Přejít na obsah
Terohlaf

Problém s routerem Dlink DIR-600

Recommended Posts

Zdravím, mám problém s routerem, co máme už asi 2 roky. Nějakou dobu normálně šel, nebyl ani žádný větší problém při jeho nastavování. Pak začaly výpadky UPC (máme tarif Fiber Power 10 Mb/s), které se dost opakovaly. Docházelo tedy z naší strany k překonfigurování routeru a od tý doby (možná už víc než půl roku) musíme být napíchnutý na kabel. Než se úplně naštvu a zanevřu na UPC (bohužel mám víc špatných zkušeností) a než se začnu poohlížet po jiném routeru, zkusím ještě poslední možnost - radu od vás, zkušených. Zkusila jsem snad úplně všechno, od resetování, přes konfiguraci na webu, pomocí CD až k vypnutí firewallu i Avastu.. Nepomohlo vůbec nic. A jak to vypadá, když Dlink nastavím? Vše by mělo běžet dobře, dokonce i na PC při kliknutí na "odstranit potíže" to píše, že žádný problém nebyl nalezen, ale na routeru svítí pořád oranžová kontrolka, místo klasické zelené. Dokáže mi někdo z vás pomoci? :(

Sdílet toto téma

Jestli to při zapojení modem>>PC funguje a přes router ne, tak se můžeš naštvat leda na to, co je to ten D-Link za krám, ale určitě ne na UPC, příp. chyba v kabeláži...

Sdílet toto téma

Tak pak není co řešit, ne? Na straně UPC chyba není, takže router resetnout dle návodu do výchozího nastavení, nakonfigurovat znovu a pokud to nepomůže, tak reklamace a jestli je to mimo záruku, tak koupit nový (ideálně nějaký TP-Link, z těch levnějších třeba TL-WR743ND).

Sdílet toto téma

Urcite se mrkni na ten firmware a kdyztak tam nahrej novejsi pokud je:

http://www.dlink.cz/cs/Satellite?c=Prod ... FDLWrapper

Tak bohužel, novější firmware mi to nedovolí stáhnout a reset do továrního nastavení už proběhlo asi pomilióntý bez úspěchu.. Pořád na mě bliká oranžová kontrolka. Nejdivnější je, že k mobilu a jiným zařízením se dá připojit (ukáže to i sílu signálu), ale už se nedá surfovat. To je to, co mi hlava nebere.

Jdu vyhledat nějakej novej router, na D-link jsem právě zanevřela. I přesto vám všem díky za rady :)

Sdílet toto téma

Ten firmware jde stahnout odsud: ftp://ftp.dlink.cz/dir/dir-600/driver_software/

jen si dej pozor abys stahla ten spravny -

Novější typ routeru ma hardware revize B5, ftp://ftp.dlink.cz/dir/dir-600/driver_s ... 120203.zip

Starsi typ routeru ma HW označený výrobcem jako revize B1/B2 ftp://ftp.dlink.cz/dir/dir-600/driver_s ... 101213.zip

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Inu, firmware jsem stáhla, nahrála.. pak i resetovala router jako pokaždý a stejně nic. A teď už mám objednaný nový: TP-LINK TL-WR841ND. Hlavně, že se to vyřešilo a pomohli jste mi rozhodnout se. Díky všem.

Sdílet toto téma

No doted se ti resilo jestli je router ok nebo ne, ale nepadlo ani slovo o tom jak to mas vlstne nastavene,

takze, bych se ani nedivil kdyby byl jen problem v nastaveni toho routeru.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

To už je teď i jedno, právě jsem si zprovoznila ten novej, kterej šlape.. nejsem úplnej profík v nastavování, ale ani žádnej analfabet, takže si nemyslim, že by něco bylo špatně. Krom toho, prolezla jsem už kdejaký fóra s radama k týhle problematice, zkoušela to nastavovat přes CD, přes admina i jen přes nový zařízení. Nešlo nic. Jinak by se mě na nastavení mohl někdo zeptat (nevím, jaký jsou logický postupy a proč jste mi tu navrhovali zrovna firmware jako první řešení), kdyby měl pochybnosti.

Sdílet toto téma

1) nejsem úplnej profík v nastavování, ale ani žádnej analfabet, takže si nemyslim, že by něco bylo špatně

2) zkoušela to nastavovat přes CD, přes admina i jen přes nový zařízení, nevím, jaký jsou logický postupy a proč jste mi tu navrhovali zrovna firmware jako první řešení

když se na to podívám takhle pod sebou, nejdřív píšeš, že analfabet nejsi, hned ale potvrdíš přesnej opak, kecko :lol: tudíž se obávám, že má tomus pravdu 8)

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku