Přejít na obsah
Kodl

TechniSat ISIO C -dva multimediální dvoutunerové HD PVR boxy

Doporučené příspěvky

V ČR jsou již dostupné skladem oba "nadupanější" multimediální kabelové dvou-tunerové HD PVR set-top boxy TechniSat z řady "PremiumLine - ISIO C" s podporou HbbTV, které jsem zmiňoval v květnu v recenzi jedno-tunerového TechniSat TechniStar K1- viz téma TechniSat TechniStar K1 - alternativní HD PVR Box zde na upczone.

Tyto dva set-top boxy - TechniSat Digit ISIO C a TechniSat DigiCorder ISIO C - se liší jen v maličkostech, proto zde společné téma.

Významné vlastnosti obou:

 • 2 tunery, tj. možnost současného sledování/nahrávání 2 programů
 • Nahrávání, timeshift
 • Nahrané pořady lze z přístroje přenést a dále zpracovávat a zálohovat na PC
 • Skvělá kvalita obrazu, jak je u přijímačů TechniSat zvykem
 • Ethernet připojení k síti - webový prohlížeč + uPnP/DLNA (Twonky Media) Server + uPnP/DLNA client + možnost vzdáleného nastavení nahrávání
 • Podpora standardu HbbTV (viz HbbTV aplikace České televize i HbbTV aplikace společnosti UPC (viz popis na stránkách dovozce Omko Digital a.s. - odkazy výše - nebo též snímky obrazovek v odstavci "Aktualizováno" na konci mé recenze TechniSat TechniStar K1
 • Rozlišení až FULL HD 1920x1080p
 • Podpora všech běžných formátů pro přehrávání multimédií (XVid, DivX, mkv, ...)
 • Funkce PiP (obraz v obraze)
 • 3-letá záruka (po registraci na webových stránkách TechniSat)

Zápory, které jsem objevil během 3 měsíců provozu Digit ISIO C:

 • UPC používá ochranu párováním přístupové karty se zařízením. Své karty však, bohužel, páruje pouze se svými "smluvními" set-top boxy a se svými CA moduly. Nelze tedy využít přímo dvou integrovaných čteček karet systému Conax, ale je nutné zakoupit CA modul(y) s přístupovou kartou od UPC a ten(ty) teprve vložit do CI+ slotů přístroje
 • V současné době mají oba přístroje problém se současným provozem dvou modulů UPC CI+ (těch nových), takže prozatím je pro současné využití obou tunerů nutné v přístroji použít kombinaci jednoho nového CI+ modulu a jednoho staršího (obyčejného) CI modulu (funkčnost ověřena)
 • V současné době webový prohlížeč nepodporuje formát Adobe Flash, ale podle informací z podpory TechniSat to vypadá, že snad na podzim 2012 by měla vyjít aktualizace, která to bude řešit
 • Nenašel jsem způsob, jak přístroji při přehrávání video-souborů vnutit textové titulky (formát sub/srt)

Odlišnosti přístrojů (viz také stránka TechniSat PremiumLine):

 • Digicorder má integrovaný pevný disk (1TB). K Digit je pro nahrávání (i pro přehrávání a/nebo uPnP server) nutné připojit externí pevný disk přes rozhraní USB nebo eSATA
 • Digicorder má aktivní chlazení (zřejmě kvůli integrovanému pevnému disku). Stížnosti na hlučnost jsem však na webových diskuzích nezaznamenal
 • Digicorder má šířku standardního hifi, Digit je užší
 • Digicorder má "hezčí" LED displej, Digit obyčejnější bodový
 • Digicorder má "hezčí" hliníkové dálkové ovládání s podstavcem
 • Digicorder je (celkem logicky) dražší

Pište sem případné vaše dotazy. Pokusím se na ně postupně odpovídat. Případné záludnosti mohu ověřovat doma na svém Digit ISIO C.

 • Internet 200
 • -
 • TV Komplet
 • CA modul
 • Brno

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Tomus: v praxi mám já (Digit ISIO C) i jeden jiný člověk, který vlastní Digicorder ISIO C vyzkoušeno, že pokud do přístroje vložíme dva CI+ moduly UPC, tak přístroj začne při přepínání programů hlásit chyby nebo úplně zatuhává.

Oba však máme naštěstí doma i původní starý CI modul, který dodávala spol. LICA. Kombinace 1 CI+ modul a 1 starý CI modul současně je v přístroji funkční.

Problém jsme nahlásili českému distributorovi, TechniSat si nechal poslat přesnou konfiguraci jak samotného přístroje tak i kompletní identifikaci těch našich modulů. Prý se na odstranění problému pracuje.

 • Internet 200
 • -
 • TV Komplet
 • CA modul
 • Brno

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Návštěvník

docela uvažuju o digicoderu, CI kartu od Licy mám v televizi, takže bych jen doobjednal dvě CI+ od UPC a bylo by to funkční ...

Kaon je prostě děs, ani po výměně za novější model s externím zdrojem prostě nefunguje uspokojivě, otázka na majitele Technisatu, funguje bez nahodilých restartů, žádné problémy s vypadáváním obrazu přes HDMI, nahrává vše co se přes EPG naprogramuje, reakce na dálkové ovládání je svižná, webový prohlížeč je použitelný? Nějaké jiné zajímavé poznatky? Díky za reakci.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš doma starší CA modul s kartou od Licy, tak skutečně není problém - provozuji takto doma "TechniSat Digit ISIO C" už půl roku. Také jsem do něj vložil starší modul z TV a dokoupil jsem dva novější CI+ moduly - jeden do TV a jeden na doplnění do TechniSatu.

K tvým dotazům:

ad nahodilé restarty) Nezažil jsem nahodilé restarty. Už jsem ale zažil zatuhnutí - to když jsem kdysi přístroj trápil tím, že jsem testoval tehdy ještě naprosto nedoladěné HbbTV aplikace České televize. Musel jsem jej tehdy restartovat (stačí dlouze podržet vypínací čudl na dálkovém ovládání). V nové verzi firmwaru (teď z prosince) jsou HbbTV aplikace ČT mnohem svižnější a spolehlivější. Řekl bych ale, že to není ani tolik novou verzi firmwaru, jako že spíš ČT konečně zapracovala na kvalitě a kompatibilitě svých aplikací při příležitosti vypuštění té nové HbbTV aplikace "TV Program". (Mimochodem, ta je celkem pěkná a použitelná viz http://www.ceskatelevize.cz/hbbtv/) . Až bude v příštím roce tato aplikace propojená s možností spustit pořad z archivu ČT (iVysílání), tak to bude super. V běžném provozu žádné restarty, žádné zatuhávání.

ad vypadávání obrazu přes HDMI) Zažil jsem, ale pouze v případě, že zapauzuji nějaký program (timeshift) tak prvních pár sekund občas na TV vypadne ten "stojící" (zapauzovaný obraz) a zobrazí se na chvíli zrnění. Pak se ten zapauzovaný obraz znovu objeví. Po pár vteřinách to přestane takhle problikávat a zůstane na obrazovce už korektně ten zapauzovaný obraz. Jakoby měl Technisat problém ten statický obraz zobrazit. Dobrá zpráva ale je, že "na funkci to nemá vliv" :). To znamená, že ta pauza, kterou stiskneš skutečně začne program hned nahrávat. Pak když dáš znovu "Play", tak normálně sleduješ pořad od chvíle zapauzování bez jakýchkoliv výpadků obrazu.

ad spolehlivost nahrávání) Nahrává naprosto spolehlivě to, co přes EPG (nebo i jinak) nastavíš.

ad reakce na dálkové ovládání) skutečně velmi svižná. Zobrazení i listování EPG perfektně svižné. (navíc - při vhodném nastavení si v noci TechniSat automaticky projde všechny multiplexy a posbírá z nich EPG data, takže při zobrazení vidíš EPG informace ze všech programů - nemusíš ten multiplex alespoň na chvíli naladit).

Ke svižnosti poznámka) Nevím jak je rychlé přepínání kódovaných programů na Baby Kaonu, ale připrav se ale na to, že v TechniSat ISIO přepnutí na kódovaný program trvá docela dlouho - klidně i 3-4 vteřiny. Přepnutí na nekódovaný program je celkem rychlé (1-2 vteřiny). Jsem zvyklý si vybírat program pomocí názvů a popisů v EPG, takže mi pomalejší přepnutí příliš nevadí. Navíc většinou přepínám mezi nekódovanými českými programy, kde je přepínání rychlé. Píšu to sem ale proto, že by to mohlo vadit někomu, kdo je zvyklý přejíždět programy pomocí tlačítek "Program+/Program-" a vybírat si tímto způsobem z těch cca. 120 programů.

Z pomalejšího přepínání kódovaných programů však nelze vinit TechniSat. Vyplývá to z použití modulů. Přístroj musí pro dekódování (kódovaného) programu komunikovat s modulem a to je ta prodleva, než obraz naskočí. Dočetl jsem se kdysi na webu, je to obecně vlastnost přijímačů a televizí různých značek, pokud se dekódování děje přes CA modul.

Pokud by Lica byla schopna zpárovat kartu UPC přímo s přijímačem TechniSat ISIO (přístroje Digit ISIO i Digicorder ISIO párování s Conax kartou - Conax chipset-pairing - podporují), tak bychom nepotřebovali moduly a nejenže bychom ušetřili peníze, ale i to přepínání by bylo rychlejší.

ad síťové služby - webový prohlížeč, youtube, atd.) Kdysi jsem webový prohlížeč zkoušel. Mám doma dokonce i originál klávesnici "Technisat ISIO Control". Přesto mi přišel webový prohlížeč celkem málo použitelný. Už si přesně nepamatuji proč. Rozhodně webový prohlížeč v TechniSat ISIO nepodporuje Flash, takže se na většině webů nepodíváš ani na videa ani na fotogalerii. V novém firmwaru z 5.12.2012 je již dostupný YouTube (přes jeho HTML5 rozhraní). Funguje dobře. Ve zmíněné nové verzi software jsem zatím nezkoušel web-prohlížeč. Vyzkouším a napíšu sem aktuální poznatky.

Co mně zamrzelo z multimediálních vlastností přístroje je fakt, že při přehrávání multimedií (DivX, XVid, ... - přehrávám většinou ze sítě) nezobrazí textové titulky (ze souborů *.sub nebo *.srt). Není to dokonalý síťový multimediální přehrávač. Naštěstí mám i bluray přehrávač LG BD660 (nedávno jsem jej koupil za úžasných 2000Kč - za ty prachy ... :) ... ), který s tím problém nemá.

Když to shrnu - po zkušenosti s Handanem a pak i Kaonem jsem chtěl mít doma spolehlivý přístroj. Tím rozhodně Technisat Digit ISIO C je. Jsem velmi spokojený. Vidím v něm ale i potenciál, který Němci (zatím) nevyužili. Kdoví ale, jestli by se přidáváním dalších softwarových vychytávek právě nestal přístroj nespolehlivým.

 • Internet 200
 • -
 • TV Komplet
 • CA modul
 • Brno

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Ne že bych tady chtěl rušit něčí kruhy, ale za 16000,- kč (což je cena uváděná v těch odkazech) bych si představoval 100% funkční přístroj, a ne tento nedodělek - jinak se k vyčtu chyb vyjádřit nelze. Navíc je k ceně potřeba připočítat cenu za moduly, a rozjet 2 tunery pokud nemáte starý modul zřejmě ani nejde.

 

Vůči popisu problémů, které jste uvedl, je Kaon za 5000,- kč zcela boží přístroj, která má jen mírně komplikovanější přenos dat do PC.

PS: nemám pocit, že bych měl nespolehlivý přístroj - za 2 roky používání nechyběla ani jedna jediná nahrávka a že nemálo krát nahrávám i 2 HD kanály současně.... - samozřejmě občas Kaon spadne při přepínání kanálu - ale 1x za týden to přežiji....

 • Internet 150
 • -
 • TV Klasik
 • modem
 • Brno

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Jen pár poznámek v reakci na "zka":

Ceny přístrojů u omko.cz:

TechniSat Digit ISIO C: 9.780,- Kč vč. DPH

TechniSat Digicorder ISIO C: 15.590,- Kč vč. DPH.

Připočtěme 2 CA moduly UPC á 1000 Kč:

TechniSat Digit ISIO C: 11.780,- Kč vč. DPH

TechniSat Digicorder ISIO C: 17.590,- Kč vč. DPH.

V mém případě jsem si k Digit ISIO přikoupil externí disk s rozhraním eSATA My Book AV 1TB za 2.500,- Kč.

Tedy pro další srovnávání uvedu výslednou cenu s dvěma UPC moduly a s výše uvedeným 1TB diskem:

TechniSat Digit ISIO C: 14.280,- Kč vč. DPH

TechniSat Digicorder ISIO C: 17.590,- Kč vč. DPH.

I se započtením 1TB disku tedy vychází Digit ISIO C o více než tři tisíce levněji nežli Digicorder. Navíc externí disk je přece jen flexibilnější řešení, než disk integrovaný.

"zka": píšeš ve svém příspěvku o nedodělcích a výčtu chyb.

Já, jako dlouhodobý uživatel přijímače a autor příspěvku, o který se zřejmě opíráš, vím jen o jediném problému - to je ta koexistence dvou CI+ modulů UPC od výrobce SmiT. Chápu, že pro klienty kabelovky UPC, kteří nemají k dispozici starší CA modul, je to dost zásadní problém, ale nikde jsem neviděl napsáno, že problém je na straně TechniSatu. TechniSat v budoucnu chce problém řešit, ale to neznamená, že je to jejich problém. Běžně se i u satelitních přijímačů všech možných značek stává, že koexistence dvou CA modulů dělá problémy. Mimochodem, často se v tomto kontextu píše právě o modulech SmiT.

Vypadá to však, že se rýsuje ještě i jiné řešení. Ve dvou nejnovějších verzích firmware pro satelitní varianty ISIO přístrojů se objevila funkce "late descrambling", tedy "opožděné dekódování nahrávky". Přijímači pak stačí pro příjem dvou kódovaných programů jediný modul s kartou. Aktuálně sledovaný program pomocí modulu v reálném čase dekóduje a druhý-nahrávaný program ukládá v původní zakódované podobě a dekóduje jej až když je CA modul volný.

Kabelové varianty přijímačů přebírají vychytávky implementované v satelitních přijímačích s mírným zpožděním (1 - 2 měsíce), ale myslím si, že tato funkce brzy přijde i do jejich SW.

"zka": jaké jsou ty další nedodělky a chyby, které máš na mysli?

Nevýznamné probliknutí obrazu při zapauzování při aktivaci timeshiftu? To asi ne.

To, že nemá podporu Adobe Flash? Přece to není HTPC! I to ale částečně vynahradili podporou HTML5 - podobně jako to udělali u Applu. Když vynecháš HTPC, kolik jsi viděl "obývákových" přístrojů s webovým prohlížečem, který má podporu Adobe Flash?

To, že nemá přijímač podporu textových titulků při přehrávání DivX/XVid? TechniSat nikde nedeklaroval, že ji má nebo bude mít. Zřejmě to TechniSat (a asi obecně Němci) nepovažují za vlastnost, kterou by jejich přístroje měly mít. Navíc, TechniSat není multimediální přehrávač. Je to komfortní set-top box. I tak klobouk dolů, co všechno z multimedií (i síťových) zvládá. Co se týče síťových uPnP/DLNA - má v sobě implementovaný Twonky Media Server, který není špatný. Fakt, že nemá podporu pro textové titulky sub/srt, mě sice mrzí, ale za chybu nebo nedodělek se to u set-top boxu označit nedá. V příspěvku jsem to neuváděl jako nedostatek, ale jako informaci, aby si náhodou někdo nedělal plané naděje, že tímto jediným přístrojem vyřeší doma úplně všechno.

Hledisko ceny uznávám. Němci si za své přijímače nechávají hóóódně dobře zaplatit. Jako vždy je na výběr. Buď zvolíš kompromis a ledacos oželíš nebo ti ten přístroj za ty peníze stojí. Pro zákazníka UPC to znamená v případě modelu Digit s dvěma UPC moduly a externím diskem vydat cca. 14 tisíc Kč s DPH. V lepším případě, až kabelové přístroje přeberou od satelitních tu zmiňovanou funkci "late descrambling", to bude 13 tisíc Kč s DPH.

Výčet pozitiv, kvůli kterým má smysl přijímač pořídit, je uveden jinde, kromě jiného i v úvodním příspěvku. Kdo má zájem, najde si je. Do blízké budoucnosti se jeví důležitá i stále ještě dost opomíjená podpora HbbTV.

Pozn.: já bych třeba nechtěl kvůli přenosu nahrávky na domácí NAS porušovat záruku set-top boxu vyšroubováváním disku.

Pro majitele iPhone, iPad a Androidích mašinek - k vlastnostem, které jsem uváděl v úvodu tématu nyní přibyla možnost vzdáleného přístupu pomocí aplikace

. Aplikace v mobilu funguje nejen jako dálkové ovládání přijímače, ale umožňuje také nastavit nahrávání z EPG.
 • Internet 200
 • -
 • TV Komplet
 • CA modul
 • Brno

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Návštěvník

dík za vyčerpávající odpověď, s Kaonem jsem teď maximálně nespokojen, něco přehráváš a začne třeba vypadávat zvuk nebo obraz, zrnění jak kdyby se rozpadla komunikace po HDMI ... u nahrávání jsem už několikrát pozoroval, že se sám ze stand-by zapne aby nahrával, jenže pak se hned vypne a nic nenahraje, nebo se sám místo vypnutí restartuje a pak zůstane zapnutý dokud ho někdo manuálně nevypne ... takže pokud bude technisat spolehlivě nahrávat a přehrávat, tak budu spokojený. U Technisatu s nahráváním ze stand-by nebudou podobné problémy že?

 

Ještě dotaz, ve specifikaci jsem si všimnul, že mají výstup i v 1080p, takže předpokládám, že se vše i SD přepočítává na 1080p, zvládá přepočet bez problémů, stejně tak převod z interlaced na progressive?

Ještě by mě zajímalo jakým způsobem lze stahovat sw., na českýh stránkách technisatu ani digicorder nemají, na německých jde stáhnout soubor označený jako SOFT_DigiCorder-ISIO-C_DE_E, tak nevím jestli je to univerzální sw. pro evropu nebo jen deutschland?

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Návštěvník

a ještě jsem zapoměl výstup CABLE OUT je průchozí i ve stand-by, nebo musí být zapnutý jako Kaon aby tam byl signál?

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

ad CABLE OUT) ano, samozřejmě přes anténní konektory je signál průchozí i ve standby stavu. Považuji to za samozřejmost a udivuje mě, že by tomu snad kdy u nějakého přístroje mělo být jinak, protože by takový konektor nedával smysl. Já mám tímto způsobem za TechniSatem zapojený televizor (s DVB-C).

ad Nahrávání ze standby stavu) opět, považuji to za samozřejmost, že přístroj nahraje daný pořad, ať už se nachází ve standby nebo ne. Jen pro doplnění - v nastavení TechniSatu lze nastavit úrovně standby, zde uvedu módy standby společně se spotřebou:

< 0,7 W ve standby s vypnutým zobrazením hodin na displeji

< 0,8 W ve standby se zapnutým zobrazením hodin na displeji

< 6 W ve standby módu "rychlý start"* s hodinami vypnutými

typ. 6 W ve standby módu "rychlý start" s hodinami zapnutými

* Mód "rychlý start" kromě rychlého startu umožňuje také vzdálený přístup přes síť např. pro vzdálené nastavení plánu nahrávání. V tomto módu je také TechniSat dostupný pro ostatní zařízení jako uPnP/DLNA server.

Pro jistotu znovu opakuji - zvolená "hloubka spánku" neovlivňuje schopnost přijímače se včas probrat a spolehlivě nahrát naplánovaný pořad. Zvládne to ze všech režimů.

Pro úplnost ještě uvedu spotřebu za běhu přístroje (údaje z příručky - neověřoval jsem):

typ. < 8 W bez USB-disku a bez vloženého CA modulu

typ. 10,2 W s CA-Modulem

typ. 11,2 W s USB-diskem

typ. 13 W s vloženým CA-Modulem a USB-diskem

ad Přepočet rozlišení a deinterlacing) TechniSat ISIO jsou skutečně přijímače nejvyšší třídy, takže přepočet rozlišení i deinterlacing zvládají perfektně. Jak jsem tu na fóru již psal, mám zkušenost i s levnějším modelem TechniSat TechniStar K1 - tam ještě bylo možné najít v přepočtu rozlišení a v odstraňování prokládání nějaké mouchy (u HD programů ani ne, ale u SD pořadů ano). V případě ISIO je však obraz skutečně perfektní (ještě aby ne, za ty peníze , že? :) ).

V minulosti si občas přijímač stáhl nový software sám z internetu. Když jsem však byl netrpělivý, tak jsem stahoval software přímo z těch německých stránek. Zřejmě je ten software univerzální, protože češtinu vždy obsahoval.

 • Internet 200
 • -
 • TV Komplet
 • CA modul
 • Brno

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Návštěvník

škoda, že Digit neumí nahrávat na NAS po LAN, pak by byl opravdu výborný za tu cenu, takhle spíš pořídím Digicorder který má vše uvnitř ... ještě zkusím zjistit jestli Omko dokáže sehnat variantu v černé

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Mozna jsem krapet mimo s otazkou na kodla. TechniSat Digit ISIO C

1.Je mozne napr mit jeden tuner napojeny na UC s modulem a druhy tuner na pozemni DVB-T s tim, ze by se dalo zaroven nahravat z obou zdroju ?

2. Predpokladam, ze je uplne v poho zaroven nahravani a soucasne sledovani nahraneho

3. Neni problem se stabilitou a rychlosti ohledne pripojeni ext disku pres USB z hlediska nahravani - ze to nahraje dva zaznamy jdouci ihned za sebou napr 20:00-20:35 +

20:35 -21:35 ? ( Mam jako nouzovku satelitni Arrivu 250 a to vubec neumi nahravat jak potrebuji - des )

 

diky

 • Internet 300
 • Jiná služba
 • TV Komfort
 • Jiná služba
 • Jiná služba
 • CA moduly, modem
 • Karviná, Ráj

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

ad 1) Tomus má pravdu - oba tunery jsou DVB-C, takže na nich nelze naladit DVB-T (jistě mohu říci, že automatickým laděním přijímač DVB-T multiplexy nenaladil, manuálně jsem je naladit nezkoušel, ale předpokládám, že kdyby byl v přijímači obojetný tuner, tak by se tím výrobce pochlubil).

ad 2) Ano, samozřejmě lze přitom sledovat jak záznam nahraný v minulosti, tak i ten aktuálně nahrávaný, včetně posuvu v něm.

ad 3) Se stabilitou připojení ext.disku přes USB jsem problémy nikdy neměl. Zkoušel jsem:

- WD Passport Elite 320GB 2,5" přes USB (napájený z USB, tj. z TechniSatu)

- WD MyBook Studio II (2 x 3,5" 500GB HDD v mirroru) připojený jak přes USB (napájený z ext.zdroje) tak i přes eSATA

- WD MyBook AV 1TB 3,5" - jak přes USB (napájený z ext. zdroje) tak i přes eSATA. Tento posledně jmenovaný disk mám nyní připojený trvale přes eSATA rozhraní (aniž bych měl předtím problémy s USB - jen kvůli svému dobrému pocitu. Přece jen je eSATA rychlejší než USB 2.0).

U všech jmenovaných připojení bylo možné nahrávat dva HD programy najednou. V USB módu jsem tehdy myslím nezkoušel největší "záhul", tj. zároveň dva HD pořady nahrávat a přitom jeden z nich ještě i přehrávat. Zde už by se možná limit rychlosti USB projevil. Pokud byste někdo měl zájem, mohu otestovat. Bude to ale pak zřejmě záviset i disk od disku.

Při testování MyBook Studio II jsem si až zpětně uvědomil, že jsem vlastně testoval nahrávání na disk, který byl naformátovaný na NTFS - přitom nahrávky, kupodivu, OK. Oficiálně je ale myslím podporovaný jen filesystem FAT32 anebo TSD (to je proprietární fs Technisatu). NTFS je oficiálně podporované jen pro čtení. Já používám ten disk MyBook AV formátovaný na FAT32.

Nahrávání pořadů po sobě jdoucích se řídí logikou, kterou bych od přijímače očekával. V obecných předvolbách přijímače jsem si nastavil bezpečnostní přesahy nahrávání, konkrétně 5 minut před začátkem a 15 minut po konci. Pokud se jedná o po sobě jdoucí pořady na stejném programu, tak přijímač uloží jeden velký záznam, ve kterém se pak lze při přehrávání (i při zabudované operací "stříhání"), pohybovat po záložkách, které odpovídají časům a názvům těch dvou (nebo více) pořadů z EPG. Pokud nejsou pořady na stejném programu, tak přijímač pro nahrávání druhého pořadu využije druhý tuner (asi nechce porušit ten nastavený bezpečnostní přesah konce prvního pořadu).

Upraveno uživatelem Návštěvník
 • Internet 200
 • -
 • TV Komplet
 • CA modul
 • Brno

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jedno příjemné zjištění - v aktuálním firmwaru je integrovaný webový prohlížeč již naprosto použitelný. Kdysi, před pár měsíci, při mých prvních testech, sice prohlížeč správně zobrazoval české znaky, ale nebylo možné je zadat. Nyní je již problém pryč. Zkoušel jsem namátkou pár webů - "www.seznam.cz" a "www.aktualne.cz", včetně procházení fotografií ve fotogalerii. Vše OK. Používání webového prohlížeče s klávesnicí "TechniSat ISIO Control" je parádní. Omezující je jen fakt, že klávesnice musí mít přímou viditelnost na přijímač (IR přenos). Zadávání znaků z dálkového ovládání také docela ujde, protože lze přepnout do SMS módu, který všichni z mobilních telefonů umíme.

Nadále platí to výše zmíněné omezení webového prohlížeče, že nepodporuje Adobe Flash. Tedy žádná videa ze seznam.cz ani z aktualne.cz. Videa jsou podporována pouze ve standardu HTML5. Youtube funguje díky podpoře HTML5 v portálu "YouTube Leanback" (neboli YouTube TV).

 • Internet 200
 • -
 • TV Komplet
 • CA modul
 • Brno

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Návštěvník

CA moduly jsou objednány, Omko má takový divný e-shop kde jde dát pouze poptávka, ale prý v Brně na skladu mají i černý Digicorder, takže jsem poptávku odeslal a má se někdo ozvat

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Návštěvník

Doufám, že brzo rozchodí to nahrávání z obou tunerů při použití jednoho CA modulu, ať můžu ten druhý strčit do TV co používám jako monitor u PC, tím bych zprovoznil kompletní nabádku UPC na všech TV :D

Ještě dotázek, ten cable out výstup, to že funguje při stand-by víme, ale funguje i když není STB zapojen do zásuvky? (kompletně bez napájení)

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Návštěvník
To nevím, jestli rozchodí, zvlášť když jsou CAMy a karty párované...

 

jde mi o late descrambling jak o něm psal Kodl, to že je karta UPC spárovaná s CA modulem mě nějak neomezuje

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Pozdější odkódování má ale zásadní nedostatek v tom, že když se mezi pořízením nahrávky a jejím dekódováním změní klíče, tak smůla a nahrávku můžeš už akorát vyhodit. Lepší prostě nahrávat hned v dekódovaném stavu.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Návštěvník

pokud se to bude odkódovávat až při přehrávání, tak to problém být může, nicméně musí prvně tu funkci přidat než můžeme začít nadávat na její funkci :wink:

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlašte se a přispívejte pod Vaším účtem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Vložit jako neupravený text

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.


 • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

  Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

×
×
 • Vytvořit...