Jump to content

Vyhazování proudu


Recommended Posts

Dobrý den,

 

přišel jsem k televizi Panasonic Th42px700e a chtěl jsem ji propojit dvr tunerem od UPC, při propojení obou přístrojů to ovšem vyhodí proudový chránič. Nejdřív jsem si myslel, že je to vadná elektroinstalace, ale jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že když mám zapojenou televizi k síti a tuner ne, vyhazuje to pořád.

 

Metodou pokus/omyl jsem dospěl k tomu, že pokud propojím dvr settopbox s televizí, ale nezapojím kabel z UPC zásuvky do dvr, nic nevyhazuje, ale zase není signál. Pokud se jen přiblížím ke konektoru, cvak a proudový chránič je zase dole.

 

Někde po foru jsem našel, že by vadou mohl být proud, který jde ze zásuvky upc a že řešením by mohl být galvanický oddělovač, ale přeci jenom nejsem v tomhle tak oboru zdatný, abych dělal závěry jen podle svého úsudku. A taky si nejsem jist, zda - li mám teď běžet hned do obchodu a kupovat, ač za málo, věc, která by mi nemusela vůbec pomoci.

 

Děkuji za odpovědi.

Link to post
Share on other sites

Tzv. zemní smyčka je celkem běžný jev, způsobený rozdílnými zemními potenciály, jejichž rozdíl může dosahovat několika desítek V. Galvanický oddělovač obvykle problém vyřeší, nicméně takový rozdíl zemních potenciálů, který by vypínal jistič, je patrně na pováženou a měl by se jím zabývat odborník (což já nejsem).

  • Internet 300
  • -
  • Komfort
  • Compal LG - router mode, 3x CAM
  • Teplice
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...