Jump to content

CISCO EPC3925 a počet připojených zařízení


Guest Bohy

Recommended Posts

Dobrý den,

 

omlouvám se, pokud se tu už podobná věc řešila, pokoušel jsem se zběžně ve fóru hledat, bohužel jsem nic nenašel a problémem je, že mě poněkud tlačí čas.

 

V panelovém studentském bytě si plánujeme zařídit internet od UPC (Fiber Power 30) a k tomu pronajmout wifi modem od UPC CISCO EPC3925 (ED 3). Mou otázkou je, zda když se budeme chtít na wifi připojit zároveň v šesti lidech (všechno notebooky, předpokládám že s 802.11n), zda je to technicky vůbec možné.

 

Je mi jasné, že pravděpodobně dojde ke snížení rychlosti, ale hlavně mám strach o to, aby se šest lidí najednou bylo schopno k internetu připojit.

 

Moc děkuju za každou reakci, jsem v tomto oboru laik, a tak bych nerad něco zařizoval metodou pokus/omyl.

Link to post
Share on other sites

Nevidím důvod, proč by to nešlo. Rychlost se prostě rozdělí podle potřeby jednotlivých připojených. Já mám doma přes wifi zapojených 7 zařízení na 6Mb lince a nemám vůbec žádný problém.

 

Co by mohlo být limitující je upload, on ten 1Mbit je sám o sobě docela o ničem, jak na tom bude napojených 6 lidí, tak to bude tragédie. Pouvažoval bych nad tím, že si připlatíte 100 Kč a budete mít 60/6 linku.

Link to post
Share on other sites

Bohy: Samozřejmě to fungovat bude. 1 mbit/s uploadu se nemusíš bát - nejspíš vám bude úplně v pohodě stačit. Záleží jen na tom, jak hodláte připojení používat. Připlatit si pak stovku kdyžtak můžete vždycky, přejít na nižší tarif vás ale vyjde na 300,-.

 • Internet 300
 • Jiná služba
 • Komfort
 • Cisco EPC3925, CA modul
 • Pardubice
Link to post
Share on other sites

Ono by chtělo napsat co kdo na tom netu bude dělat. Zadřu ti i 10M linku když na ní připojím počítač co bude stahovat a sdílet stovku torrentů s neomezeným nastavení rychlosti a do toho jinej bude poslouchat hudbu z youtube, chatovat po skype a stahovat na pozadí 3 filmy z ulozto....to když nemáš na routidle nastaveny nějaká omezení pak se ty s obyčejnou kontrolou pošty ani nepípneš...

Pokud by těch 6 jen vyhledávalo informace a běžně surfovali po netu pak by to šlo. to j mega je rychlost odesílaných dat...omezující např. kdybych chtěl doma mít vlastní web server. třeba eshop..zkoušel jsem to u sebe..mám na serveru např. diskuzní server..odezva je tragická z netu...100 lidí by si vůbec nepokecalo, server se fláká ale roura ven je úzká...

Link to post
Share on other sites

nechápu, jak může někdo s absolutní jistotou tvrdit, že na 6 počítačů stačí 1 Mb/s, když je daleko pravděpodobnější, že se ta kapacita vypaří jak pára nad hrncem už při menším počtu :lol: že se sem někdo přijde zeptat, to nic nevypovídá o tom, kolik čeho odesílá - odesílají všichni, stejně tak všichni něco stahujou...

 

jistěže většinu času leží celej download i upload ladem, ale když už ta potřeba větších přenosů přijde na dva počítače najednou, pak je z 1 Mb/s najednou 0,5, nedejbože aby zrovna chtělo uploadovat víc uživatelů současně... 6 Mb/s je pro 6 uživatelů minimum - při maximálním vytížení by měl mít každej k dispozici aspoň ten 1 Mb/s, což už samo o sobě je zoufalství, ale jestli to bude 6 nebo 10 Mb/s je už asi celkem jedno...

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
Link to post
Share on other sites

Zanechte prosim tech zbytecnych dohadu !

Pokud uz si Bohy bude objednavat modem CISCO EPC3925, tak by bylo asi vhodnejsi poridit si i ten rychlejsi internet,

ale pokud ma hluboko do kapsy, at si otestuje jestli jim bude stacit pouze tarif 30/1 a eventualne prejde na 60/6,

ja osobne bych se urcite priklanel k te rychlejsi variante, idelane jako balicek Kombi i s TV nabidkou, protoze objednavat pouze samotny internet se financne moc nevyplati.

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...