Jump to content
Sign in to follow this  
konicekbanicek

UPC v PC

Recommended Posts

ahoj lidi, prosím o radu, chtěl bych mít v pc všechny programy co mi běží na TV a to nezávisle na ní. Volal jsem na UPC linku a bylo mi řečeno že u nás v paneláku je pouštěn jen analog signál a dvbt ne... tudíž že si mám koupit na dvb-c shop.cz jakysi patent k připojení do pc a i kartu, a nebo si tu kartu platit 49kč přímo od UPC, jenže to heblo do kterého dám tu kartu stojí 3300kč, to je pro mě docela mazec částka.. opravdu to musí být taková investice aby mi šly programy v pc?

opravdu se v tom nevyznám,, programů v tv mám přez 80 ani nevím, ale hlavně potřebuju sport, nechcu pořád koukat na ordinace a cesty domů pomoooooooc :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do PC musíš koupit kartu s DVB-C tunerem (která naladí programy) a je vybavená CI/CI+ slotem. Do toho CI/CI+ slotu pak vložíš CI+ modul (jiný už UPC nedodává) s kartou a sleduješ. Asi největší problém je najít takovou kartu, která akceptuje CI+ modul, jenž ti UPC prodá/pronajme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud ti nestaci CT4 , ale chces sledovat i Eurosport, Nova sport a pod., tak ti nezbude nic jineho nez si poridit TV kartu s DVB-C tunerem,

momentalne jedina pouzitelna je TechnoTrend TT-connect CT-3650, Lica na svem dvb-c-hopu ji ma docela drahou, da se sehnat i jinde levneji

http://shop.olmi.cz/zbozi/2310-technotr ... dtv-usb-ci

k tomu si pripocti jeste zmineny CA modul za 999,- , nebo 49,- Kč mesicne za pronájem.

 

Edit: jeste tu nedavno nekdo v bazaru nabizel TV kartu i se starsim CA modulem, tak snad moznost jak usetrit.

viewtopic.php?f=15&t=4206

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je TechnoTrend TT-connect CT-3650 skutečně jediná použitelná varianta? Mimochodem já jej mám a jsem spokojen (no až na to, že skutečně hodně hřeje a už byl i na opravě).

Ale na internetu lze najít i jiná řešení, např.:

 

http://www.mystique-tv.de/en/product-ov ... -interface

plus toto http://www.mystique-tv.de/en/product-ov ... e-cabix-c2

 

nebo

 

http://www.dvbsky.net/Products_C2800E.html

 

nebo

 

http://www.technisat.com/cs_CZ/CableSta ... 49658-229/

 

nebo

 

http://www.tbsdtv.com/products/tbs5680- ... i-usb.html

 

nebo

 

http://www.tbsdtv.com/products/tbs6618- ... -card.html

 

 

Ani s jedním z těchto uvedených zařízení ale nemám žádné osobní zkušenosti, pouze vím, že existují.

 • Jiná služba
 • Jiná služba
 • TV Komplet
 • CA modul
 • Praha

Share this post


Link to post
Share on other sites

TechnoTrend TT-connect CT-3650 jedina varianta urcite neni, ale momentalne je jedina, u ktere je overeno, ze funguje s novymi CA moduly s rozhranim CI+,

narozdil od TV karet Technisat a Mystique, ktere s CI+ nefunguji.

Zbyvajici tv karty se u nas budto neprodavaji, nebo neni znamo zda s CI+ funguji ci ne.

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno

Share this post


Link to post
Share on other sites

díky moc za vyčerpávající informace,,, do neověřeného určitě nepujdu, takže asi ježíška poprosím ať mi nakoupí v olmishopu fungující zařízení a kartu asi pronajmu od UPC.

děkuji vřele lidi, škoda jen že v této moderní době není více variant, a škoda že přímo UPC nenabízí varianty jak do PC narvat TV... konkurence je ve velkých městech velká, měli by nad tím uvažovat, ač vím že tohle jistě není jejich hlavní prioritou.,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Koupil jsem si dnes Technotrend CT-3650 HDTV USB+ CI, mám to korektně zapojené na Windows 7 64bit, v aplikaci TT viewer však nenaladím žádnou stanici - mám i nakopírovaný .ini soubor z dvb-c-shop.cz a při ladění vybírám soubor s nastavením pro UPC. Poradí prosím někdo?

 

P.S.: CA modul s kartou zatím nemám, ale i tak UPC vysílá na kabelu nebo na dvb-t pár stanic zdarma (to mi naladí TV i DVB-T set top box.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Aha, tak stačilo odpojit a připojit napájení na této krabičce. Asi se to nějak nepohodlo se systémem nebo bůhví co. Zatím jsou dojmy teda výborné, defakto nulové vytížení CPU.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Tak první poznatky - EPG je moc krásné a přehledné, akorát je trošku na prd, že se zobrazují pořady již odvysílané a nějak jsem nepřišel na to, jak to umazat / refreshovat. Řešením je snad přepnutí do Timeline zobrazení. Jinak vlastní programování nahrávání z EPG je velice pohodlné a příjemné a s tím se spojuje i relativně velice nepříjemná věc - neumí to nahrávat resp. proto, aby se pořad nahrál, nesmí člověk kliknout na stop ikonku nebo na dálkovém ovládání vypnout zařízení. Byť svítí zelená ledka pořád na zařízení, nejedná se o žádný stand-by režim. Za noc mi totiž nic nenahrálo a co jsem to zkoušel i nyní - s "vypnutým", tak to prostě nenahraje, což je trošku škoda. Řešením je nechat to puštěné se zmutovaným zvukem.

 

P.S.: Neexistuje kromě toho jejich TT-Vieweru i jiná aplikace, schopnější? Dolů v panelu u toho TT-Viewer vidím "DVBAPP", ale googlem jsem nic nenašel a Media Center co je v OS nechci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Existuje. DVBViewer Pro, stojí 15 EUR. Více informací na http://www.dvbviewer.com/en/index.php. Umožňuje nahrávání ze standby režimu PC, hibernaci PC, atd. Kromě verze PRO existuje i DVBViewer TE, která je dodávána s kartami Technisat, ta je ovšem mírně omezená, viz srovnání v odkazu. TT-Viewer sice neznám, ale odzkoušel jsem řadu dalších free i placených viewerů, vždy jsem se vrátil k DVBViewer....

 • Internet 300
 • -
 • Komfort
 • Compal LG - router mode, 3x CAM
 • Teplice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...