Jump to content
deguster

LG TV + CA modul nenajde žádný programy UPC - NÁVOD

Recommended Posts

Problém s LG televizemi a CA modulem od UPC - ladění nenajde žádné stanice, nebo jenom 18 stanic veřejně šířených.

Po patáliích jsem na to konečně přišel, snad to někomu pomůže. Tento postup fungoval na LCD 42LK430 a LED TV taky 42“ tuším 3550. A pozor nezná ho ani specialista na telky ani technici od UPC!

Problémy:

1) U staršího modelu LK430 se muselo zvolit v Nastavení jako země Rakousko, abychom vůbec mohli pracovat s kabelovkou jako zdrojem TV signálu. Pokud se nastavila ČR, tak se v menu kabelová TV jako zdroj signálu vůbec neukázala, byla tam jen možnost anténa. Pozor má to i nevýhodu, programový průvodce louská češtinu pak jako tatar.

2) Zajdeme do nastavení a v položce Nastavení kabelové DTV MUSÍ být service operator zvolen jako jiný operátoři, pokud tam máme paradoxně zvoleno UPC tak to prostě nefunguje.

3) V Nastavení bychom měli zvolit manuální ladění, někdy nám televize neumožní zvolit nic jiného než automatické ladění. Tak ho pustíme a necháme ho dokončit hledání. Poté by se nám měla položka ručního hledání uvolnit. Pokud ne,tak si zvolte na TV nějaký najitý program, třeba ČT1 (pokud se vám objevilo z aut.hledání) a jděte znova do nastavení a dejte manuální ladění.

4) V manuálním ladění budeme zadávat jednotlivé multiplexy ručně dle parametrů brožury od UPC s názvem Frekvenční přehled digitální kabelové televize, viz odkaz dole. Vždy zadáme frekvenci, jsou tam dvě, mě fungovala vždy ta první, poté zadáme přenosovou rychlost a modulaci. Nic těžkého, všechny data jsou v brožuře. Celkem je dle příručky 19 multiplexů, ale mě poslední nešel naladit ani na jedné televizi a programy jsem měl i tak.

 

http://www.upc.cz/pdf/Frekvencni_prehle ... evizee.pdf

 

Stálo mě to pár hodin práce a dost nervů, ale nemusím mít set top box a doufám, že ten návod pomůže i Vám!

 

 

Ps: a kdo by jste byl naprdlej na LG, tak věřte že jsem si dost užil i se Samsungem a CA modulem, prostě s CA modulem je o zábavu postaráno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nebyl tam nahodou v nabidce zemi jeste symbol dve minuska..? (--)

Tohle se pouzivalo u LG, u kterych to taky nefungovalo na cz nastaveni. Pak fungovalo i EPG. Rozsypany byl jenom teletext..

 • Jiná služba
 • -
 • -
 • CA
 • OVA

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Máme doma stejný typ televize LG LK430, problémy při ladění byly, ale jen že jsem omylem nezaškrtnul aby čísla programů nebyla "natvrdo" chtěl jsem je měnit. pak jsem dělal znovu ladění a našlo to méně programů, asi při 3 ladění při nastavení Čr, poskytovatel UPC a frekvencí zadanou z video návodu UPC to našlo naprosto všechny prgramy. Možná je to tím že jsem televizi před prvním laděním aktualizoval na nejnovější FW pomocí návodu na stránkách LG. určitě jsem ale ádné Rakousko či jiné operátory nevolil. Ptal jsem se technika když donesl CA kartu, jak je možné že jednou to najde tolik a podruhé o tolik více programů. a nedokázal odpovědět... Ale byl jsem pochválen a koukal na mě že se mi to povedlo všechno naladit, jelikož s tím má spousta lidí problémy říkal... Ca modul televize vzala bez problémů, za pár minut běželo vše a až po 2 měsících se ukončili některé programy, které nemáme pokryté v rámci balíčků...

Spíš jediné co mě štve je EPG na televizích LG, přeci jen přes settopbox mi to přišlo přehlednější ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Starsi modely LG nemaji povoleny kabelovy tuner pro region ČR, proto je nutne volit jinou zemi (Rakousko, Švedsko..),

u novejsich modelu uz tento problem odpada.

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spíš jediné co mě štve je EPG na televizích LG, přeci jen přes settopbox mi to přišlo přehlednější ...

Nevím, jak to máš s LG, ale mně u TV Philips přišlo, že, ten, kdo dělal to zobrazování EPG, tak snad nepoužil mozek. Ale je to moje chyba, když jsem kupoval TV, soustředil jsem se na kvalitu obrazu, zkoumal jsem i rozmístění tlačítek na ovladači, ale tohle mě nenapadlo. Naopak Handan tohle zvládá perfektně - alespoň s ohledem na mé subjektivní požadavky.

 • Internet 100
 • -
 • -
 • Modem
 • Velké

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

já jsem chtěl jen upozornit na fakt, že mám nejspíše stejný model televize s kolegou a nemusel jsem to obcházet přes "jiný stát" .... možná je to tím, že jsem aktualizoval software televize ...

 

jinak co se EPG týče, tak jsem zatím nenatrefil na televizi se kterou by mi to vyhovovalo tak jako s Handanem....

psal jsem i na podporu LG jestli v nějakém s updatů se nebude měnit uživatelská nabídka či alespoň něco ohledně EPG, a bylo mi sděleno že aktualizace řeší pouze chyby které se mohou vyskytnout... žádná vylepšení v aktualizacích nemáme hledat :D

 

Taktéž mě při koupi televize nenapadlo zkoumat EPG, ale spíše jsem se zaměřil na jiné parametry... alespoň vím čeho se v budoucnu vyvarovat...

ale nejsem si jist, jestli jsou mi v elektru schopni ukázat EPG průvodce? ...

 

Jinak s elektronikou od LG jsme celkově doma spokojení, jak s domácím kinem tak s televizí. žádné poruchy, nic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Ja mam 42PT353 coz je take starsi LG a vse slape na stat Cesko,vcetne EPG..... Ne vdy starsi TV se musi ladit na jine zemi......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...