Přejít na obsah
Kodl

TechniSat ISIO C -dva multimediální dvoutunerové HD PVR boxy

Doporučené příspěvky

Tak to je záhada. Já totiž myslel, že celý tvůj problém spočívá v tom, že ve výběru stanic pro automatickou noční aktualizaci SFI nemáš zvolené stanice .

Implicitně set-top box do toho výběru pro SFI aktualizace vloží prvních 60 programů. Jenže těch prvních 60 programů bere v pořadí dle laděných multiplexů. V síti UPC jsou ale na začátku ty ne-HD programy. HD programy (včetně těch ČT *HD atd.) by se tak do zúženého implicitního výběru nemusely dostat.

Zkus nahrávat dva programy najednou, jestli vůbec máš v pořádku oba tunery! Je to sice málo pravděpodobné, ale už jsem se na webu potkal s tím, že uživateli jeden tuner "odešel". Odzkoušej pak pro jistotu, jestli se opravdu ty paralelně nahrávané pořady úspěšně zaznamenaly.

Zajímavé je, že podle těch údajů ve snímku obrazovky set-top box tvrdí, že se mu podařilo těch 45 programů úspěšně aktualizovat.

Těsně po zapnutí je u VŠECH stanic v SFI přehledu "žádná dostupná data" ?

Jen abychom dohledali případné další tvé odlišnosti provozu oproti mému - máš set-top box připojený k internetu? (já mám).

Nevypíná se ti zcela přívod elektřiny k set-top boxu? Občas někdo mívá "master-slave" zásuvky či podobné vymoženosti.

Já set-top box provozuji v režimu rychlý start a mám ho trvale připojený k elektrice.

Co máš nastaveno v menu Podmíněný přístup / duální kódování? (já tam mám "Vypnuto")

Ve výběru stanic, ke kterým se má stahovat automaticky SFI aktualizace, mám vybrané úplně všechny (byl jsem líný vybírat :-) ).

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Ještě otázky:

V době automatické aktualizace - má set-top box přístup k internetu?

Ta obrazovka s výpisy "žádná dostupná data" vypadá, jakoby předtím došlo k resetu SFI dat.

Reset SFI dat bývá následkem:

a) provedení soft-reset (dlouhé stisknutí zapínacího/vypínacího tlačítka na dálkovém ovládání)

b) provedení některých nastavení konfigurace v menu, které soft-reset provedou.

Možná automatická aktualizace SFI proběhne správně, ale mezi aktualizací a spuštěním proběhne soft-reset. Nezapíná ti někdo v domácnosti přístroj tak, že zapínací tlačítko pár vteřin podrží?

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
... co máš nastaveno ...

Bohužel nejsem doma, takže jak budu, podívám se na to.

Teď vím že:

1.) Nahrávání dvou zakódovaných HD programů souběžně funguje

2.) K internetu nemám u rekordéru stálé připojení. V případě, že rekordér připojím Internet funguje, HbbTV funguje, funguje i test na německé webové SFI... Už si nejsem jist, zda jsem zkoušel nechat rekordér na Internet přes noc připojený a tedy provedu nechám z dneška na zítřek a uvidíme...

3.) Elektřinu nevypínám žádným způsobem. Master/Slave řešení u rekodérů postrádá smysl, ale chápu, že jsou lidé, kterým to nedocvakne...

4.) Jak jsem psal, zkoušel jsem oba režimy spánku, jak hluboký, tak rychlý, který mám nyní nastaven viz obrázky. Matně si vzpomínám, že jsem se jednu noc šel napít, na záchod a tak a rekordér byl ve 3 hodiny ráno probuzen (tehdy to bylo dokonce z hlubokého spánku) a měl tam nějakou hlášku o hledání, a tak jsem tehdy radoval (zbytečně), že to funguje.

5.) Co mám v menu Podmíněný přístup / duální kódování si nepamatuji, prověřím. Otázkou je, pokud to mám zapnuté, co se stane, když to vypnu? Do podmíněného přístupu a nastavení CI+ karet se mi moc hrabat nechce, abych si třeba nerozhodil možnost nahrávat dva zakódované HD programy zároveň...

Nastavení a výběr stanic pro SFI jsem řešil právě kvůli tomu, aby se stahovalo jen to co využiji. Logickým důsledkem menšího počtu stanic je jak kratší doba aktualizace, tak rychlejší vyhledávání pořadů v nataženém SFI...

Mimo jiné, objevil jsem funkce, které vývojáři jaksi nevychytali. Například tlačítko STOP/DVR je nešťastné a druhá funkce DVR je zbytečná. Pokud se člověk dívá na pořad, který je zrovna nahráván, místo aby přešel do DVR se logicky objeví možnosti zda nahrávání zastavit. Takže místo tl. STOP/DVR používám NAV a funkce DVR na STOPce je na prd... Kdyby místo takové zbytečnosti udělali na tlačítka "o stránku nahoru" a "o stránku dolů" skoky v přehrávání po X minutách (Stlačí se tl. a objeví se +1, stlačí se podruhé objeví se +2 a atd... a řekněme při +6 dám OK a záznam poskočí o 6 minut vpřed.) ...

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • UBEE EVW3226 (bridge), 3x CA vlastní
  • Praha

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
5.) Co mám v menu Podmíněný přístup / duální kódování si nepamatuji, prověřím. Otázkou je, pokud to mám zapnuté, co se stane, když to vypnu? Do podmíněného přístupu a nastavení CI+ karet se mi moc hrabat nechce, abych si třeba nerozhodil možnost nahrávat dva zakódované HD programy zároveň...

K nastavení "CI duální kódování":

Existují moduly, které umožňují dekódovat dva programy najednou. To ale není případ UPC Conax modulu. Nastavení "Auto" by teoreticky mělo stačit, ale přepnutí na "Vypnuto" je jistota, že to set-top box ani nebude zbytečně zkoušet.

S tím internetem nepřístupným zrovna v době aktualizace SFI to může souviset.

Po prvotním připojení a nakonfigurování sítě se totiž ISIO přepne do módu, kdy se snaží aktualizovat programy primárně z webu TechniSatu (konkrétně ze serveru technibutler.de - viz nastavení zdroje SFI) a teprve pak se pokouší aktualizovat SFI z kabelu, ale už jen pro programy, které na webu Technisatu nejsou. Pokud však při přístupu k webu nastane problém, může to ovlivnit další průběh aktualizace. Zřejmě nevadí, pokud na přístroji vůbec nikdy nebyla nakonfigurována síť. Stejně tak zřejmě nevadí, pokud síť připojená je, ale server Technisatu není nedostupný. Vadí zřejmě jen případ, kdy po úvodním nakonfigurování sítě je internet zcela nedostupný (zřejmě nějaký DNS timeout ?).

Jak píšeš, otestuj automatickou aktualizaci SFI při připojeném internetu k set-top boxu.

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
K nastavení "CI duální kódování"

V tomto nastavení tam mám volbu "auto"...

Na této stránce je ještě volba "CI hodiny", u kterých mám aktuálně nastaveno "sníženo"... Bohužel nevím co tato volba dělá, ale druhá možnost je "normální"...

Takže udělám toto: zapnu Internet, přepnu duální kódování na vypnuto a nastavím CI hodiny na normální a uvidíme jestli se to projeví... Jo a ještě si dám budík na 3:00 a budu sledovat co se děje :twisted:

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Praha

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
držím palce

Tak to nepomohlo...

Ve 3 ráno se rekordér zapnul, na displeji se objevilo "Vyhledávání SW XY%", kdy se procenta načítala do 98% což trvalo asi 5 minut. Pak to na 98% zůstalo do 3:15 (asi 10 minut). V 3:15 to skočilo na 100% a pak se objevil nápis "Uložení dat", který po chvíli zmizel s tím, že se rekordér uspal. Vzápětí jsem provedl kontrolu a výsledek = 0 ... :(

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Praha

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Vyhledávání SW? Že by kolidovala aktualizace SW (test) s aktualizací SFI dat?

Zkus v nastavení přesunout aktualizaci SFI-dat na jiný čas než jak je nastavená aktualizace SW.

Teď nemám možnost zjistit, jak to mám nastavené já. Nemyslím si, že by to mělo kolidovat, ale za zkoušku to stojí.

V noci není nutné vstávat - dočasně naplánuj aktualizaci SFI třeba na 22:00.

Pokud ani ten pokus výše nepomůže, tak je tu poslední možnost - kompletní reset (obnova nastavení). Možná sis při úvodním prozkoumávání a nastavování někde v nastaveních něco ... "pokazil" :wink: .

Pokud chceš, můžeš si před resetem zazálohovat seznam programů na PC pomocí programu TechniPort Plus Beta.

Samotný hard-reset (Obnovu výchozích nastavení) nejdeš v menu (nevzpomínám si přesně kde).

Případně snad jde hard-reset provést i současným podržením tlačítek standby + šipka nahoru po dobu aspoň 5 sekund. To jsem ale nikdy nepotřeboval tedy ani nezkoušel.

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
dočasně naplánuj aktualizaci SFI třeba na 22:00

Bože, vůbec mě to nemyslí... No nic, :diky díky za nakopnutí/nápovědu jak urychlit testování variant nastavení...

Mimo jiné pokud mám nastavenou aktualizaci SW tak si ji asi vypnu, protože bych nerad, aby se mě provedl update FW, který třeba bude mít nějaký, pro mě nepřijatelný bug... což mě vrací k otázce, která zde byla několikrát položena "Neví někdo, zda je možné provést downgrade FW?".

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Praha

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Downgrade fw pri ISIO C nie je mozny.. v prvych verziach (pred dvoma rokmi) to mozne bolo, od verzie 2.49.0.5-2165 maju certifikaciu Conax CSP (ISIO C obsahuje certifikovanu citacku Conax kariet), tak sa to neda - to je podmienka certifikacie Conaxu.

Downgrade fw ti dokazu urobit iba v Erfurte (sidlo Technisatu) - viem o pripade, ked nemecky uzivatel ISIO C nebol spokojny s novou verziou fw, napisal ostry pravnicky list do Technisatu, ze chce mat zariadenie v takom stave, akom ho kupil (mal tam povodne este stary fw 2.47).. musel poslat STB vyrobcovi.

SFI - mas nastaveny/vybrany SFI kanal - t.j. kanal, z ktoreho nacitava STB EPG data pri pravidelnom update? Je to v Hlavni menu -> Nastaveni -> Programovy denik -> SFI kanal.. primarny zdroj je www server Technisatu, sekundarny je DVB-C kanal poskytovatela (idealne taky, ktory ma EPG pre vsetky multiplexy - v UPC SK je to Slager TV).. ale v kazdom pripade STB najprv taha data z internetu, az potom DVB-C - cize ak nemas pripojeny STB do internetu, moze to hned skoncit s chybou (a ani sa nepokusa nacitat DVB-C EPG).

• Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

u nás to asi nemusíme řešit přímo s Technisatem, ale stačí s prodejcem ... prostě reklamace, nezobrazuje českou diakritiku, náhodně detekuje konflikty časovače, před tím vše fungovalo

ještě napíšu do technisatu jestli mi dokážou dát nějaké jiné řešení, nebo jestli jsou spokojení s tím, že budu digicorder reklamovat kvůli jejich neschopnosti řešit bug ve fw., uvidíme co oni na to

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • CA moduly, modem CISCO EPC 3208
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
UPC SK je to Slager TV

Jen pro zajímavost jsem zkoušel hledat, ale u UPC CZ se nic podobného nevyskytuje. Slager TV (Šlágr TV) sice máme, ale zcela určitě nemá EPG(SFI) pro všechny kanály a ani bych to u takového kanálu nečekal a nehledal...

Reset SFI dat bývá následkem:

a) provedení soft-reset (dlouhé stisknutí zapínacího/vypínacího tlačítka na dálkovém ovládání)

Toto řešení sice provede reset EPG(SFI), ale kupodivu s opačným efektem. Při tomto resetu se načetl automaticky EPG(SFI)na prvních 5 dní... Taková verze ruční aktualizace EPG(SFI) ;-)

Zkus v nastavení přesunout aktualizaci SFI-dat na jiný čas než jak je nastavená aktualizace SW.

Změna času aktualizace SW na jinou než aktualizace EPG(SFI) je neproveditelná, protože rekordér má jen jeden čas, ve kterém provádí všechno, ale lze jej měnit na různých místech :? ...

Povedlo se mi nastavit rekordér tak, že EPG(SFI) asi aktualizuje :cheers: . Poté co jsem včera laboroval, jsem zjistil, že při některých nastaveních se rekordér jakoby kousne :? a nedá se spustit ani ovladačem ani přímo tlačítkem. Reset dlouhým stlačením zap. sice "zafungoval", ale tak nějak divně. Nakonec pomohlo až vytažení ze zásuvky... Celé celovečerní laborování jsem završil tím, že jsem si nastavil čas na 3:30. Dnes v 7:00, než jsem šel do práce jsem se díval, jak vše dopadlo a čas poslední aktualizace byl 4:07 :o , což naznačuje, že se aktualizace pravděpodobně zdařila i když nechápu co vše se muselo dít těch 37 minut. I kdybych vše udělal ručně, tak to bude maximálně 15 minut a ne 37. Tuším, že to asi bude mít souvislost s tím "zakousnutím" viz výše, kdy se asi něco děje, ale velmi dlouho a není možné to uživatelsky přerušit :? ...

Změnil se výpis za časem poslední aktualizace EPG(SFI) (x min / a / b / c,d,e), ale protože jsem pospíchal, neudělal jsem si fotku...

Teď si nafotím, jak mám rekordér nastavený a pak začnu dělat různé změny a pokusím se zjistit, kdy to aktualizuje a kdy ne. Pak sem napíšu co a jak pro ostatní nováčky, kteří by s tím mohli mít taky problém...

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Praha

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Předtím jsi psal, že jsi měl zapnutou automatickou kontrolu na nové verze SW. Také jsi psal, že to vypneš, aby se ti samovolně firmware nezaktualizoval.

Vzhledem k tomu, že kontrola na novou verzi SW se provádí ve stejný čas jako aktualizace SFI (teď jsi psal, že to dokonce ani není možné rozdělit) tak možná ta prováděná kontrola na novou verzi SW, možná neúspěšná s nějakou chybou, zabránila, aby set-top box přešel dál k aktualizaci SFI.

Není právě vypnutí kontroly na nové verze SW ta změna, který pomohla?

Mimochodem, včera večer jsem se díval - mám oba časy aktualizace nastavené na 2:00 (asi default) a tu kontrolu na nové verze SW mám vypnout.

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
náhodně detekuje konflikty časovače

Není ten konflikt časovače způsobený překryvem klasicky nastaveného nahrávání s nahráváním, které je výsledkem "vyhledávání"?

Když vytváříš přes Vyhledávání ten seriálový timer, tak se ti při potvrzování zobrazí upozornění něco jako "Pozor, časovače z vyhledávání mohou překrýt již existující časovače".

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Mimochodem, včera večer jsem se díval - mám oba časy aktualizace nastavené na 2:00 (asi default) a tu kontrolu na nové verze SW mám vypnout.

Mě by zajímalo, jaký čas Ti to píše v Nastavení->Konfigurace systému "SFI aktualizace:"...

Jinak provedl jsem více nastavení (včetně vypnutí Aktualizace FW) a je možné, že to má vliv. Může to být také kombinace více změn, takže teď když vím, že to funguje můžu s klidem hledat jaké nastavení je OK a jaké ne. Zatím moc díky za pomoc a psychickou podporu. :salut:

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Praha

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
náhodně detekuje konflikty časovače

Není ten konflikt časovače způsobený překryvem klasicky nastaveného nahrávání s nahráváním, které je výsledkem "vyhledávání"?

Když vytváříš přes Vyhledávání ten seriálový timer, tak se ti při potvrzování zobrazí upozornění něco jako "Pozor, časovače z vyhledávání mohou překrýt již existující časovače".

já nahrávám jen přes EPG, co chci nahrát to označím, seriálový timer vůbec nepoužívám a hlavně žádnou hlášku o možném překrývání jsem neviděl

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • CA moduly, modem CISCO EPC 3208
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
já nahrávám jen přes EPG, co chci nahrát to označím, seriálový timer vůbec nepoužívám a hlavně žádnou hlášku o možném překrývání jsem neviděl

Nejsem doma, abych to hned vyzkoušel sám, ale čistě teoreticky může set-top box z nastavení duálního kódování na hodnotu "Auto" usuzovat, že by mohl teoreticky být schopen nahrávat až čtyři programy najednou, pokud dva a dva jsou ve stejném multiplexu.

I když je málo pravděpodobné, že právě tohle tvůj problém vyřeší, za pokus to myslím stojí. Zkus v menu "Podmíněný přístup" nastavit "Duální kódování" na "Vypnuto".

(viz význam tohoto nastavení o několik příspěvků výše)

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Takže jsem včera opět testovat a mé konečné zjištění je následující.

Pro aktualizaci SFI(EPG) je nutné aby byl rekordér připojen k Internetu. Není-li připojen k aktualizaci nedojde. :thumbdown:

Pro bezproblémovou aktualizaci SFI(EPG) je nutné aby měl přístroj nastaveno "Rychlé uvedení do provozu" na "zap.".

Je-li rychlé uvedení do provozu na "vyp.", aktualizace SFI(EPG) se provede, ale po aktualizaci se rekordér dostane do stavu, kdy jej není možné zapnout (ani dálkovým ovladačem, ani tlačítky přímo na rekordéru) :thumbdown: . Nepomůže ani tzv. soft-reset (5 sekund držet tl. pro zapnutí). V tomto stavu se na displeji rekordéru zobrazuje nápis "System timer". Jediným řešení, jak rekordér naběhnout, je odpojit jej od napájení :idea: .

Výše řečené bylo testováno při nastaveních: Aktualizace seznamu kanálů: vyp. i auto (Máte-li vlastní seřazení a výběry kanálů, nezapínejte ani "auto"(natož "zap."). Pokud se rekordér rozhodne pro aktualizaci, vše se rozhodí... :? ); Aktualizace software: vyp.; Aktualizovat internetový seznam: vyp. i auto; CI hodiny: normální: CI duální kódování: vyp. i auto

Pozorováno:

- Pokud není připojen Internet, pak se při aktualizaci na displeji rekordéru zobrazuje "Vyhledání SW XY%" (XY je dvoumístné číslo) a to bez ohledu na to, že je Aktualizace SW vypnutá :? . Procenta dosáhnou 98% během 5 minut a dalších deset minut se z pohledu uživatele nic neděje. Po celkových 15 minutách (5+10) naskočí 100% a pak se přístroj vypne, aktualizace nebyla neprovedena.

- Pokud je připojen Internet, pak se při aktualizaci na displeji rekordéru zobrazuje "Stahování SFI X..." (X je jednomístné číslo). Číslo dosáhlo poměrně rychle hodnoty 7 a pak se načítání zastavilo na delší dobu. Dalších 8 a 9 pak proběhlo pomaleji než od 1 do 6, ale rychleji než 7. Celá aktualizace trvá trvá něco okolo 3 minut (někdy se vypíší 2 minuty...), přístroj se následně vypne, aktualizace proběhla úspěšně.

Dohad:

Rekordér musí mít zapnutý Internet, protože jako první prohledává SFI internetový kanál. Samotné prohledávání Internetového SFI kanálu není možné vypnout. Změnou adresy na nesmyslnou jsem ničeho nedosáhl...

Závěr: Nejraději bych Technisat nakopal do p.dele zepředu :evil: . Bohužel, i přes všechny problémy je DIGIT ISIO asi nejlepší přístroj dostupný na našem trhu a nezbývá než naivně doufat, že se objeví opravený FW... Nemohu však souhlasit s výrokem na stránkách Technisatu v profilu společnosti, kde se doslova píše "TechniSat – název symbolizující kvalitu." :thumbdown: .

:arrow: Pokusím se napsat problémy, které s rekordérem mám přímo Technisatu a tak prodejci. Snad to bude mít nějaký efekt... Vzhledem k rozsahu a charakteru závad (Jsou to zjevně skryté závady, které by nebylo možné zjistit ani kdyby byl přístroj předveden na prodejně.) si myslím, že kdybych chtěl můžu přístroj vrátit jako vadný v reklamační době 1/2 roku.

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Praha

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Pro aktualizaci SFI(EPG) je nutné aby byl rekordér připojen k Internetu. Není-li připojen k aktualizaci nedojde. :thumbdown:

Souhlas. Jednoznačně chyba. Psal tu o tom quadra i já. Zřejmě, jakmile jednou jedinkrát připojíš set-top box k internetu, tak od té doby předpokládá, že bude připojený pořád.

Já set-top box mám připojený k internetu nastálo, takže tento problém je pro mě neznámý.

Pro bezproblémovou aktualizaci SFI(EPG) je nutné aby měl přístroj nastaveno "Rychlé uvedení do provozu" na "zap.".

Tento problém také neznám, protože mám celou dobu zapnuté "rychlé uvedení do provozu". Z hlediska komfortu je pro mě nepřijatelné čekání na start ze studeného standby. Navíc, chci mít v síti stále dostupný uPnP server set-top boxu, abych se mohl dívat na TV programy i na notebooku, když je TV obsazená.

Ze zvědavosti ale zkusím své Digit ISIO přepnout na jednu noc do studeného standby, jestli se mi bude chovat tak, jak popisuješ.

Vzpomínám si, že jsem někde, možná na TVFreaku, četl, že usínání do studeného standby i start ze studeného standby může být u Digit ISIO ovlivněn připojeným USB diskem (možná odběr proudu USB?). Já mám připojený disk přes eSATA (s externím zdrojem), takže bych se tohoto bát nemusel, ale z výše uvedených důvodů mám stejně přepnuto na rychlý start.

Výše řečené bylo testováno při nastaveních...

Ty sis teda dal práci s testováním! :shock:

Já mám prakticky vše nastaveno ve výchozím nastavení. Takto mi funguje set-top box bez jakýchkoli problémů.

Výjimky od výchozího (továrního) nastavení uvádím níže:

"duální kódování" - vypnuto

"rychlý start + hodiny na displeji" - zapnuto

"uPnP server" - zapnuto

"Programový deník" - označeny všechny stanice k automatické aktualizaci. (nevadí mi, když v noci běží aktualizace SFI klidně i půl hodiny)

"Automatická aktualizace SW" - vypnuto

"MyTechniSat" - zapnuto - registrováno - aktivní

Technisat vždy doporučuje po aktualizaci firmwaru provést obnovu do výchozích nastavení. Aktualizace sama si ji nevynucuje, ale zkušenost moje, ale především spousty dalších uživatelů (i satelitních ISIO - viz tvfreak.cz) ukazuje, že je to nelepší cesta, jak se vyhnout pozdějším potížím, kdy některé problémy jsou až "duchařina". Předpokládám, že v TechniSatu testují přístroje s novým firmwarem vždy po uvedení do výchozího nastavení.

Mimochodem, mám stále nastavené automatické aktualizace seznamu kanálů( i internetových odkazů) a přístroj mi nikdy můj seznam kanálů nerozhodil. Jednou za čas se v menu podívám do správy seznamu programů na "Všechny programy" a případné nově přibyvší stanice v tom organizéru doplním do svého výběru. Pro přepínání stanic používám téměř výhradně SFI.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Včera večer jsem udělal několik pokusů ohledně timerů nahrávání.

1. Pokud jsem chtěl v SFI pomocí červeného tlačítka označit k nahrávání právě vysílané programy, mohl jsem označit max. 2. Více mi set-top box nedovolil. To je myslím korektní chování.

2. Pokud jsem v SFI označoval k nahrávání programy, které měly být vysílány v budoucnu a v čase se překrývaly, set-top box mi jejich označení umožnil, ale při označení třetího a každého dalšího se mi vždy na obrazovce zobrazilo zhruba na vteřinu v malém okně varování "konflikt časovače". To je myslím také korektní chování, které mi vyhovuje, protože po nastavení nahrávání a upozornění na konflikt mohu přejít do seznamu časovačů a tam mohu konflikty vyřešit.

Já tedy se stávajícím firmwarem mám jediný závažnější problém a tím jsou ty zmrvené české znaky s diakritikou v textu SFI od cca. třetího řádku detailních informací o pořadu.

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
automatické aktualizace seznamu kanálů

Tak mě se to včera stalo, bohužel jsem s tím nepočítal a neudělal si zálohu nastavení...

...připojený k internetu nastálo... + Z hlediska komfortu je pro mě nepřijatelné čekání na start ze studeného standby.

Já připojením řeším přes WiFi klienta, kabel do obýváku natažený nemám, i když by to bylo nejlepší. USB WiFi jsem si k rekordéru nekupoval.

Přehrávat z rekordéru v domácí síti nepotřebuji, ale vím, že jednou za čas dojde k tomu, že si z něj něco stáhnu... Také rekordér nepoužívám primárně jako set-top box, ale hlavně jako rekordér a tedy mě nevadí 30 sekundový náběh. Vzhledem k tomuto jsem chtěl šetřit spotřebu el. energie a to jak u rekordéru tak u WiFi klienta, ale díky BUGům to není možné...

Technisat vždy doporučuje po aktualizaci firmwaru provést obnovu do výchozích nastavení.

Možná to ještě jednou zkusím, ale moc se mi do toho nechce. Vše nastavovat znovu ... no ale asi to o víkendu udělám, když budu mít čas a chuť.

Ty sis teda dal práci s testováním!

Děkuji. Vzhledem k tomu, že hodlám zavalit Technisat informacemi o chybách s nadějí, že to opraví, bylo a ještě bude nutné testovat... Sakra, vždyť je to docela dost dobrý produkt, jen kdyby vychytali chyby a přidali jednu vychytávku.

přístroj mi nikdy můj seznam kanálů nerozhodil

No a mě se to stalo. Zatraceně...

Zatím ještě příslovečný pohár nepřetekl a moc se nechce řešit reklamaci, ale až se bude blížit oněch 1/2 roku (kdy zodpovědnost za prokázání vad je na prodejci) tak budu o této možnosti vážně uvažovat.

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Praha

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Já připojením řeším přes WiFi klienta, kabel do obýváku natažený nemám, i když by to bylo nejlepší. USB WiFi jsem si k rekordéru nekupoval.

Pouvažuj o nějakém Powerline adaptér kitu do elektrických zásuvek. Třeba od TP-Linku. Ty nejlevnější TP-Link TL-PA2010KIT s pomalejším přenosem (max. 200Mb/s) se dají sehnat už za 860 Kč. Dražší TP-Link TL-PA4010KIT s rychlejším přenose (max. 500Mb/s) za 1200 Kč. Pak existuje za cenu cca. 1900 Kč i TP-Link TL-WPA4220Kit, kde na jedné ze stran máš klasický poweline TL-PA4010 a na druhé straně máš adaptér TL-WPA4220 s integrovanou Wifi - třeba pokud potřebuješ posílit signál na druhé straně bytu.

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Pouvažuj o nějakém Powerline adaptér kitu do elektrických zásuvek.

K tomu není důvod... Tak jak to mám to funguje. Spotřeba bude podobná (Jedno 5W zařízení vs 2x2W). Navíc kvalita u takovýchto zařízení závisí na rušení v síti a pod.

Kabel, kabel a nic jinýho než kabel nebrat.

To mou jen potvrdit, ale jsou případy, kdy je kabel zbytečný. Člověk se obejde i bez kabelu. Nebudu rozvrtávat celý byt jen proto abych natáhl linku pro rekordér, pro který navíc ani tuto kapacitu linky nevyužiji. Tak to mám teď přes WiFi klienta. Je to funkční, relativně levné a bez námahy... Proto, abych jednou za 1/2 roku stáhl z rekordéru jeden pořad, a proto aby bylo možné aktualizovat SFI(EPG) to stačí. Na co kabel? To už bych si rovnou koupil originál WiFi adaptér Technisat Teltronic USB WLAN a troufám si tvrdit, že by se mi to vrátilo na čase, zdraví i penězích spojených s natahováním kabelu...

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Praha

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlašte se a přispívejte pod Vaším účtem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Vložit jako neupravený text

Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

• Vytvořit...