Jump to content

TV Praha a TV Hradec Králové ukončí vysílání


Recommended Posts

V pátek o půlnoci ukončí vysílání regionální stanice TV PRAHA a TV HRADEC KRÁLOVÉ. "Důvodem k tomuto kroku byly ekonomické důvody, zejména neúnosná finanční zátěž vyplývající z poskytované služby," informuje mluvčí RTV Galaxie Jana Adamčíková.

 

Vysílání TV PRAHA a TV HRADEC KRÁLOVÉ od ledna letošního roku zajišťovala na základě uzavřené smlouvy výrobu pořadů a vysílání televizního programu pro Martina Kindernaye, držitele licence na vysílání regionální a metropolitní TV PRAHA a TV HRADEC KRÁLOVÉ, se rozhodla tuto svoji činnost ukončit a smlouvu vypovědět s účinností k 15.7. tohoto roku.

 

Stanice TV PRAHA a TV HRADEC KRÁLOVÉ byly dostupné přes 4 terestrické analogové vysílače v Praze (K9 - budova Eltodo na Novodvorské, K11 z Národního technického muzea, K28 ze Strahova a K58 z Malešic) a jeden u Hradce Králové (K46 - Chlum). Program TV PRAHA byl dostupný i v rámci experimentálního provozu DVB-T na území Prahy a středních Čech v rámci sítě firmy Czech Digital Group na K46.

 

Společnost GES Media Holding nedávno ukončila svoje aktivity ve vydávání časopisů Mladý svět a TV Tip. Nyní se chce provozovatel soustředit na blížící se digitalizaci terestrického vysílání u nás.

 

TV Praha a TV Hradec Králové přenášely shodný program, který se lišil jen ve zpravodajství. Podle webových stránek sleduje stanici TV Praha/TV Hradec Králové denně 17 tisíc diváků a alespoň jednou týdně 80 tisíc lidí.

 

Zdroj: http://www.parabola.cz/r-art.php?id=1121335198

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno
Link to post
Share on other sites

Info z web stranek Karnevalu:

 

TV Praha ukončila své vysílání

15.7. ukončila své vysílání TV Praha. Tento 2. program Primy již není dostupný v pozemském vysílání v Praze ani na návazných kabelových sítích Karnevalu v okolí Prahy a také Příbrami, Nymburce a severních Čechách. Důvodem je, že provozovatel nemá vlastní licenci a nebude dále zajiš´tovat vysílání pro třetí osobu.

 

Klientům Karnevalu se omlouváme za ukončení vysílání jednoho ze zajímvých programů nabídky MINI. Bohužel ale nemůžeme situaci jakkoli ovlivnit.

Pro nabídku MINI připravujeme nový program, který by se na obrazovkách mohl objevit na začátku září. Do té doby přineseme náhradní vysílání některých zajímavých českých, slovenských nebo zahraničních projektů, od příštího týden například nové filmové kanály CS Film a Film+.

 

Ten novy program v nabidce Mini bude pravdepodobne Top TV :puker:

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...