Jump to content

Recommended Posts

Mám modem Cisco EPC3925 a po cca 5 dnech začne zpomalovat WiFi. Modem mám nastaven pevně na kanále, kde je nejmenší provoz. Zpomalení se děje jak v pásmu 2,tak i 5GHz. Řešením je vypnutí a zapnutí modemu. Připojení PC přes LAN porty je OK. Modem Cisco mám nastaven na 5GHz, z LAN portu mám vyveden kabel do WAN portu WiFi modemu TP-Link, který vysílá na 2GHz. Zpomalení WiFi se děje po čase i na TP-Linku, i zde je řešení reset modemu. Co způsobuje zpomalení WiFi?

• Internet 150
  • -
  • TV Klasik
  • Modem, CA modul
  • Brno

ten modem je hodně starej a 150 Mb/s zvládá s vypětím všech sil, a vsadim se o cokoliv, že ten tp-link bude nějakej lacinej tesco quality 🤔 a jestli ne, tak aktualizace fw to třeba vyřeší 😮 co přesně je to zač? a proč radši místo těch dvou věcí nemáš jeden compal? 🤔

• -
  • -
  • -
  • -
  • -

Otázka je jestli tam potřebuje něco extra nastavovat, pokud ne, tak zavolat na UPC nahlásit že je s modemem problém a oni  ho snad vymění za modernější modem Compal. Protože opravdu nemá smysl se trápit s tímhle dědečkem a ještě mít za ním zbytečně připojený další router.

• Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno

Ano TP-Link už něco pamatuje a umí 100Mbps, Cisco -1Gbps .

Původně jsem měl zapojení, že z Cisco-vypnutá WiFi (můj vlastní a nechci pronájem z UPC) jsem měl z LAN do WAN TP-Linku WR-741ND a z LAN TP-Linku byly zapojeny 2x PC, 3x mobil. Toto zapojení a WiFimodem "zbytečně" navíc jsem měl z důvodu, neboť u Cisca byl uvedený problém s WiFi a s TP-Linkem vše fungovalo i WiFi bez nutnosti občasného resetu.

Protože doba pokročila, zrychlilo se připojení a síťové karty v PC, což chci naplno využít, když už je to k dispozici a platím to, tak dnes mám zapojení následující: Cisco: 5GHz-1x mobil, LAN-3xPC (maximálně 2 současně v provozu), 1x TP-Link / TP-Link (přívod WAN), 2GHz-2x mobil. Za tohoto zapojení mám posaný problém se zpomalováním WiFiny u OBOU modemů.

• Internet 150
  • -
  • TV Klasik
  • Modem, CA modul
  • Brno

Zkontrolujte zdroj k tomu modemu, už jsem se setkal s podobným problémem a byl to vadný zdroj.

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • modem
  • Praha

Tak to budeš muset vypozorovat, co se tam přesně děje... Jestli máš, cojávím, Wi-Fi kanál na Auto, tak se ti třeba přeladí na nějakej zarušenej kanál...
Otázka je taky, co přesně myslíš tím zpomalením a jak se to projevuje.

• Jiná služba
  • -
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno