Přejít na obsah
rado77

UPC Basic - cudne audio u niektorych kanalov

Recommended Posts

Ahojte,

zriadil som si UPC Basic a mam zakladny Hadan 5000-ku. Klasicke prepojenie SCART-om. Co je ale problem (alebo to problem nie je?) je to, ze hlasova audio stopa u niektorych kanalov ako Cinemax alebo HBO2 je proste akoby nahrata s 2-3 krat nizsim volume ako efektova=zvukova stopa. Takto su filmy nepozeratelne, lebo bud musim dat volume nahlas aby som pocul hovorene slovo vo filme, ale akonahle pride nejaky zvuk, idu mi "okna vyletiet", resp. manzelka ide z koze vyletiet, kedze mame akurat 5-tyzdnovu dceru :) Proste Cinemax a par dalsich su v podstate nepocuvatelne. Vsetky ostatne programy su uplne ok. Ziaden zosilovac, ziadne special nastavenie zvuku v TV... Je to proste tak?

Diki moc,

Rado

Sdílet toto téma

Nemas na STB nejak spatne nastaveny zvukovy vystup - v menu nastaveni a u samotneho kanalu ?

Mozna by bylo dobre aby sem napsali sve zkusenosti s temito kanaly i ostatni uzivatele ze slovenska.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Zober si radsej CA modul ked mas TV s DVB-C.Tieto nevkusne krabice s kiklopovym zelenym okom :puker: UPC repasuje,posiela ich dalej do obehu a ponuka zakaznikom,dokonca si necha za to po novom platit mesacny pausal 1,90€,doteraz boli zadarmo.Je mozne,ze pouzivas prave ten moj,pouzivany niekolko rokov :D ktory som im vratil a zobral som si druhy CA modul.Ale ked ti to pomoze,v menu tohto STB sa da nastavit hlasitost audia pre kazdu stanicu zvlast.

• lokalitaBratislava II
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic
  • zařízení3x CA,Samsung TV,HBO,Plus,Ubee EVW3226

Sdílet toto téma

Je mi jasne ze tieto zakladne "handry 5000" repasuju a znovu a znovu ich davaju dalsim uzivatelom. Keby som ho otvoril, vnutri by bol plosak urcite plny prachu :twisted:

Pozeral som tie nastavenia u programov, ale vsetky kanaly maju nastavenie rovnake. Taktiez som si vsimol, ze u tych "inkriminovanych" kanalov Cinemax, HBO alebo HBO2 ked prepnem Audio=EN , tak uroven volume hlasov ostava rovnaka, ale vsetko ostatne audio vo filme je tichsie :shock: A ked prepnem zase spet Audio=CZ, tak uroven hlasitosti hovoreneho slova ostane, ale vyrazne sa zosilnia zvuky filmu :shock:

Napr. teraz kukam Captain America na HBO2, a ked tam strielal ten zly z dela tu modru plazmu, tak v CZ verzii to delo neskutocne silno buchalo, a v EN verzii nie. Takze problem bude zrejme v tom, ze to CZ/SK audio je nejako prisposobovane pre 5,1 zvuk alebo co, a mozno vecsine ludi to hra ok, lebo maju 5,1 zostavy a podobne. Nemam ine vysvetlenie. Ale som uplny laik v tomto, tak sa rad poucim :scratch:

Sdílet toto téma

Návštěvník

Program HBO2 nemá Dolby Digital zvuk. Mne ide zvuk v poriadku vez CAM aj cez Handana. Skús urobiť továrenské nastavenie.

Sdílet toto téma

No je to haluz. Skusil som vsetko mozne, ale zvuk je rovnaky. Asi sa na to vykaslem, myslim ze na SK aj tak UPC poskytuje Cinemax a HBo-cka len na 3 mesiace zdarma k programu Basic. Takze aj tak o tie inkriminovane kanaly pridem. Vsetky ostatne kanaly maju audio ok. Ale je to minimalne ze cudne :shock:

Sdílet toto téma

rado77

A co ti v tom brani aby si sa zbavil toho srotu (CV-5000) a zobral si CA modul?Kvalitu obrazu a hlavne zmienovaneho audia uz nebudes musiet viac riesit.

• lokalitaBratislava II
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic
  • zařízení3x CA,Samsung TV,HBO,Plus,Ubee EVW3226

Sdílet toto téma

Brani mi v tom narodenie dcery :) Teraz totizto idu vsetky peniazky na nu atd... :) Inak by som hned kupil novy TV, lebo ten co mame sucasne ma asi 6 rokov :roll: Ja nie som nejaky sledovac telky, ale zena ju casto vyuziva a pozera. Cele toto vzniklo preto, lebo som sa nevedel zmierit s nekvalitou obrazu cez normalny analog. Obraz na tej plochej telke vcelku hodne zrnil. Zavolal som vtedy technika z UPC, nech mi omeria privodny kabel do bytu, lebo sa mi nezda aby telka napichnuta priamo na kabel do bytu zrnila. Myslel som ze je niekde v panelaku po ceste dole zalomeny alebo tak... Ale technik nameral nejaku hodnotu merakom a ze "super, signal je ok". Tak sa pytam ze "ok, preco to teda zrni? Je to tou starou telkou?" A on ze "je to aj telkou, ale aj tym ze frci analog prenosom. Ked si date box od UPC, obraz bude podstatne lepsi".

Tak som to konzultoval aj priamo v UPC a v podstate mi to technik potvrdil. Tak som isiel do toho, box je doma a obraz je teda fakt podstatne lepsi. No a k tomu teda som si poriesil aj kabelaz, vhodny rozbocovac a ako mi tu chlapci aj vhodne poradili (este raz vdaka) kvoli brumu aj galvanicky oddelovac. Miesto kuskov kablikov a kadejakych IEC koncoviek (mam 2 telky) som nahodil F-kove spojky. No proste obraz je teraz 100 a jedna. Zena spokojna, ja som spokojny.

Ale samozrejme do buducna uvazujem o kupe LED TV (kukame cca z 3 metrov takze bude stacit uhlopriecka 70-80 centi) a aspon Handanu 7000 s HDMI (prenajom od UPC za 2,90 eury mesacne), nech uz teda mame ako sa hovori aj to haaa-deeeee :cheers:

Sdílet toto téma

No nejsem si jisty jestli tohle zapojeni je zrovna idealni,

modem a televizor by nemel byt rozbocen obycejnym rozbocovacem, protoze pak muze vznikat ruseni televizru zpetnym signalem od modemu,

spravne by tam mela byt zasuvka, nebo aspon HPF filtr na vystupu k tv.

Ale na tvuj problem se zvukem to stejne urcite vliv mit nebude.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Tomus tu asi teď není, takže: Síť kabelové televize byla budovaná pro jednosměrnou komunikaci směrem k uživateli, což vyhovuje i pro download internetu, nikoli však pro upload od uživatele. Pro upload se využívají frekvence pod I. tv pásmem (pod 40 MHz), ty však mohou pronikat zpět do připojených zařízení (tv) a tím rušit příjem (tedy spíše jejich harmonické kmitočty). Proto se do odbočky pro tv a rozhlas vkládá filtr, který kmitočty pod cca 40 MHz nepropustí - možná je to právě Tomusem zmiňovaný HPF filtr, neznám. Standardně je takový filtr v účastnické zásuvce.

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCompal CH7465LG, 3x CAM

Sdílet toto téma

Aha, diki za odpoved. A mam to teda nejako riesit, aj ked nebadam na obraze nieco rusive? Je to povedal by som podmienkou, ze pri mojom type zapojenia bude urcite modem robit sarapatu? Nemam totizto tu origo UPC zasuvku na stenu. Prip. co by sa dalo kupit ako alternativa? Predavaju aj take filtriky, alebo rovno krabice na stenu obsahujuce ten filter?

Sdílet toto téma

Pokud to nezpůsobuje žádné rušení požadovaného příjmu, nedělej nic, neřeš problém, který (zatím) neexistuje....

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

Dobre dobre. Necham tak :wink: A len v ramci informovanosti, napr. ze prejdem povedzme na Handan 7000, novu TV cez HDMI, a zrazu si na obraze to rusenie vsimnem, co mam presne kupit? Neviem totizto ani co mam hladat na webe...

Sdílet toto téma

rado77 Zkus hledat HPF filtr (horní propusť), ale neuváženě nekupuj, jen si něco přečti. V postatě se jedná o kombionaci jednoho odporu a jednoho kondenzátoru. Jelikož se v kabelové síti dnes I. ani II. tv pásmo nevyužívá (asi záleží na stáří té které sítě), postačila by propusť pro používané frekvence (DVB+analog+radio), prakticky pro frekvence nad 200 MHz, jinak řečeno, na přesnosti konstrukce příliš nezálezí, důležité je mechanické provedení (F nebo IEC konektory)...

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

Myslim ze je zbytecny se zatezovat podrobnostma, pokud nejsou vypadky signalu, tak to nema smysl resit,

pokud nejaky problem pozdeji nastane, tak je to vec UPC, protoze ti to zapojovali, pak tam, bud daji svoji zasuvku, nebo filtr (ktery filtruje kmitocty pod 75 MHz, kde bezi upload pro internet).

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

? Pise mi nula sprav...a fakt som ziadnu nedostal :shock:

Ale spet k teme - opet som vcera skumal, preco maju Cinemax, HBO a HBO2 hlasnejsiu efektovu stopu voci hlasovej stope, a skutocne je to v tom, ze v jazykovej verzii CZ je na tychto kanaloch akoby zosilnena efektova stopa. Ked prepnem jazyk na EN verziu, zvuk je uplne v poriadku. A tak pozeram tieto kanaly v anglictine

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku