Přejít na obsah
chucic

Problém s odchozím SSH spojením, port?

Recommended Posts

Dobrý večer,

 

mám malý/velký problém, situace je následující: doma (JV Morava) mám místního poskytovatele (veřejná IP), tady v Brně UPC aninevimjakypresnetarif. Doma na serveru SSH, port 22 v routeru povolený, když se připojím např. přes mobil (Vodafone) jakožto modem k netu, tak se přes SSH (Putty,WinSCP) v pohodě dostanu, ale z tohoto UPC mi to prostě nepřipojí, WinSCP hlásí "Síťová chyba: Čas pro spojení vypršel." a Putty "Network error: Connection timed out". Firewallem by to být nemělo, během minuty se odpojím od wifi, připojím přes mobil a SSH jde a za minutu přepnu připojení zpátky a SSH nejde.

 

Je vůbec možné, že mi UPC blokuje port 22? Nebo je chyba někde mezi klávesnicí a židlí?

Sdílet toto téma


Link to post
Návštěvník

Standardně UPC porty neblokuje, ale už se mi stalo, že mi UPC zablokovalo takřka všechny porty, protože se domnívali, že je na mém PC virus.

Zkus jim zavolat, jestli ti opravdu neblokují porty.

Nebo si (pokud jsi technický typ) zkus změnit MAC adresu zařízení (router nebo PC), které je připojené k modemu od UPC. Tím bys měl dostat jinou IP adresu a případná blokace by měla zmizet.

Sdílet toto téma


Link to post

tomus:

 

Ok, možná jsem se špatně vyjádřil. Nemůžu navázat odchozí spojení přes SSH. A předpokládám (opravte mě, pokud se pletu), že testy portů z internetu fungují tak, že se pouze zjistí, zda nějaká služba naslouchá na daném portu, a pokud ne, port je označen jako zablokovaný, tudíž mi tyto testy neřeknou, proč mi nefunguje odchozí spojení.

 

Skippi:

 

V routeru jsem naklonoval MAC notebooku, ale nepomohlo, pořád jsem se nebyl schopný připojit přes SSH domů. Btw, po vrácení tovární MAC adresy mi UPC přidělilo jinou IP, o přidělení statické si musím zažádat?

Sdílet toto téma


Link to post
Návštěvník

Zkus otevřít SSH spojení na adresu tunnel.shellmix.com. Mně to (po úpravě SW firewallu) funguje.

Sdílet toto téma


Link to post

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

×