Jump to content

Vodafone TV oficiálně spuštěna

Recommended Posts

Co je divného na tom, že každý dodavatel televizních programů vyžaduje svoje zařízení? Tedy pokud je řeč o tom CA modulu? Mám UPC, mám od něho modul s kartou. Mám Skylink, mám od něho aktivovanou kartu, kterou si spolu s doporučeným modulem sám zakoupím (totéž freesat). Mám Digi, mám od něho modul s kartou.
Čekat, že každý poskytovatel TV bude vytvářet nějaké aplikace do TV a já si budu vesele přebíhat mezi operátory, je zcela naivní. Jednak se operátoři nikdy mezi sebou nedohodnou (a bez toho není šance) a za druhé by museli být úplně na hlavu, protože každý operátor má snahu si udržet zákazníka a ne mu umožňovat snadný odchod ke konkurenci...

Jenom doplním Evžena, že ta úchvatná IPTV ani neumí HbbTV, takže to si mohou poskytovatelé narvat do špic i se zpětným shlédnutím :P

• -
  • -
  • -
  • -
  • -

jenom v rychlosti, protože bych už taky měl vytvářet nějaký hodnoty 😄

ott televize se neseká, ott televize nepadá - záleží na kvalitě internetu, upc / vf má net s rychlostí v řádu stovek Mb/s, o2 jede přes dva drátky, kde z toho často nevyždímá víc jak pár Mb/s

ott televize nemá žádný zpoždění - tohle srovnávám s časem v mobilu, kde se to synchronizuje podle internetu, ale nejspíš bude existovat i přesnější měření času, i kdyby tam byla sekunda nebo dvě zpoždění, tak v tom žádnej problém nevidim

@Adolf.Shitler pokud má dodavatel televizních programů vlastní aplikaci, může získat novýho zákazníka do pár minut... pokud ale bude mít služby nekvalitní, stejně rychle o něj může i přijít, takže je to pro všechny jednoznačně výhoda

to forum je hroznej žrout času... 😶 mizim

• -
  • -
  • -
  • -
  • -
před 32 minutami, Adolf.Shitler napsal:

Čekat, že každý poskytovatel TV bude vytvářet nějaké aplikace do TV a já si budu vesele přebíhat mezi operátory, je zcela naivní. Jednak se operátoři nikdy mezi sebou nedohodnou (a bez toho není šance) a za druhé by museli být úplně na hlavu, protože každý operátor má snahu si udržet zákazníka a ne mu umožňovat snadný odchod ke konkurenci...

No někteří operátoři to asi vidí jinak, když ty aplikace pro smart TV už mají. A nechápu, o čem by se spolu měli domlouvat.

před 19 minutami, Slamb napsal:

...i kdyby tam byla sekunda nebo dvě zpoždění, tak v tom žádnej problém nevidim...

Ono když já vidím, že rozhodčí vhazuje puk a soused za zdí už křičí gól, tak to není to pravé ořechové. A ano, děje se to. Ale nejen mezi DVB-C a IPTV/OTT, ale bývá i posun mezi SD a HD verzí jednoho programu. Mám to vyzkoušené.

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, CA modul
  • Ústí nad Labem

Jen malá poznámka ke zpoždění signálu. Bohužel to bude vždycky a v současnosti u všech OTT signálů dosahuje hodnot 20-40 sec. Je to dáno potřebou transkodovat signál do "jiného" standardu než je dodáván programerem. HEVC je nejnáročnější na výpočetní výkon, takže u něj by mělo být zpoždění největší, mpeg4/AVC je méně náročný a nakonec mpeg2 nejméně, následně zpracovat v scrambleru a puštění v playeru.

K té kvalitě přes OTT, každému vyhovuje něco jiného a je potom také s tím pokojený. Např HBO vysílá s BR v mpeg4 cca 15 Mbps, v IPTV (OTT) to pak bývá 6-8 Mbps mpeg4 a 4-6 pro HEVC.

• -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC