlasaji cokoliv.

Ja nepotrebuju cvakat a zkouset, protoze vim, ze zadna z tech pseudosluzeb mi proste neda, co chci.

Tecka.

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 22 minutami, Evzen napsal:

...no hruza... a ke vsemu kvuli TV jeste musim tahat i elektriku... fakt pakarna...
Boha, vy jste vazne tragedi... 😞

Tady přece nejde o nějakou elektřinu. Někteří se prostě zajímají o elektroniku, investují do AV techniky a pak jim někdo chce vnutit externí box, který z jejich špičkové televize vytvoří jen drahý monitor.

Televizi jsem si, mimo spousty dalších parametrů, vybíral podle operačního systému, kvality dálkového ovladače, provedení EPG a HbbTv a odmítám tyto funkce zahodit a používat místo toho nějaký levný křáp s ovladačem bez tlačítka EPG.

Na IPTV klidně přejdu, ale až ta služba dosáhne obrazové kvality DVB-C/S2, až bude plně integrovaná v televizorech, až nepoběží se zpožděním větším jak 1-2 sekundy (hlavně u sportu je to k vzteku) a až bude dostatečně spolehlivá a nespadne ve špičce.

• Internet 150
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • TC7200, CA modul
  • Brno - Žabovřesky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Co je divného na tom, že každý dodavatel televizních programů vyžaduje svoje zařízení? Tedy pokud je řeč o tom CA modulu? Mám UPC, mám od něho modul s kartou. Mám Skylink, mám od něho aktivovanou kartu, kterou si spolu s doporučeným modulem sám zakoupím (totéž freesat). Mám Digi, mám od něho modul s kartou.
Čekat, že každý poskytovatel TV bude vytvářet nějaké aplikace do TV a já si budu vesele přebíhat mezi operátory, je zcela naivní. Jednak se operátoři nikdy mezi sebou nedohodnou (a bez toho není šance) a za druhé by museli být úplně na hlavu, protože každý operátor má snahu si udržet zákazníka a ne mu umožňovat snadný odchod ke konkurenci...

Jenom doplním Evžena, že ta úchvatná IPTV ani neumí HbbTV, takže to si mohou poskytovatelé narvat do špic i se zpětným shlédnutím :P

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

jenom v rychlosti, protože bych už taky měl vytvářet nějaký hodnoty 😄

ott televize se neseká, ott televize nepadá - záleží na kvalitě internetu, upc / vf má net s rychlostí v řádu stovek Mb/s, o2 jede přes dva drátky, kde z toho často nevyždímá víc jak pár Mb/s

ott televize nemá žádný zpoždění - tohle srovnávám s časem v mobilu, kde se to synchronizuje podle internetu, ale nejspíš bude existovat i přesnější měření času, i kdyby tam byla sekunda nebo dvě zpoždění, tak v tom žádnej problém nevidim

@Adolf.Shitler pokud má dodavatel televizních programů vlastní aplikaci, může získat novýho zákazníka do pár minut... pokud ale bude mít služby nekvalitní, stejně rychle o něj může i přijít, takže je to pro všechny jednoznačně výhoda

to forum je hroznej žrout času... 😶 mizim

• -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 31 minutami, Slamb napsal:

jak souvisí nějakej protokol s kvalitou obrazu?

Bitrate a encoding, baby...

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 32 minutami, Adolf.Shitler napsal:

Čekat, že každý poskytovatel TV bude vytvářet nějaké aplikace do TV a já si budu vesele přebíhat mezi operátory, je zcela naivní. Jednak se operátoři nikdy mezi sebou nedohodnou (a bez toho není šance) a za druhé by museli být úplně na hlavu, protože každý operátor má snahu si udržet zákazníka a ne mu umožňovat snadný odchod ke konkurenci...

No někteří operátoři to asi vidí jinak, když ty aplikace pro smart TV už mají. A nechápu, o čem by se spolu měli domlouvat.

před 19 minutami, Slamb napsal:

...i kdyby tam byla sekunda nebo dvě zpoždění, tak v tom žádnej problém nevidim...

Ono když já vidím, že rozhodčí vhazuje puk a soused za zdí už křičí gól, tak to není to pravé ořechové. A ano, děje se to. Ale nejen mezi DVB-C a IPTV/OTT, ale bývá i posun mezi SD a HD verzí jednoho programu. Mám to vyzkoušené.

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Modem Technicolor, CA modul
  • Ústí nad Labem

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jen malá poznámka ke zpoždění signálu. Bohužel to bude vždycky a v současnosti u všech OTT signálů dosahuje hodnot 20-40 sec. Je to dáno potřebou transkodovat signál do "jiného" standardu než je dodáván programerem. HEVC je nejnáročnější na výpočetní výkon, takže u něj by mělo být zpoždění největší, mpeg4/AVC je méně náročný a nakonec mpeg2 nejméně, následně zpracovat v scrambleru a puštění v playeru.

K té kvalitě přes OTT, každému vyhovuje něco jiného a je potom také s tím pokojený. Např HBO vysílá s BR v mpeg4 cca 15 Mbps, v IPTV (OTT) to pak bývá 6-8 Mbps mpeg4 a 4-6 pro HEVC.

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • nic
  • UPC

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@beepee Aplikace mají buď operátoři typu garážnických zoufalců, co provozují OTT, nemají ani metr vlastní nebo partnerské infrastruktury a snaží se na cizích sítích akorát parazitovat a ulovit nějaké klienty, anebo velcí operátoři typu Skylink, kteří to používají jako doplněk k hlavnímu šíření signálů (SAT).
A domlouvat je potřeba se na tom, aby byla jednotná platforma pro sledování TV přes internet, podobně jako je třeba standardizované satelitní, kabelové nebo pozemní vysílání a nikoliv, že si každý poskytovatel sám splácne nějakou "normu", kterou pak strčí svým zákazníkům - což se děje dneska a výsledek je ten, že internetová TV není prakticky součástí žádného televizoru, protože ani výrobci televizorů vlastně neví, co by měli do svých výrobků defaultně implementovat (na rozdíl třeba od DVB-C/S2/T2 tunerů, kde je standard jasný) a vše se odehrává tak max. s nějakou podporou Netflixu a Youtube na Androidu.

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 48 minutami, Slamb napsal:

ott televize se neseká, ott televize nepadá - záleží na kvalitě internetu

A to je presne ten problem.
Bezny Franta Uzivatel nechape, ze za sekani jeho TV muze jeho zprdele pripojeni, zaruseny Wifi, apod.
Bezny Franta Uzivatel vidi, ze "se mu seka ta televize". A vola na zakaznickou linku... kde mu samozrejme nemaji realne sanci pomoct (protoze reseni je mimo jejich pole pusobnosti), ale presto - protoze to operatorovi predepisuje call script - se mu snazi "pomoct" nesmyslama jako restart modemu, apod., coz je samozrejme naprd, nic to nevyresi a jen to Bezneho Frantu Uzivatele otravi a nasere.

před 29 minutami, technik napsal:

K té kvalitě přes OTT, každému vyhovuje něco jiného a je potom také s tím pokojený.

jojo... decka v Africe taky nevedi, ze se da zit i bez podvyzivy a much v obliceji, tak ten jejich zivot povazujou za normalni...

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

OTT je úplně o lejně, protože v případě problémů to poskytovatel OTT hází na poskytovatele internetu a poskytovatel internetu odpálkuje zákazníka s tím, že se má obrátit na poskytovatele TV (v lepším případě mu rovnou nabídne svoji IPTV, pokud ji má). Služby tohoto typu mohou být skutečně pouze jako doplněk někde na cesty, ale ne jako hlavní zdroj signálu doma.

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlašte se a přispívejte pod Vaším účtem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Vložit jako neupravený text

Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

• Vytvořit...