Přejít na obsah
Drayk

Rozklad obrazu. HELP

Recommended Posts

Ahoj lidi , mám problém , využívám jak internet tak TV od UPC. Když beží TV a nemám zaplý PC , tak mi obraz funguje bezvadně . Ale když zapnu PC na který je připojený LAN kabel . Tak se mi obraz rozzrní a strašně mi skáče signál . Ale na WIFI tento problém nemám . Prosím o radu , děkuju ...

Sdílet toto téma

V zasade by to mohli zpusobovat dve priciny,

- budto je problem v zapojeni modemu, internet a TV musi byt v zasuvce UPC kazdy zapojeny zvlast do sve zdirky,

pokud to tak neni, tak muze nastat problem s prijimem, protoze zpetny kanal internetu muze rusit digitalni TV, coz je prave v zasuvce ve zdirce pro TV odfiltrovane.

- nebo muze byt problem v propojeni PC s televizorem ci STB, treba pri pouziti TV karty v PC,

v tomto pripade je problem obvykle způsoben rozdílnými zemními potenciály mezi dvěma zařízeními, čili různými zemnícími body mezi rozvodem sítě a rozvodem signálu UPC. Vlivem rozdílného potenciálu pak protéká vyrovnávací proud mezi rozvodem signálu a napájením přístroje, který způsobuje brum, nebo nekdy i poruchy obrazu.

Obvykle pomůže zařadit do cesty signálu UPC tzv. galvanický oddělovač, třeba takový http://www.alza.cz/hama-antenni-galvani ... 185700.htm. Vyrábějí se jak s IEC konektory (klasické anténní), tak i s F konektory.

Nedavno se to resilo zde: viewtopic.php?f=10&t=4269

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku