Přejít na obsah
martin891

2 pc přes switch

Recommended Posts

ahoj, mám internet fiber30 a už déle než rok jsem měl připojené dva pc přes switch a všechno fungovalo v pořádku. ale tedkom v pátek mi přestal internet jet i když pc píše připojen k síti. když switch vytáhnu z napájení a po chvilce ho dám zpět internet nějakou dobu zase funguje. můžete mi poradit proč to tak dělá? četl jsem že to dělá kvůli jedné ip adrese ale nechápu proč to celou dobu fungovalo a tedkom ne. díky

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

a nemohl by byt problem jedte jinde? ze by mi treba zustalo vice adres kdyz mam smlouvu uz dele? neda se nekde zjistit kolik adres mam?

Sdílet toto téma

když budeš volat na klientskou linku, tak ti řeknou, že máš mít jenom jednu ip adresu, protože máš 30ku... ještě nedávno byly u všech FP adresy 3, ale s IPv4 se začíná šetřit už i tady :lol: a to asi neuhádáš...

btw na switchi neni co nastavovat, takže tam asi chyba nebude (pokud to neni switch s administrací za 10 000 :D)...

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Možná není 30 jako 30. Nedíval jsem se do specifikací, ale staré 30 opravdu měly 3 IP adresy. Dnes je ale 30 několik. Hlavně ty co povýšily z 10.

No a 10 měly jen 1 IP adresu.

Martin891, co znamená, že ti to po restartu chvilku funguje? Opravdu to "tu chvilku" funguje na obou PC zároveň?

• lokalitabylo vyplněno
  • internetInternet 30
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníbylo vyplněno

Sdílet toto téma

Funguje to na prvním zařízení, které načte IP. A jednou je to možná to a podruhé ono zařízení, ale určitě ne současně.

Ovšem nechápu co má autor dotazu za problém s routerem, když ten stojí pár korun, dostane firewall a bude mít i možnost připojit další zařízení...

Sdílet toto téma

Problém je nejspíš v tom, že UPC změnilo podmínky. :(

Dřív mu stačil switch a teď (asi bez upozornění) ne.

No a potom možná mu vadí těch pár vyhozených stovek. Nevím neznám ho, ale snažím se ho pochopit.

• lokalitabylo vyplněno
  • internetInternet 30
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníbylo vyplněno

Sdílet toto téma

ano, máš mít jednu IPv4, takže to fungovat prostě nemůže, je to nějaký divný... leda bys měl nějakej starej nevýhodnej tarif, jak psal jaku, co přesně máš na faktuře?

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

to jsem si myslel a ptal jsem se na to. ale potom teda vubec nevim v cem muze byt problem.

Sdílet toto téma

Ja mam zkusenost, ze u tarifu FP10 modem dal 2 IP, ackoliv UPC delkarovala pouze jednu a mam dojem ze to tak funguje i ted, kdy mam FP30.

Pokud jde o ten switch, tak klidne muze byt vadny, nebo pomalu dodelavat.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

switch fungoval dlouho nevim proc by nemel fungovat ted kdyz to neni tema adresama. a nepochybuju o tom ze bych koupil router a udelalo to to same.

Sdílet toto téma

nejspíš to nějak s ip adresama souviset bude, když na jednom kompu net šel a na druhym ne a stejnej problém přetrvával taky u druhýho switche...

každopádně já bych si stovku měsíčně za druhou adresu nepřiplácel, na 30ku by stačil nějakej úplně levnej router, třeba Asus RT-N12LX...

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku